FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Metoda Psychostymulacyjna rozwoju mowy
Autor Wiadomość
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16936
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-10-21, 22:16   Metoda Psychostymulacyjna rozwoju mowy

Pożyczyłam książkę M.Młynarskiej i T.Smereki pt. "Psychostymulacyjna metoda kształtowania i rozwoju mowy oraz myślenia" :arrow: książka

Chciałam się zapoznać bliżej z tą metodą, bo jak może pamiętacie autorzy prowadzą warsztaty Dyna Lingua, na których jej uczą.

1. Metoda zaczyna się relaksem psychostymulacyjnym, autorka opisuje w jaki sposób działa na ciało dziecka, żeby się rozluźniło.
Muzyka , która towarzyszy masażowi jest zestawem melodii greckich.
W czasie relaksu opowiada bajkę o misiu, Mokrej Łapce.
2. Następnie włącza ćwiczenia energetyzujące.Każdy zestaw ćwiczeń obejmuje : rozgrzewkę, ćw. ugruntowujące i koordynacyjne. ( przykłady są opisane w książce)
3. Ćwiczenia oddechowo- głosowe
4. motywacja do mówienia. Autorka stosuje w pracy z dziećmi metodę, którą nazywa " zalewaniem mową"
5.Trening zorganizowanej aktywności. Zabawy z dziećmi są działaniami celowymi i uporządkowanymi.
Tu opisuje swój system rytmogestów( obszerne, płynne ruchy rąk towarzyszące mowie)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2009-11-05, 09:48   

My tą metodą prowadzone jesteśmy przez logopedę we Wrocławiu Rentaty Nowickiej (szczerze polecam choc wiem że dostać się to kosmos) i ja osobiście jestem zachwycona, bynajmniej moja Majka to łapie, co prawda jest niechetna do mowy i mówi niewyraznie ale chwyta i potrafi sklecic trzyczłonowe zdanie typu "to jest miś" Naszym głównym problemem jest fakt ze mi nie chce się codziennie z nią przysiąść , nastapiło jakieś zużycie materiału, a tylko taka praca przynosi efekty. logopeda raz w tygodniu nie jest w stanie dziecka z deficytami nauczyc mowy, u nas jest tak ze dostajemy zadnanie domowe z dokładnym wytłumaczeniem co i jak no i jedziemy. dla mnie to jest to połączenie zajęć logopedy z pedagogiem i szczerze mówiąc tego drugiego sobie odpuściłyśmy od kiedy chodzimy do naszej logopedki.

u nas zajęcia zaczynają się od powitania zawsze w formie piosenki. potem są ćwiczenia energetyzujace i oddechowe, Praca własciwa czyli nauka mowy czynnej , kolorów no różne rzeczy bo to sie troche zmienia i na koniec relaks. W trakcie zajęć jak majce spada koncentracja to Pani włącza jąkąś zabawę piosenkę czy cos wtym stylu aby mała zebrac do kupy. ogólnie sporo jest rzeczy takim jakie mała lubi więc przepada za zajeciami u P. Reni.

przepraszam za chaos w poście ale na turnusie jestem trochę w biegu i musze zdążyć Majkę z Zajęć odebrać.
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
agakomadowska 
trajkotek


Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 1584
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-11-05, 22:28   

Asiu masz rację pani Renatka jest niesamowita,miałam przyjemność ją poznać i jej technikę pracy,a zajęcia będziemy miały z drugą panią Sylwią.
_________________
Agnieszka,mama Adrianka (31.01.2003) i Oliwki zD (08.01.2007)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu