To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenie w Opolu - Światowy Dzień Zespołu Downa w Opolu

kabatka - 2007-03-27, 23:30
Temat postu: Światowy Dzień Zespołu Downa w Opolu
W Opolu z okazji WDSD zorganizowano wystawę. To zaproszenie na wystawę:






W poniedziałkowym dodatku opolskim Gazety Wyborczej pojawiło sie zaproszenie na wystawę:

Oczami dzieci z zespołem Downa
żbik

2007-03-25
źródło: Gazeta Wyborcza (dodatek w Opolu)

"Zespół Downa - częścią mojego życia" - wystawa pod takim hasłem otwarta zostanie w poniedziałek o godzinie 16 w urzędzie marszałkowskim. Ma opowiedzieć zwiedzającym o życiu upośledzonych dzieci.



Organizatorem jest Opolskie Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom z Zespołem Downa. - Chcieliśmy w ten sposób uczcić Światowy Dzień Zespołu Downa, który obchodziliśmy 21 marca - mówi dr Joanna Łaba, prezes stowarzyszenia.

Mottem wystawy są słowa "Najbardziej obawiamy się tego, czego nie znamy". - Poprzez zdjęcia, prace plastyczne dzieci i informacje, które znajdą się na wystawie, chcemy opowiedzieć ludziom o Zespole Downa. W Polsce wciąż ta wiedza jest tylko fragmentaryczna, niewielu z nas wie, jakie problemy przeżywają upośledzone dzieci, nie wiemy też, jakie potrafią być ciepłe i pogodne, jaką dają radość. Chcemy o tym opowiedzieć, wyjść poza stereotyp, jaki funkcjonuje na temat naszych dzieci - wyjaśnia dr Łaba.

Wystawa potrwa do 7 kwietnia. Zwiedzać będzie ją można między 7.30 a 15.30.

:arrow: źródełko

Tutaj fotka z wystawy, gościem m.in. był Pan Andrzej Suchcicki z Bardziej Kochanych.



:arrow: I tutaj jeszcze krótka wzmianka w TVP3 w Opolu (na końcu)

A zatem małymi kroczkami zaczynają nas słyszeć i widzieć :-D

eelusiaa - 2010-03-20, 16:05

Krótka tegoroczna relacja z :arrow: Opola


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group