FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wolontariat na turnusie rehabilitacyjnym
Autor Wiadomość
piegowata
milczek

Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-04-26, 20:48   Wolontariat na turnusie rehabilitacyjnym

Witam.

Piszę do Państwa jako do osób najbardziej zorientowanych w temacie obozów dla osób z niepełnosprawnością intelektualną. Jestem studentką pedagogiki specjalnej i szukam możliwości pracowania na koloniach dla dzieciaków i dorosłych, jestem wolontariuszką w dpsie i szkole specjalnej,chciałabym przejść na wyższy poziom 'wtajemniczenia'-czyli spędzać 24godziny z podopiecznymi,a nie 3-4 dziennie.

Czy orientują się Państwo który ośrodek/organizacja/stowarzyszenie byłby chętny zatrudnić mnie wolontariacko? Szukałam i pytałam,ale w większości miejsc,do których dzwonię rodzice są na miejscu ze swoimi dziećmi i odradzają mi uczestnictwo w wyjeździe(podobno będę niepotrzebna,ale podejrzewam że to próba pozbycia się chętnej do pomocy osoby,bo przecież na takich koloniach każda para rąk jest potrzebna).

Pozdrawiam

Maja
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2010-04-26, 21:28   

A no właśnie... A co z rodzicami niepełnosprawnymi niepełnosprawnych dzieci? Zapewniam Cię, że im bardzo potrzebny jest taki wolontariusz, ja do takich rodziców należę.
Tylko, co z opłaceniem uczestnictwa na takim turnusie?
Czy chcesz zająć się wolontariatem na dłużej czy tylko w ramach studiów i na zaliczenie?
Przepraszam, z pytam wprost, ale w kontaktach z dzieciakami ważna jest systematycznosć i stałość.
Skąd jesteś?
Czy interesuje cię praca indywidualna na turnusie czy z grupą?
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-04-27, 09:26   

Maju,moja Jagoda jeździ na kolonie ze Stowarzyszeniem Uśmiech z Mikołowa.
Razem ze zdrowymi dziećmi jeżdżą również dzieciaki ze szkoły specjalnej,warsztatów terapii zajęciowej czy też ośrodków szkolno-wychowawczych.
Pani Prezes jest otwarta na młode pokolenie,więc pewnie będziesz miała szansę pojechać :-)
Odezwij się do nich koniecznie!
Jaga jedzie na turnus I i II :-D
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
piegowata
milczek

Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-04-27, 15:24   

Dziękuję za odpowiedź.

Pani Tuśko-chodzi mi o pracę wolontariacką, nie potrzebuję zaliczyć praktyk - chciałabym po prostu nauczyć się czegoś nowego i przy okazji pomóc (jestem na tych studiach z powołania, a nie żeby zdobyć papierek). Z mojej strony byłaby to współpraca jednorazowa-systematycznie odwiedzam już szkołę specjalną i dps,mam już tam swoje obowiązki,podopieczni zdążyli mnie już poznać a ja ich (wiem że to kiepska wymówka,ale w przyszłym roku planuję studiować na drugim kierunku i wolałabym dawać z siebie wszystko na wolontariacie w 2 placówkach,niż ciągnąć na siłę,byle jak zajęcia w 3 placówkach).

Pani Alicjo-dzwoniłam do Stowarzyszenia,niestety nikt nie odbiera,ale będę jeszcze próbować. Bardzo podoba mi się sama idea takich 'koloni integracyjnych'.

Pozdrawiam.
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9713
Skąd: Dębica
Wysłany: 2010-04-27, 15:37   

Maja skąd jesteś? Bo jak z Dębicy, to ja chętnie zapraszam do mnie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
piegowata
milczek

Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 3
Wysłany: 2010-04-27, 15:41   

Jestem z Poznania.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-04-27, 17:25   

piegowata napisał/a:


Pani Alicjo-dzwoniłam do Stowarzyszenia,niestety nikt nie odbiera,ale będę jeszcze próbować. Bardzo podoba mi się sama idea takich 'koloni integracyjnych'.


Próbuj do skutku,najlepiej wieczorem :spoko:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu