To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenie "Razem" - Nowy projekt Stowarzyszenia Razem

groszek - 2013-09-24, 23:47
Temat postu: Nowy projekt Stowarzyszenia Razem
Dostaliśmy taki list:


UWAGA! to bardzo ważne! Z inicjatywy stowarzyszenia Razem i Jarka Pieniaka (zespoldownainfo) powstaje duży badawczy program. PROJEKT BADAWCZY - jedyny taki w Polsce i jedyny o takiej skali na świecie! To szansa na zmianę jakości życia wielu osób z trisomią. potrzebne są badania ok 4000 osób z zD! nie potrzebne są dane personalne jedynie badania, wiek i płeć badanego!
badania mogą być bieżące, albo wcześniejsze - najważniejsze, żeby były kompletem informacji.
może być skan dokumentu z badaniami, albo przepisane i wysłane mailem na: zd@umed.wroc.pl

niezbędne badania:
• morfologia
• hormonu tarczycy
• żelaza / ferrytyny
• witaminy b 12
• homocysteiny
• witaminy d3
• cholesterolu z podziałem na grupy:
hdl, ldl oraz trójglicerydy cynku
• jakie suplementy i w jakich dawkach
dziecko otrzymywało przed badaniem

Potrzebne będą też dane:
• wiek w miesiącach (lub latach)
• waga (w kg)
• płeć (k/m)

więcej info tutaj: http://www.zespoldowna.in...t-medyczny.html

ps. projekt powstał z inicjatywy jarka pieniaka z wrocławia. jego wiedza na temat zD, strona zespoldowna.info i organizacja zespołu specjalistów we wrocławiu to pionierskie działania inspirujące rodziców osób z zD i wszystkich zainteresowanych tematem trisomii 21. dzięki jarku!!! udostępniamy! wysyłamy! jo! : )

na stronie https://www.facebook.com/...eaterprowadzona jest promocja tego programu.

wersja do druku:
kobas.republika.pl/baza ulotka.pdf
(wydrukuj a4, zaproponuj zawieszenie na ścianie w swojej przychodni, gabinecie rehabilitacyjnym)

pozdrawiamy! kobas laksa i aleksandra więcka.

rodzice kosmitka jo!

grażyna - 2013-09-25, 09:15

To tak wszyscy z marszu mogą być? To znaczy, czy mają znaczenie choroby współistniejące? Wiek?
martas - 2013-09-25, 11:03

Grażka wiek masz zaznaczyć. Tylko właśnie pytanie o choroby współistniejące. Wiadomo, że chociażby morfologia dziecka z wadą serca a dziecka bez wady będzie inna. I oni nie chcą wiedzieć dlaczego tak jest?
groszek - 2013-09-25, 14:59

Ja juz wysłałam wyniki badań.Co prawda sporo tego skanowania, ale w koncu jak chcemy, żeby ktoś się za ten Zespół wziął merytorycznie - to nie można się ociągać!
Dziewczyny :?:

Alicja - 2013-09-25, 15:47

Szkoda, że nie finansują badań ;/
magdowka - 2013-09-25, 16:11

Z tego co czytałam na stronie Jarka, badania mogą być i stare i nowe, i nie muszą być od razu wszystkie z listy, tylko te, które mamy i wiemy w jaki wieku było nasze dziecko i ile ważyło.
Alicja - 2013-09-25, 16:14

Dzięki Magda.
magdowka - 2013-09-25, 16:19

Do usług :-D

O tu to wyczytałam w komentarzach

Kala - 2013-09-25, 21:53

No to gotowi, do skanera, start ;D

Cieszy mnie, że te świstki co je w teczce trzymam jeszcze do czegoś się przydadzą ;-)

40 zgłoszeń na 4000 to niewiele.

Róbmy coś, piszmy, wysyłajmy :tak:

groszek - 2013-09-25, 22:25

Myślę, że te 4000 osób będzie trudno znaleźć. Z tego co pamiętam dr Ganowicz miała przebadanych 300 dzieci z zDowna, a ona była do tej pory jedyna, zainteresowana tematem :tak:
anuszkaa - 2013-09-25, 22:36

Właśnie wybieram się z Alą na badania, prywatnie bo z palca. Jeśli te wszystkie badania da się z palca zrobić, to zrobię i wyślę. :spoko:
hoobs - 2013-09-26, 09:57

Ja mam wszystkie badania, które robiliśmy odkąd Patryk się urodził. Tego jest sporo i jakoś mało czytelne wydaje mi się samo skanowanie tych badań. Chciałabym przygotować taką formatkę w excelu i dopiero w takiej formie to wysłać. Ale już od 2 lat się do tego zabieram.... Teraz przynajmniej jest czynnik mobilizujący.
aniak - 2013-09-26, 10:14

My też zbierzemy wszystkie Piotrka badania (5 lat to już coś) i w weekend siadam do skanowania.

Istotna była dla mnie informacja, że to nie musi być komplet badań, tylko właściwie wszystkie jakie robiliśmy. To bardzo ułatwia.

Ula - 2013-09-30, 07:31

Ja bardzo się cieszę, że w końcu ruszyło coś w kierunku badań naszych dzieciaków. Też mam sporo tego i w końcu muszę zebrać się i wysłać. KONIECZNIE :)
kabatka - 2013-10-14, 15:26

O nowym projekcie pisze Newsweek.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group