To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Sprawy techniczno-komputerowe - Portale społecznościowe

Grażyna O. - 2008-12-07, 16:53

Janusz napisał/a:
A ja na pewno nie wejdę w opisane profile, bo wtedy wyświetlę się jako odwiedzający profil tego użytkownika i będę musiał się liczyć z wątpliwie oczekiwaną rewizytą w moim.


Janusz - w ustawieniach prywatności jest opcja :
"Nie pokazuj innym, że oglądałem ich profil (jednocześnie nie będziesz widzieć kto oglądał Twój profil). "

Nadziejka - 2008-12-07, 20:38

Alicja, tak na szybko, bo mam święto w domu:
Zasugerowałam jedynie brak prywatności na NK i to, że ciekawska nie jestem.
Rozumiem, że niektórzy ludzie nie odczuwają potrzeby ochrony swej prywatności, a chcą pokazać to, co im (lub po nich) jeszcze zostało :roll: i respektuję to. Nie mówię o młodzieży, bo ta ma dużo praw, wiele można jej wybaczyć, ale o staruchach.

Zastanowił mnie też fakt, iż najlepsi uczniowie z mojego liceum (czyli ci z prawdziwą klasą) nigdy się na NK nie pojawili.

trigo - 2009-01-10, 23:02

Wiem, że głupota jest niezniszczalna, ale nie umiem spokojnie przejśc obok kolejnego przykładu bezmyślnego okrucieństwa....
aniak - 2009-01-11, 00:48

A ja się zastanawiam, jakim popaprańcem trzeba być, żeby coś takiego pisać i jestem przerażona. :shock:
kabatka - 2009-01-11, 08:38

magdalenka napisał/a:
Trigo ja sie nie przejmuja glupota ludzka, wiec zostawie to bez koentarza, ale co mnie wkurza to wykorzystywanie zdjec znalezionych w sieci , zdjecie pod tytulem "to ja jak bylam mala" to jest zdjecie Marcinka synka mamyMarcinka, tu jest link do jej bloga o Marcinku http://www.marcinek.bee.pl/, a tu do Ani portfolio zdjeciowego http://annapyaa.fotea.pl/
No szlag by nie trafil jakby ktos zdjecie Kaika w takim czyms zamiescil, dam Ani znac :evil:


Sądzę, że dziewczynka z profilu może nawet nie wiedzieć o wykorzystaniu swoich zdjęć w czymś takiem. A Ania, mama Marcinka wie o tym - :arrow: tutaj zamieściła komentarz. Wszystkie jak tu piszemy - zgłaszajcie nadużycie. Przynajmniej zdjęcia usuną, zarówno Marcinka, jak i ludzi upośledzonych na występach.

magdalenka - 2009-01-11, 09:40

Monia, Ania wie bo napisalam jej wczoraj maila :spoko:
Zglosilam naduzycie.

Nadziejka - 2009-01-11, 10:10

Biedna dziewczynka (autorka tego profilu- o ile to dziewczynka). Urodziła się bez mózgu. :roll: Lepiej byłoby dla niej i świata, gdyby miała zespół Downa.
Iga - 2009-01-11, 10:52

Nadziejko, na Zespół to ona jest za mało inteligentna.

A komentarze do profilu :nie: zostaje tylko napisać "wielki szacun" dla rodziców, że stworzyli takie dzieci-cuda.

kabatka - 2009-01-13, 22:31

No i sprawa - przynajmnij tego chorego profilu - załatwiona :lamer:
romaya - 2010-07-02, 08:23

Przeniesione :arrow: stąd
Grażyna O.


Wielu moich znajomych pousuwało konta na NK, a inni pokasowali wszystkie zdjęcia. Ja oczywiście nie przeczytałam dokładnie nowego regulaminu, stąd nie wiedziałam o co chodzi.

A chodzi o to:
Cytat:
ART. 6PRAWA AUTORSKIE

Użytkownik poprzez umieszczenie Danych, w szczególności wizerunku, materiałów lub wypowiedzi na Koncie własnym lub innego Użytkownika udziela NK niewyłącznej licencji na wykorzystywanie, utrwalania w pamięci komputera, zmienianie, usuwanie, uzupełnianie, wykonywanie publiczne, wyświetlanie publiczne, zwielokrotnianie i rozpowszechnianie (w szczególności w Internecie) tych Danych.


Również rozważam co najmniej wykasowanie zdjęć - przecież w świetle tego regulaminu, NK może z nimi (wizerunkiem) zrobić co chce. Pół biedy, jeśli wykorzystają moje lico do reklamy ;-) , gorzej, jeśli foty dzieci trafią tam, gdzie trafić nie powinny. To raczej mało prawdopodobne, ale jednak możliwe.

klooocuszek - 2010-07-02, 08:33

Ja już dawno skasowałam konto na NK, bo mnie wkurzała ta nasza klasa ;/
Malina87 - 2010-07-02, 08:37

Kurcze a ja nawet tego regulaminu nie czytałam :nie: tylko pozatwierdzałam i wsio ;-) Ogólnie rzecz biorąc to ta cała NK zaczyna mnie słabić, te ich wszystkie ulepszacze i ludzie których się czasem mija na ulicy zapraszający do znajomych... ;-) Wtawianie zdjęć ledwo zaczętych budowanych domów i komentarze -- Ale super dom :lol: Jedyny plus że to nawet śmieszne jest jak ludzie lubią się dowartościowywać ;-)

A tu strona z demotywatorami z NK klik . Ciekawa jestem czy ludzie wiedzą o istnieniu tej strony i że zdjęcia niektórych pechowców są tam umieszczane :roll:

semm - 2010-07-02, 08:40

Na NK jest grono ludzi co pływają w chmurach, chwalą się na wyrost. Jest to wszystko bardzo przereklamowane. Wydaje mi się, że nawet nie wszyscy piszą prawdę!!
kabatka - 2010-07-02, 09:42

A miałam Was właśnie o to zapytać, czy zatwierdziliście nowy regulamin.
Ja nie zatwierdziłam trzech pkt nowego regulaminu - no i za ileś tam dni moje konto zostanie usunięte :-)

Dostałam już kilka wiadomości prywatnych od znajomych, że zrobili to samo, zapraszają na swój profil na facebooku ;-)

ewelkaa - 2010-07-02, 09:45

A ja podobnie jak Malina87 potwierdziłam nie czytając regulaminu. A tu się takich rzeczy dowiaduję..


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group