FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Polski Związek Niewidomych
Autor Wiadomość
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-04-23, 08:20   Polski Związek Niewidomych

Na turnus z :arrow: Polskiego Związku Niewidomych

mogą jechac wszystkie dzieci, które w orzeczeniu o niepełnosprawnosci mają literkę "O" - wzrok - dzieci niewidome i słabowidzące.
Turnus ma na celu w szczególności usprawnienie wzroku.
PZN organizuje przeważnie dwa turnus w roku, w wakacje, w rozdzieleniu na dzieci młodsze i starsze.
W tym roku turnus usparwniająco-rekreacyjny odbędzie się od 28 czerwca do 11 lipca 2010 r w :arrow: Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
Należnośc za turnus wynosi 2.700 zł za jedną osobę dorosłą wraz z jednym dzieckiem.
W tym roku jest turnus mieszany razem będą dzieci starsze i młodsze.
Ja jadę na ten turnus z naszym średnim słabowidzącym synem Piotrem (lat 15) biorę też Aneczkę i Mateusza.
Będziemy zakwaterowani w internacie w pokojach czteroosobowych z pełnym węzłem sanitarnym. Na terenie ośrodka jest basen.
Na turnusach z PZN byłam już kilkakrotnie i zawsze jest wspaniale!
Wspaniała kadra terapeutów, super zajęcia.
Gorąco polecam!
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-07-13, 10:01   28.06.-11.07.2010 r. - Turnus rehabilitacyjny w Krakowie .

Informujemy, iż wrócilismy z turnusu rehabilitacyjnego w Krakowie.
Kraków to dla nas magiczne miejsce. Było tam jak zwykle wspaniale.
Dzieci będące na rehabilitacji miały jak zawsze dostosowane do swoich potrzeb zajęcia z wspaniałymi rehabilitantami i terapeutami SOSW w Krakowie.
Piotr jest słabowidzący i miał nastepujące zajecia: readukację, komputery, rehabilitację ruchową, muzykoterapię oraz dla niego najważniejszą terapię widzenia. Dzieci niewidome miały naukę Braille'a i orientację przestrzenną, nasz Piotr tych dwóch ostatnich zajęc nie miał bo na dzień dzisiejszy ich nie potrzebuje.
Młodsze dzieci miały też zajecia z integracji sensorycznej.
Turnus w Krakowie był dla nas wyjazdem rodzinnym i oprócz Piotra był też z nami Mateusz(lat 18) i Aneczka (lat 4).Nasz starszy syn uczestniczył z Piotrem w niektórych zajęciach: rehabilitacji ruchowej i komputerach zaś Ania nie brała udziału w żadnych zajęciach, brak było zajęc grupowych ( to jeden z minusów turnusu).
Na turnusie wśród uczestników była też jedna dziewczyna z zespołem Downa - słabowidząca 14 letnia Karolinka. Jestem pod wielkim wrażeniem Karolinki. Karolinka wspaniale czyta, podczas turnusu wypożyczała książki z pobliskiej Publiczej Biblioteki.
Podczas turnusu organizatorzy zorganizowali wszystkim uczestnikom turnusu dwie wycieczki:pierwsza wycieczka była do miejscowości Zator, gdzie znajduje się Park Ruchomych Dinozaurów, druga wycieczka obejmowała Wadowice, Kalwarię Zebrzydowską i Łagiewniki


Rehabilitacja ruchowa.

Terapia muzyczna

Terapia widzenia.

Terapia widzenia.

Readukacja.

Komputery

Integracja w grupie po zajęciach.

Nasza Ania (w środku) a z prawej strony Karolinka z mamą, z lewej też Ania

Na wspólnych spacerach po Krakowie

Na wycieczce w Wadowicach, Dom Rodzinny Jana Pawła II
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-07-13, 12:40   

Zapomniała jeszcze dodac, iż na turnusie dzieci mogły uczestniczyc też w logopedii. Zajecia prowadziła przesympatyczna Pani Jadzia.
Na koniec turnusu od wszystkich terapeutów otrzymaliśmy pisemne wskazówki do dalszej terapii.
W założeniach turnusu miayły byc też zajecia na basenie ale z przyczyn niezależnych (powódź) basenu nie było. Wyjścia na basen zmuszeni bylismy organizowac sobie we własnym zakresie.
Brakowało nam na turnusie popołudniowych warsztatów dla rodziców - (powód brak funduszy), zajęc grupowych np. terapii pedagogiczno- psychologicznej w której mogłaby też uczestniczyc nasza Anusia oraz grupowych zajec z dnia codziennego np. zrobienie frytek, wafli oraz wieczorków zapoznawczych i pożegnalnych dla dzieci.
Podsumowując całośc - turnus mimo wszystko i różnic ( momo to, iż jesteśmy obarczeni przez dyrekcję Ośrodka zwrotem kosztów nieumyślnego połamania stołu do tenisa przez kilkoro turnusowych dzieci) tegoroczny turnus rehabilitacyjny w Krakowie był bardzo sympatyczny!
Po turnusie pozostaną nam cenne wskazówki terapeutów do dalszej pracy z naszymi dziecmi, niezapomniane wspomnienia uroczych wakacji w Krakowie oraz nowe przyjaźnie.

Podczas turnusu byliśmy świadkami ogromu zniszczeń spowodowanych tegoroczną powodzią.

W czasie powodzi Ośrodek poniósł znaczne straty - zalanych zostało 19 sal lekcyjnych, które obecnie wymagają remontu, Ośrodek stracił podręczniki, pomoce dydaktyczne, sprzęt. W zaistniałej sytuacji bardzo potrzebna jest Ośrodkowi pomoc finansowa, gdyż oszacowane straty sięgają około 2 mln 120 tys. złotych. Ośrodek zbiera fundusze, które umożliwią szybkie i sprawne przeprowadzenie niezbędnych prac remontowych oraz zakupienie podstawowego i specjalistycznego wyposażenia do wyremontowanych pomieszczeń.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2010-10-23, 21:57   

Zainteresował nas turnus organizowany przez PZN. Małgosia jest niedowidząca. W jaki sposób można się zapisać na taki turnus? Czy wiadomo gdzie będzie organizowany w przyszłym roku?
_________________
Hanka- mama Małgosi z ZD ur.23.01.2005r. i Madzi ur. 30.10.2008r.
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-10-23, 22:09   

hanka , musisz śledzic stronę :arrow: Polskiego Związku Niewidomych
tam na początku roku, gdzieś w okolicach marca powinna byc informacja o planowanych turnusach. Druga możliwośc to bezpośrednie telefonowanie do PZN do pani B.Radzkiej
(22) 635 52 84.
Ja byłam ze swoim synem Piotrem na turnusach rehabilitacyjnych organizowanym przez PZN kilka razy: najwięcej w Krakowie (chyba 5 razy) i raz w Laskach i za każdym razem było wspaniale i byłam bardzo zadowolona. :tak:
Wspaniała kadra terapeutów i rehabilitantów, profesjonalna terapia widzenia, wyśmienite wyżywienie, cudowny, rodzinny klimat . Polecam :tak:

W :arrow: Specjalnym Ośrodku Szkolno - Wychowawczym dla Dzieci Niewidoych i Słabowidzących w Krakowie prowadzone jest wczesne wspomaganie rozwoju.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-10-24, 19:11   

Zapomniałam dodac, iż na turnus mogą jedynie jechac dzieci które są członkami PZN, posiadają aktualną legitymację członkowską.
Żeby zaś zostac członkiem PZN trzeba miec w Orzeczeniu o stopniu niepełnosprawności wskazany symbol "04-O"

Cytat:
Aby zostać członkiem Polskiego Związku Niewidomych należy legitymować się orzeczeniem parametrów zaliczeniu do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności z powodu uszkodzenia wzroku (symbol przyczyny niepełnosprawności „04-O”). Na podstawie takich parametrów jak moc szkieł nie jesteśmy w stanie ustalić, czy zostanie Pan uznany za osobę niepełnosprawną. Orzekanie w tym zakresie należy do powiatowych zespołów do spraw orzekania o stopniu niepełnosprawności.

Jeśli chodzi o stan wzroku, to bierze się pod uwagę dwa parametry - ostrość wzroku i pole widzenia. Są one istotne przy orzekaniu o stopniu niepełnosprawności i przy przynależności do PZN. Przyjmuje się, że u osób, które są członkami Polskiego Związku Niewidomych obniżenie ostrości wzroku po korekcji szkłami w oku lepszym powinna wynosić maksymalnie 0,1 wg Snellena lub zawężenie ich pola widzenia winno wynosić do ok. 30 stopni. Parametry te dotyczą również zasadniczo osób zaliczanych do umiarkowanego i znacznego stopnia niepełnosprawności z powodu uszkodzenia wzroku.

A zatem należy najpierw skonsultować się z lekarzem i złożyć wniosek o zaliczenie do jednego ze stopni niepełnosprawności. Po otrzymaniu orzeczenia o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności z powodu uszkodzenia wzroku można zostać członkiem PZN.

_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-10-24, 20:31   

Polski Związek Niewidomych zrzesza osoby niewidome i słabo widzące, w celu ich społecznej integracji, rehabilitacji, ochrony interesów zawodowych i społecznych, oraz przeciwdziałaniu ich dyskryminacji.

ABY ZOSTAĆ CZŁONKIEM KOŁA PZN, NALEŻY PRZEDSTAWIĆ NASTĘPUJĄCE DOKUMENTY:
1. Kopię i oryginał orzeczenia o stopniu niepełnosprawności z ZUS lub Miejskiego Zespołu do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności (PZN przyjmuje osoby z I i II grupą, czyli ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności z tytułu wzroku);

2. Jedno zdjęcie legitymacyjne;

3. Dowód osobisty.

WYSOKOŚĆ SKŁADEK CZŁONKOWSKICH:
1. Członek zwyczajny od 18 roku życia: 3.50 zł miesięcznie (opłata za pół roku
21 zł lub roczna 42 zł);
2. Członek zwyczajny w wieku od 16 do 18 roku życia 2 zł miesięcznie;
3. Członek podopieczny oraz dzieci do 16 roku życia jest zwolniony z opłat;
4. Koszt legitymacji: 4.20 zł

Dokumenty składamy w Okręgach lub Kołach PZN.

Tu znajduje się :arrow: Podział na okręgi PZN
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
Marzenia 
złotousty
mama Anny Julijki z zD


Pomogła: 1 raz
Wiek: 60
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 2623
Skąd: pow. gdański
Wysłany: 2010-10-24, 21:44   

Aktualny podział organizacyjny PZN i :arrow: kontakt z Okręgami PZN i biurem Zarządu Głównego PZN w Warszawie.
Większośc Okręgów organizuje dla swoich członków też turnusy rehabilitacyjne ale one są bardziej wypoczynkowe.
My z naszym słabowidzącym synem Piotrem jeździliśmy jak dotąd wyłącznie na turnusy organizowane przez Zarząd Główny PZN. :tak: Zależy nam bardzo na profesjonalnej terapii widzenia.
_________________
"To, co jest przyczyną twoich najgłębszych cierpień, jest zarazem źródłem twoich największych radości."
suwaczekAni
 
 
hanka 
gaduła

Dołączyła: 24 Mar 2007
Posty: 215
Skąd: małopolskie
Wysłany: 2010-10-28, 21:22   

Bardzo dziękuje za informacje!
_________________
Hanka- mama Małgosi z ZD ur.23.01.2005r. i Madzi ur. 30.10.2008r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu