FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Śmierć dziecka a środki do życia po jego śmierci
Autor Wiadomość
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2013-06-10, 10:47   

Dziś spotkałam moją dawną sąsiadkę która miała córkę z zespołem Downa. Od kiedy Paulinka się urodziła to ona była na świadczeniu. Dwa tygodnie temu Paulina zmarła na warsztatach.Miała 21 lat. Świadczenie pielęgnacyjne i alimenty to jedyne pieniądze jakie te dziewczyny miały. Żyło się im biednie ale spokojnie. Teraz gdy Paulinka zmarła jej mama została zupełnie bez niczego. Okazało się że nie należy się jej nic. Nawet zasiłku nie dostała bo składki jakie były odprowadzane, były zbyt małe :cry: Mało tego miała problemy aby ZUS wypłacił zasiłek pogrzebowy bo składki małe :cry: :-x .
A ja siedzę i zastanawiam się co za cymbały w tym sejmie pracują.
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-06-10, 11:28   

emilka napisał/a:
Dziś spotkałam moją dawną sąsiadkę która miała córkę z zespołem Downa. Od kiedy Paulinka się urodziła to ona była na świadczeniu. Dwa tygodnie temu Paulina zmarła na warsztatach.Miała 21 lat. Świadczenie pielęgnacyjne i alimenty to jedyne pieniądze jakie te dziewczyny miały. Żyło się im biednie ale spokojnie. Teraz gdy Paulinka zmarła jej mama została zupełnie bez niczego. Okazało się że nie należy się jej nic. Nawet zasiłku nie dostała bo składki jakie były odprowadzane, były zbyt małe :cry: Mało tego miała problemy aby ZUS wypłacił zasiłek pogrzebowy bo składki małe :cry: :-x .
A ja siedzę i zastanawiam się co za cymbały w tym sejmie pracują.


Uzawodowienie naszej opieki nad dziećmi jest jednym z postulatów petycji. Chcemy najniższą krajową z pełnym pakietem socjalnym, a w tym rentę rodzinną dla naszych dzieci na wypadek naszej śmierci i odwrotnie, zabezpieczenia na wypadek śmierci dziecka. Nikt nie chce podjąć tego tematu. Na protesty przychodzi nas garstka. Współczuję Twojej sąsiadce, to może spotkać każdą/każdego z nas.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2013-06-10, 12:20   

Dziewczyny posty wydzieliłam, temat ostatnio przy okazji protestów już obił się w mediach - myślę, że warto, aby nie utonął w obszernym wątku o świadczeniu.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2013-06-10, 12:36   

dobry pomysł. My zaczynamy drogę ze świadczeniem i przyznam że jestem przerażona.
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2013-06-10, 12:55   

Dobry pomysł z tym wątkiem, oby jak najrzadziej był potrzebny.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu