FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Szukam Szkoły Podstawowej Specjalnej w Poznaniu
Autor Wiadomość
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-12-11, 13:22   

Drogie mamy starszych dzieci,
czy Wasze dzieci były objęte wydłużeniem wieku edukacyjnego na jakimkolwiek poziomie nauczania w szkole? Czy któreś z dzieci było niepromowane do następnej klasy, jak tak to co było podstawą podjęcia takiej decyzji? Będę wdzięczna za wszelakiego typu odpowiedzi w tym temacie.
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2015-12-11, 18:13   

my jesteśmy na etapie "repetowania" klasy 3ciej. Filip i cała jego klasa. A co było podstawą decyzji? Przede wszystkim to, że żadne dziecko nie było gotowe, aby pójść do klasy 4tej. Jedni nie potrafili czytać, inni łączyć liter podczas pisania, jeszcze inni nie mnożyli,itd. itp. cały wachlarz "nieumiejętności" można było złożyć z całej klasy.
Do tej pory nie są gotowi na 4tą klasę, ale że raz już odroczenie było to czas iść dalej. I tu czeka nas podział, jedni pójdą do klasy z blokiem "standardowym", a więc takim gdzie będą uczyć się konkretnych przedmiotów (historia, przyroda, matma, polski itd.), natomiast dzieci , które podczas badania w poradni wypadną na poziomie umiarkowanym, będą kontynuować nauczanie w klasie 4tej na zasadach jak w 1-3, a więc przedmiot "wspólny" + muza, religia..
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2016-04-04, 13:19   

Nowa szkoła dla dzieci niepełnosprawnych w Poznaniu

Dzięki Centrum Akademickiemu Polonez, na tyłach byłego hotelu powstaje wyjątkowa szkoła z klasami integracyjnymi. Szkoła podstawowa i gimnazjum ruszają od września. Właśnie rozpoczęła się rekrutacja.
Bardzo chciałabym, aby mój syn chodził do tej szkoły - mówi Małgorzata Sajna, mama dziewięcioletniego Kajtka z autyzmem. - Teraz Kajtek jest uczniem drugiej klasy tradycyjnej szkoły podstawowej, korzysta z pomocy nauczyciela wspomagającego, ale nie jest to dobre rozwiązanie na dłuższą metę, a już na pewno nie na całą edukację. Nie wiem, czy uda mi się tak zorganizować życie rodzinne, żeby zapisać Kajtka do tej szkoły, ale na pewno postaram się. To dla niego lepsze rozwiązanie niż zwykła szkoła specjalna.

Stowarzyszenie „Otwarte Drzwi”od sierpnia prowadzi integracyjne warsztaty plastyczne dla dzieci pod nazwą „Twórcze działanie”. Dzięki temu, przyszli uczniowie i ich rodzice mogą poznać się, porozmawiać z nauczycielami, przyjrzeć się, jak pracują terapeuci. - Początkowo myślałam, że mój syn nie lubi zajęć plastycznych, ale tutaj okazało się, że to nieprawda - mówi Małgorzata Sajna. - Kajtek uwielbia te zajęcia, dlatego myślę, że w szkole prowadzonej przez stowarzyszenie czułby się dobrze. Szkoła mieści się na tyłach byłego hotelu Polonez. - Dzięki sponsorom wyposażamy szkołę w pomoce dydaktyczne i sprzęt rehabilitacyjny - mówi Ewa Narębska, dyrektor szkoły. - Cały czas liczymy na pomoc i wsparcie. Dla dzieci niepełnosprawnych szkoła jest bezpłatna. Zainteresowani rodzice mogą skontaktować się z dyrekcją za pomocą formularza na stronie www.otwarte-drzwi.pl.

Czytaj więcej: http://www.gloswielkopols...aniu,9454881/2/

źródło
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu