To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Przedszkole - Podręczniki w przedszkolu

efcia - 2015-06-23, 11:39
Temat postu: Podręczniki w przedszkolu
Kochani, mam pytanie do rodziców, których dzieci już miały etap zerówkowy.

Dawid obecnie ma 5 lat, od września jego grupa będzie miała już obowiązek zerówkowy i przygotowanie do pierwszej klasy. Już teraz mają podręczniki z których korzystają. Są w nich szlaczki, rysunki, karty pracy.
Jego pani powiedziała, że połowy materiału nie przerobiła z Dawidem gdyż to było jeszcze dla niego za trudne. Będzie zamawiała podręczniki dla dzieci i zastanawia się czy w ogóle zamówić dla Dawida, tym bardziej, że chcę go jeszcze odroczyć i nie pójdzie w przyszłym roku do szkoły.

Stąd moje pytanie. Czy macie jakieś godne polecenia podręczniki, które mogłoby przedszkole zamówić dla niego, bo nie chcę by odstawał w grupie i razem z dziećmi pracował wtedy, gdy jest do tego przeznaczony czas a nie bawił się.
Czy na tym etapie przedszkola są jakoś mądrze zrobione książki dla naszych dzieci?

Mam niewiele czasu, bo z książkami musi się zapoznać rada przedszkola i uwzględnić je w zakupie.
Będę wdzięczna za wszelkie sugestie.

gosik2 - 2015-06-23, 14:00

Moja Gosia będzie miała "podręcznik" dla 4-latków, jej grupa ma być łączona, 4 i 5 latki. Podręczniki wybrały panie z przedszkola, i nie pamiętam jakiego autora, rodzice oczywiście zaakceptowali i zapłacili, ja 45zł
anna30 - 2015-06-23, 14:12

Ewa, a może po prostu dokończyć w przyszłym roku, to, czego nie udało się teraz zrobić? A jeśli zostało niewiele, to może wychowawca zechce wybrać z obecnego podręcznika (do zerówki) to, z czym Dawid sobie poradzi i po prostu dać ci do skserowania? Zawsze to mniejszy koszt dla ciebie, a i nie będzie powtarzało się to, z czym Dawid już sobie radzi :spoko:
Ja płaciłam za podręcznik Pauli 160zł :-x Nawet 1/3 z tego nie jest zrobiona... To był podręcznik dla 4-latków, bo ten dla 5-cio latków był, wg. wychowawców, zbyt trudny nawet dla dzieci zdrowych. Tyle, że Pyśka (była w grupie integracyjnej) nawet z tym sobie nie poradziła, taka prawda. Kasa wyrzucona w błoto :-?

efcia - 2015-06-25, 18:24

Dawid tez był w grupie 4/5 latków, a od września będzie tylko 5-latków, Książki jakie miał to "Poznaję siebie" dla czterolatków, pani nam je oddała do domu, a ja tez myślałam o tym by pociągnęli je dalej. Tyle tylko, że jak zdrowe dzieciaki będą robić coś a Dawid tego mieć nie będzie (pewnie takie było myślenie nauczycielki) będzie im nie na rękę.
Popytam czy nie mogłabym skserować to dobry pomysł.
myślałam, ze w przedszkolach specjalnych macie książki bardziej pod nasze dzieci napisane, stąd moje pytanie.

edyta.editt - 2015-06-25, 21:07

Ewka Amelka pierwszy rok w przedszkolu miała kserowane dane zadania.Jest to dobre wyjście, ale ma swoje minusy,bo niektórych rzeczy nie skopiujesz.
Pozostałe lata miała wykupione podręcznik-do wszystkiego.
"Tropiciele",fajne polecam-moje dzieci uwielbiają pracować na nich-bo zawsze coś pozostało jeszcze do zrobienia(wynik nieobecności).Teraz miała "Trampolina"-drugi rok w klasie"0".

Tośka - 2015-06-25, 22:05

Efcia, Antoś był teraz w grupie zerówkowej (poszedł z dziećmi rok starszymi, grupa integracyjna) i miał Tropicieli dla trzylatków. Dostałam dziś i muszę przyznać, że solidnie pracowali, dosłownie kilka zadań zostało. Wcześniej przez dwa lata Pani (nauczyciel wspomagający dla dzieci z orzeczeniem) sama szykowała dla niego karty pracy, tak, by tematyka była zgodna z omawianą przez grupę ale zadanie dostosowane do jego poziomu. Moim zdaniem nie ma sensu, by miał takie same zadania jak reszta grupy, jeśli są ponad jego możliwości.
Mewa - 2015-06-26, 00:57

Nawet nie wiedziałam, że są podręczniki dla grup młodszych niż pięciolatki. Marceli miał "Tropicieli" na moją prośbę, bo chciałam, żeby też miał książkę, jak reszta dzieci, kiedy reszta dzieci pracowała. A dodatkowe, łatwiejsze zadania i tak pani z nim osobno robiła. W czasie pracy dzieci by nie mogła, bo musiała się zajmować miganiem dla niedosłyszących dzieci w normie intelektualnej.
Mama Ewy - 2015-06-28, 09:34

"Tropiciele",trzylatek,pakiet WSIP.
INa takich u Ewy pracują,bardzo chwalone i pewno łatwiejsze.

efcia - 2015-06-28, 16:39

Wszystko pięknie tyle, ze wasze dzieci są w grupach integracyjnych a mój w przedszkolu masowym i bez nauczyciela wspomagającego więc i tak wiele nie zrobi bo pani ma 23 dzieci.
Teraz od września ma przyjść na pół etatu ktoś ale nie nauczyciel, tylko pomoc, bo do grupy trafi też jeszcze jeden chłopiec z zd tyle że nie mówiący, w pieluszce, nie jedzący samodzielnie i od niedawna dopiero chodzi. Więcej czasu ta dodatkowa pani spędzi przy Kacprze niż przy Dawidzie oczywiście z niekorzyścią dla mojego dziecka.
Ale będę walczyć i zobaczymy jak wyjdzie.

wchlod82 - 2015-08-23, 18:27

Mama Ewy napisał/a:
"Tropiciele",trzylatek,pakiet WSIP.
INa takich u Ewy pracują,bardzo chwalone i pewno łatwiejsze.


Dokładnie tak, również przyłączam się do wypowiedzi. WSIP ma bardzo dobry ten pakiet trzylatkowy (zresztą nie tylko) a cały zestaw "Tropicieli" jest niczego sobie, także warto się zaopatrzyć lub pożyczyć od kogoś WSIP Tropiciele.

kabatka - 2015-08-24, 09:37

Bardzo proszę o przedstawienie się i zapoznanie z regulaminem Zakątka przed zamieszczaniem linków z ofertą w swoich postach.
szałwia - 2015-10-01, 08:30

Igor w zeszłym roku miał Tropicieli. Dużo zadań zostało pustych, uzupełnialiśmy je sobie w wakacje.
W tym roku , ku mojemu zdziwieniu, przedszkole nie wymaga podręczników.
Zakupiono tylko książeczkę

za bagatela 6zł...
A szlaczki, zadania , ćwiczenia grafomotoryczne panie kserują.

Tośka - 2015-10-01, 13:48

Efcia, daj znać, jak wyszło.
Szałwia, u nas przez dwa lata nauczyciel wspomagający kserował i przygotowywał materiały, karty pracy itp. Dopiero w ubiegłym roku zapytano nas, czy byśmy wyrazili zgodę na zakup podręcznika.
W tym roku korzystamy z Tropicieli wersja dla czterolatka.

efcia - 2015-10-03, 14:08

Dawid idzie tak jak zdrowe dzieci, jest w grupie zerówkowej, ma też książki dla zerówki "Poznaję siebie. Szkoła tuż tuż." Do tego jeszcze książka do religii. Pewnie będzie tak jak w zeszłym roku, połowy nie zrobi ale w przyszłym znów będzie w zerówce i stwierdziłam, że nie będę znów tych samych kupowała, niech robią dalej z nim to czego nie zrobi, a resztę niech kserują.
Jak im powiedziałam o" tropicielach" to powiedzieli, ze to trudny materiał na zerówkę, ale nie chcieli kupić wiekowo młodszych np. do trzylatków.
Trudno, zobaczymy jak będzie.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group