FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
powrót do pracy po zasiłku pielęgnacyjnym
Autor Wiadomość
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-12-07, 22:36   powrót do pracy po zasiłku pielęgnacyjnym

Chciałabym się dowiedzieć, czy ktoś z was powrócił do pracy po jakimś czasie pobierania zasiłku z tytułu rezygnacji z pracy. Od sierpnia jestem na zasiłku pielęgnacyjnym, ale pojawiła się opcja pracy i zastanawiam się jak to wygląda od strony prawnej, zgłaszam tylko do MOPSU, czy długo trwa załatwianie papierów, no co na wypadek gdyby praca stała się klapą, czy mogę po jakimś czasie znów starać się o zasiłek pielęgnacyjny??
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-12-07, 22:40   

Moja koleżanka- pielęgniarka - od listopada poszła do pracy, a od stycznia pobierała świadczenie pielęgnacyjne. U nas świadczenie załatwia się w odp okienku w ratuszu dzielnicowym.Mogę ją zapytać jak wypowiadała świadczenie.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-12-07, 23:01   

Groszku byłabym bardzo wdzięczna, bo w moim otoczeniu nie znam nikogo takiego. Jakoś znajome nawet boją się szukać pracy...
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3771
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2010-12-08, 15:10   

Na początku roku mój mąż pobierał to świadczenie pielęgnacyjne na Adę przez trzy miesiące. Kiedy już miał pracę poszliśmy tylko złożyć zaświadczenie, że mąż już pracuje i rezygnujemy ze świadczenia, nic więcej.
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-12-09, 09:28   

Angeliko dzięki, bynajmniej teraz wiem, że formalności nie są jakieś skomplikowane..zobaczymy tylko czy uda się z tą pracą;)
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2010-12-09, 12:55   

Aniu, jak zrezygnujesz z pobierania świadczenia pielęgnacyjnego z powodu podjęcia pracy, a stracisz po jakimś czasie tę pracę lub zwolnisz się z innych powodów to spokojnie możesz w każdej chwili złożyc ponownie wniosek o świadczenie w MOPS-ie. Warunkiem oczywiście jest ważne orzeczenie o niepełnosprawności z zapisem że dziecko wymaga stałej opieki i pielęgnacji (pkt 7). Będziesz musiała też przedstawić dokument poświadczający, że nie pracujesz (świadectwo pracy). Jak pracowałam w GOPS-ie, pamiętam kobietki, które po kilka razy składały wniosek, rezygnowały z zasiłku bo szły do pracy, potem znów wracały. Tylko kiedyś było to bardziej skomplikowane bo było jeszcze kryterium dochodowe więc musiały dokumentować dochód, teraz jest to prostsze.
Żeby zrezygnować z pobierania świadczenia wystarczy, że w MOPS-ie złożysz oświadczenie że rezygnujesz z zasiłku i od kiedy mają go wstrzymać. Mogą też chcieć umowę o pracę, żeby ustalić dokładnie od kiedy podjęłaś pracę i od kiedy wstrzymac wypłatę świadczenia pielęgnacyjnego. Dostaniesz decyzję uchylającą (zgodnie z art. 155 KPA decyzja ostateczna, na mocy której strona nabyła prawo, może być w każdym czasie za zgodą strony uchylona lub zmieniona przez organ administracji publicznej, który ją wydał).
Życzę powodzenia, żeby udało ci się z tą pracą!
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2010-12-09, 13:19   

Irenko, to jest odpowiedź profesjonalnej byłej pani kierownik MOPS-u :-D
dziękuję Ci bardzo i oby spełniły się Twoje słowa :-)
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu