To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Podstawowe informacje o zespole Downa

Iga - 2013-06-12, 11:58

Nie wiem, czy nie przenieść tych informacji do dowcipów.
Julia podesłała mi link do artykułu.

Artykuł nr 1

Artykuł nr 2

Najciekawsze cytaty:

Chyba wszystko trzeba by było zacytować.

Ale: skośne ustawienie gałek ocznych to jest mój faworyt.

Do tego dochodzi: unikanie dymu tytoniowego, leki homeopatyczne i zioła, które poprawiają stan dzieci cierpiących na zD

Cytat:
Przyczyny, które doprowadzają do nierozdzielenia sie chromosomów pary 21 podczas podziału komórek rozrodczych, nie są jeszcze poznane. Jak dotąd jedynym udowodnionym czynnikiem, który jest silnie związany z prawdopodobienstwem posiadania dziecka z zespołem Downa jest wiek matki.


Cytat:
Wczesne rozpoczęcie leczenia zespołu Downa w zasadniczy sposób zwiększa możliwości poprawienia procesów rozwojowych. Postępowanie z tymi dziećmi jest podobne do tego, jakie stosowane jest u dzieci z opóźnionym rozwojem i upośledzonych umysłowo. Wielu rzeczy uczą się długo i żmudnie poprzez powtarzanie i ćwiczenia. Oprócz pomocy rodzicielskiej niezbędne jest zaangażowanie sił przygotowanych fachowo, udzielających pomocy w domu. Pomocne może być również korzystanie z doświadczenia innych rodziców.


To jakby się na tym zastanowić może i jest prawdą, ale napisane w taki sposób, że mi ręce opadły.

anna30 - 2013-06-12, 14:14

Po wnikliwej lekturze obu artykułów nasunęło mi się kilka pytań:

Odnośnie tego: "Dzieci z zD są w większości pogodnymi i sympatycznymi osobami"- czyli rozumiem, że mniejszosć jest ponura i niesympatyczna? Jeszcze nie spotkałam zespołowca-ponuraka...

Odnosnie tego: "Obecnie większość dzieci chorych na zD może prowadzić normalny styl zycia"
- a jaki jest nienormalny STYL życia?

Odnośnie tego mam tylko kilka "zastrzeżeń" (pomijajac szaloną rozległość tematu ;-) ): "Zewnętrznymi objawami w tej chorobie są: skośna szpara powiekowa, krótka czaszka i małe palce u rąk. Dzieci z zespołem Downa są psychicznie niepełnosprawne, wielu rzeczy uczą się wolnej aniżeli inne dzieci, a typowe dla danego wieku stadium rozwojowe osiągają znacznie później. Z tym upośledzeniem często łączą się inne choroby lub wady. Około 1/3 tych dzieci wykazuje wady serca, wiele z nich ma problemy żołądkowo-jelitowe. Często spotyka się upośledzenie słuchu i wzroku oraz podatność na infekcje"

Po co wogóle takie artykuły pisać? Kulawe merytorycznie, tylko ogólniki nie zawsze majace cos wspólnego z prawdą, takie pisanie, żeby coś było.
Tutaj nie tylko ręce opadają, nogi, majtki i szczęka niestety też :cry:

Margola - 2013-06-12, 14:26

To jest wg mnie portal na pracę zaliczeniową w ostatniej klasie gimnazjum. Tak wygląda. Chyba, ze to nowa matura już.
kulka - 2013-06-14, 09:51

Margola napisał/a:
To jest wg mnie portal na pracę zaliczeniową w ostatniej klasie gimnazjum. Tak wygląda. Chyba, ze to nowa matura już.


:spoko:
Uśmiałam się. A nie powinnam.
Uczcijmy problem nowej matury minutą ciszy.

aga1 - 2013-06-15, 21:40

:wow: :wow: takie rzeczy opisali że ho ho .


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group