FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szkoła integracyjna - decyzja zapadła
Autor Wiadomość
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-09-14, 10:25   

Sylpa, tak jak napisałam, boję się lądowania, kiedyś się ta sielanka skończy! I nie piszę tak dlatego, że życzę tego Patrycji! :nie: Skądże znowu, takie same obawy mam co do Martynki: gdy ktoś się nią zachwyca, ja mam zwyczaj patrzeć wilkiem i zapytywać się w duchu, kto będzie się nią zachwycał za kilka lat. I czy taka zmiana nie będzie jej w przyszłości boleć, martwię się, ot co
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
monika9 
milczek


Wiek: 56
Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 8
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-11-08, 09:47   Szkoła itegracyjna

Cześć
Posłałam Monisię do szkoły integracyjnej. Na razie jest OK. Ale nie wiem jakie powinna robić postępy np. w pisaniu.
Czytając o innych dzieciach mam wrażenie, że Monika jednak odstaje czyli po prostu jest mniej zdolna. W jaki sposób mogę ją zachęcić do nauki? Bardzo tego nie lubi, jet uparta i udaje, że coś ją boli.
Proszę doradźcie coś jak pracować z takim uparciuchem i ile czasu na to poświęcać.
_________________
Agnieszka mama Sylwii (1998r) i Moniki zD(2002r)
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2011-11-08, 12:22   

Wpisz sobie w stopce datę urodzenia Moniki, będzie łatwiej odpowiadać. :-)
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-11-08, 19:49   Re: Szkoła itegracyjna

monika9 napisał/a:
Cześć
Bardzo tego nie lubi, jet uparta i udaje, że coś ją boli.
Proszę doradźcie coś jak pracować z takim uparciuchem i ile czasu na to poświęcać.

Ja nie wiem jak zmusić do nauki, ale czy to, że nie lubi się uczyć nie jest wynikiem szkoły integracyjnej? być może Monika zdaje sobie sprawę, że odstaje od koleżanek i nie nadąża za nimi stąd niechęć do podejmowania prób ich "gonienia"..? tak sobie tylko gdybam, bo mój Filip dopiero od przyszłego roku rusza w szkolne progi, aż mam stracha jak pomyślę, że ten problem też będzie mnie czekał. W każdym razie pójdzie do szkołu montessori , która jest szkołą specjalną, zobaczymy co z tego wyniknie.
Bardzo jestem też ciekawa , jak innym mamom udaje się "zmusić" nasze dzieci do nauki?
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-11-08, 20:09   

Aga. Moja Martyna też rocznik 2002. Do szkoły masowej chodzi już 4 rok. 2 lata była w zerówce, pierwsza i teraz druga klasa. Moja jest dużo w tyle od dzieci zdrowych ale nie goni i nie musi ich gonić, bo ma indywidualny tok nauki, nauczyciela wspomagającego, itd.
Ma nawet inne książki. Chodzi do tej szkoły, bo lubi. U nas jest specyficzna sytuacja, bo dzieci od 0-3 klasy są w oddzielnej szkole, oddzielny budynek.
Na dzień dzisiejszy myślę, że na 3 klasie ukończy tą szkołę, nie będzie przechodziła do tego drugiego budynku, tylko zmieni szkołę na specjalną, do której będzie dojeżdżała busikiem.
Zobaczymy.
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 48
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2011-11-08, 20:27   

Emka, widzę, że twój Filip to ten sam rocznik co moja Agata. Dajesz go do szkoły od przyszłego roku, tzn od 7 lat?
Kurcze, ja się bardzo waham co mam zrobić, czy przetrzymać jeszcze Agę w przedszkolu czy już do szkoły posłać. Intensywnie myślę i nie wiem jaką decyzję podjąć. Jeśli szkoła to byłaby to szkoła specjalna bo integracyjne w naszej okolicy nie ma.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Kalinka 
nawijacz


Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1038
Wysłany: 2011-11-08, 20:30   

Kasia(2003) i Kalina(2001) od września też są w klasie integracyjnej. Powiem, ze ja nie byłam przekonana w sumie do tego pomysłu, ale postanowiłam skorzystać z propozycji szkoły z powodu tego aby dziewczynki integrowały się z dziećmi z wioski w której mieszkamy. Ponieważ przeprowadziliśmy się tu dwa lata temu dziewczynki nie znają żadnych dzieci (woziliśmy je do przedszkola do miasta) wydawało mi się że to jest jakiś sposób aby zaistniały w lokalnym środowisku ;-) nawet jakby ta edukacja miała trwać dwa czy trzy miesiące.

Na dzień dzisiejszy, dziewczynki chodzą do 12 osobowej klasy integracyjnej. Mają swoje programy dostosowane do ich poziomu, swoje książki inne niż dzieci z norma intelektualną, i swoją Panią Asię, którą uwielbiają. Są lubiane przez dzieci z klasy, teraz Kala choruje, dzieci dopytują kiedy wróci, przekazują karteczki z kwiatkami i serduszkami. Dziewczynki chodzą do szkoły bardzo chętnie. Mają bardzo dużo zajęć indywidualnych, czym mnie szkoła bardzo zadziwiła :-) i jak rozmawiałam z dyrektorka to myślałam że rozmawiamy o ilości zajęc na miesiąc a nie na tydzień .. i marudziłam że mało :lol:

Co do zmuszania do nauki, nie zmuszam, nie mam takiej potrzeby, dziewczynki pokochały swoją szkołę :-)
_________________
Kala 16 lat, Kasia 15 lat i reszta towarzystwa
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2011-11-08, 20:59   

Aśka, Kalinka, fajne te wasze szkoły, szkoła integracyjna w pobliżu mojego domostwa polega na tym że klasa Ia to dzieci zdrowe a klasa Ib to dzieci niepełnosprawne taką mamy tu integrację :), przerwy niby wspólne ale szkoła, jako budynek ciasna, wąskie korytarze, więc dzieci niepełnospr.gdzieś po kątach, ii tam szkoda gadać.

Irenka, słać, słać, ja wiem że to mojemu fefkowi na dobre wyjdzie, trochę zmiana środowiska, inne zajęcia, inna praca..fajne to. Ślij swoją Agatkę, jak będzie trzeba to sobie potem "pokiblują" w szkole. Toż to przecież prawie młodzież, nie wypada coby w przedszkolu siedziała :-)
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16929
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-11-08, 21:11   Re: Szkoła itegracyjna

emka205 napisał/a:

Bardzo jestem też ciekawa , jak innym mamom udaje się "zmusić" nasze dzieci do nauki?


Mnie się nie udaje, ale może to kwestia czasu :roll: mam taką nadzieję :-)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2011-11-11, 16:30   

No to u nas wygląda to podobnie jak u Kalinki :tak:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
moni 
gaduła


Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2008
Posty: 325
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-03-18, 06:38   szkola integracyjna?

czy ktos poslal dziecko do integracji w szkole? chyba nie wszyscy chodza do szkol specjalnych?
_________________
Monika mama zestawu: Wyjątkowa Majeczka 29.02.2008 i dwóch Panów (2001 i 2005)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-03-18, 07:36   

Tutaj wątek o szkole integracyjnej

Do scalenia
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
iwi 
trajkotek


Pomogła: 7 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 19 Paź 2008
Posty: 2286
Skąd: Świerklany
Wysłany: 2014-03-18, 21:48   Re: szkola integracyjna?

moni napisał/a:
czy ktos poslal dziecko do integracji w szkole? chyba nie wszyscy chodza do szkol specjalnych?


Ja. Pięć lat temu. :-)
_________________
Iwona - mama Igora z zD (15.10.2001)
foteczkowy zakątek Igora
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-03-18, 23:26   

A ja osiem lat temu. Ala jest w drugiej klasie gimnazjum.
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu