FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
XX Konferencja
Autor Wiadomość
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2011-10-17, 02:21   

Moja boska nie załapała się na fotkę zbiorową (jak zwykle buszowała w okolicach szkoły, gdzie była konfa), więc ma indywidualną foteczkę z ciotką aquą:
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 09:18   

trigo napisał/a:
[...]
Kurcze, jak w konkursie dla spostrzegawczych. Ja jestem wybitnie NIE, nie znajduję ani jednej różnicy :-)


oj tam, oj tam ;-) no omsknęło się - poprawiłam :-)

A propos materiałów - czy będą do kupienia nie wiem, czy będą dostępne na Zakątku - postaram się :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
kropeczka 
trajkotek


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 22 Wrz 2009
Posty: 1787
Wysłany: 2011-10-17, 16:36   

Bardzo się cieszę, że mogłam uczestniczyć w tej konferencji, wspaniała atmosfera :spoko:
Cieszę się, że mogłam Was wszystkich spotkać i poznać nowe osoby. Emocji było dużo, niestety bardzo mało czasu na dyskusje.

To co zapadło mi w pamięci to cytat z wywiadu z Pablo Pineda
"Myślę, że każde dziecko z zespołem Downa, jeśli odpowiednio się je stymuluje, może zajść wysoko- tyle że niekoniecznie na uniwersytet"

A także słowa dr Barbary Marcinkowskiej- "Należy dać dziecku szansę"
_________________
Mama Olci z ZD '95
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-17, 19:45   

kruffka napisał/a:
A co zafundowali Andrei jej rodzice?


Zamożna rodzina amerykańska. Na początku niania, bo matka nie mogła patrzeć na córkę.Potem najróżniejsze zabawki.Powiedziała, że jak w jednej z reklam , góra zabawek w łóżeczku i wśród nich córeczka. Miała w łóżeczku nawet coś w rodzaju małego akwarium.Tata kupił taką torebkę w której przewozi sie rybki ze sklepu do akwarium i włożył tę torebką dziecku do łóżeczka.( była solidna)
Potem pracowała u nich nauczycielka ze szkoły, która miała różne terapeutyczne , innowacyjne pomysły. Poszła z Andreą do szkoły i pomagała jej i innym dzieciom w nauce, mimo że w klasie i tak było oprócz niej dwóch nauczycieli.
W ogrodzie mieli mały basen, w którym dzieci uczyły się pływać. Jeździć uczyła się na kucyku, nie wiem czy przyjeżżał do niej czy miała własnego .Jak poszła na studia rodzice płacili innym studentom, za korepetycje Andrei itp itd

kropeczka napisał/a:
, niestety bardzo mało czasu na dyskusje.


Wy w hotelu miałyście chyba sporo czasuna dyskusje ;-)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-10-17, 23:20   

A może przestańmy się katować? Mamy tyle pieniędzy, ile mamy i w ramach możliwości robimy, co możemy. Wiadomo, pieniądze są ważne, nawet bardzo, w wychowywaniu dzieci, nie mówiąc już o terapii. Ale na pewno wiele zamożnych amerykańskich rodzin stworzyło swoim dzieciom warunki podobne do tych, które miała Andrea, a ich dzieci nie radzą sobie aż tak dobrze. Jej sukces to na pewno też zasługa dobrych genów.

Dzięki za info z konferencji.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Lusi 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 06 Paź 2007
Posty: 1619
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2011-10-18, 09:24   

groszek napisał/a:
Aktualnie zastanawiam się nad mową ;-) osób z zD.M {...]
I wlaśnie mam dylemat.Czy język polski jest tak koszmarnie trudny(chodzi o ruchy artykulacyjne) czy nasza terapia logopedyczna jest taka nędzna. [...]


Groszku, mam te same odczucia co Ty. Myślę że byłoby łatwiej uczyć się dzieciom angielskiego. Wszystkie podstawowe zwierzątka, są po angielsku jednosylabowe, z samogłoską w środku (cat, cow, pig, dog). Marcin nie jest w stanie powiedzieć koń, krowa czy świnka. Bardzo trudny jest polski, szczególnie dla dzieci które z jakąkolwiek artykulacją mają problem.

Fajnie że udało Wam się spotkać na konferencji i pogadać i posłuchać o tym i o owym :-)
_________________
Liski_5 to Lusi, Lisu (vel magura) i nasze Liski-urwiski Paweł (09.07.2004), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (22.09.2010)
 
 
hoobs
nawijacz

Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 25 Lip 2010
Posty: 1068
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2011-10-18, 22:34   

Ja mam mieszane uczucia co do konferencji... Chyba liczyłam na coś więcej, że dowiem się czegoś nowego, ważnego. Pierwszy raz brałam udział w takim spotkaniu, nie miałam pojęcia jak to wygląda, ale z góry założyłam, że skoro to stolica, to musi to być na poziomie, na pewno mają większą wiedzę itp.,itd. Prof. Sobolewska dla mnie nie miała pojęcia o czym mówi. Gdyby nie obecność tych, których znałam tylko z wpisów na Zakątku, żałowałabym, że tam pojechałam. Po pierwszym dniu konferencji miałam wrażenie, że chyba najlepiej wszystko odpuścić, że w najlepszym przypadku dziecko pójdzie do szkoły specjalnej, a te wyjątki w postaci Chrisa Burke czy Pabla Pinedy to tylko w filmie.... Zastanawiam się czy za 20-30 lat (bo zaangażowani w konferencję rodzice mają właśnie dzieci głównie w tym przedziale wiekowym) też będę miała taki pogląd? Mam nadzieję, że nie. Poza tym to ciągłe przerywanie dyskusji, bo już czas nas goni, było dla mnie czymś okropnym. Wypowiedzi innych (zdecydowanie za wyjątkiem pewnej autorki poradnika dla rodziców dzieci z zD ;)) to najcenniejsze co mogliśmy przecież usłyszeć, dobrze jest czerpać wiedzę z doświadczeń innych . Na szczęście drugi dzień przyniósł trochę pozytywnych aspektów. Aby móc słuchać dr Barbary Marcinkowskiej chyba mogłabym się pokusić o jakieś kolejne studia podyplomowe. Świetna kobieta, z konkretną wiedzą, zaangażowaniem i przede wszystkim z wiarą w nasze dzieci. Mój ulubiony cytat- słowa Pabla Pinedy - który nam przybliżyła, to ten sam, o którym wspominała już kropeczka :) Dr Marcinkowska zmusiła mnie do refleksji i dała nadzieję, że jednak warto... No i filmy też były fajne. W końcu udało mi się je wszystkie oglądnąć. Zdecydowanie króluje tu Up & Down Projekt - młodzież zachowuje się dokładnie tak jak wszyscy nastolatkowie, tak samo się przedrzeźniają i lubią spędzać ze sobą czas, co z tego, że czasem te wypowiedzi nie są składne czy wymowa kuleje. I nasunęła mi się taka myśl, że Natalia Suchcicka mogłaby w filmie Marka Koterskiego grać - charakterystycznie powtarza na końcu zdania słowo (chyba zazwyczaj to jest czasownik), które już w tym zdaniu padło.

P.s. No i żałuję, że nie spałam w hotelu :(
_________________
Basia - mama Patryka z zD (06.07.2010) i Kacpra (17.07.2015).
---------------------------
"W życiu nie chodzi o to, by przeczekać burzę, ale o to, by nauczyć się tańczyć w deszczu"
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-10-18, 22:37   

:spoko: i amen
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-10-18, 22:46   

Prof.Sobolewska ma tę paskudna cechę, że nie przygotowuje się do wystąpień.Pewnie zjadła ją już rutyna.Podobnie było w Krakowie w zeszłym roku.Szukała czegoś pomiędzy wycinkami prasowymi...ale ona tak już ma...moze życie ją już zmęczyło , może już się nie chce i pewnie ma wrażenie , że już temat ZD nie ma dla niej tajemnic więc zapowiada tak z biegu...a szkoda bo bez wątpienia mądra kobieta.

Dla mnie pierwszy dzień też był słaby.Tak niestety bywa, trudno przewidzieć co powie zaproszony prelegent, szczególnie, że kiedyś było więcej materiałów w teczce, tego co zamierzają powiedzieć zaproszeni goście, a teraz po prostu puchy....

trigo napisał/a:
Następna konferencja BK 26/27.11.2011


No właśnie , ciekawe o czym .Zapowiada się przegadana jesień ;-) . wysyłam gr0szka do Krakowa , żeby posłuchał o edukacji 24.X
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu