To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wspomagacze edukacji - co dla 2 miesiecznego niemowlaka

asia1010 - 2015-10-22, 23:12
Temat postu: co dla 2 miesiecznego niemowlaka
Dziewczyny Wy takie mądre jestescie doradzciee mi jakie faktury można wprowadzac 2 miesiecznemu dziecku ? piłeczki z wypustkami, co jeszcze?
linka_ns - 2015-10-23, 09:10

Wszystko, gładkie,miekkie,twarde,śliskie,ciepłe,chłodne. Delikatne szczoteczki, np jest taka szczoteczka chirurgiczna do mycia rąk przed operacją, ona jest mięciutka,moje dzieci lubiły to. Lekkie uciski, np maskotka czy własnymi rękami. Wszystko z rozsądkiem. Obserwuj czy coś Go denerwuje z tych faktur.
Któryś z rehabilitantów Twojego dziecka nie ma kursu SI albo Moralesa? Oni wtedy pokazują co robić z konkretnym dzieckiem.
Ja chodziłam na Moralesa i byłam bardzo zadowolona a przy okazji dawali mi tzw dietę sensoryczną z określonymi czynnościami.

anna30 - 2015-10-25, 19:01

Poszukaj w necie - zwłaszcza w tematach dziewczyn, które same szyją i swoje prace sprzedają. Można za małe pieniążki świetne rzeczy zamówić - maskotki w kontrastowych kolorach, konkretnych kształtach, konkretnych fakturach. To najlepsze wspomagacze.
Madzia miała takiego ptaka - był bardzo wyrazisty, czarno biały, a skrzydła w czerwieni, niebieskim i zielonym. Do tego te skrzydła były z róznych materiałów - jedno szeleściło, drugie było chropowate z jednej strony, z drogiej strony z pluszu.
Ważne także są dźwięki - muzyka. Pyśka np. uwielbiała kołysanki z wplecionymi odgłosami morza - wiatr, szum drzew, szum morza, mewy...
Czytaj bajki, każdego dnia, chocby jedną. Moga być też proste - rymowane - wierszyki dla dzieci :spoko:
Wbrew pozorom można bardzo prosto i fajnie wspomagać dziecko w domu.

olenka1992 - 2016-05-08, 20:19

Ostatnio znalazłam ciekawy sklep...........................w którym już kupiłam kilka zabawek. Można tam kupić ciekawe rzeczy dla nawet najmłodszych dzieci. Wystarczy zaznaczyć przedział wiekowy. Pozdrawiam

Link usunięty
GrażynaO.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group