FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rodzinny Dom Pomocy Społecznej
Autor Wiadomość
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-06-14, 21:05   Rodzinny Dom Pomocy Społecznej

Rodzinny Dom Pomocy Społecznej także dla niepełnosprawnych
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Tin 
gaduła


Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 362
Skąd: Świnoujście/Poznań
Wysłany: 2012-10-04, 00:04   

Chciałam poczytać, a tu wyświetla się: "Przepraszamy, ale podana strona została wycofana z publikacji." Ciekawe?
_________________
Mama Hani (2008) i Salka (ZD, 28 luty 2012).

"Down Syndrome: the gift that no one wants until they get it."
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-04, 00:24   

Pewnie po jakimś czasie kasują artykuły z serwera. Oszczędni, nie to co my ;-)
U nas wciąż szybciej i szybciej konsumuje się pula, a później częściej i częściej trzeba płacić za pojemność serwera ;/
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Tin 
gaduła


Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 362
Skąd: Świnoujście/Poznań
Wysłany: 2012-10-04, 00:28   

Albo temat wydał się publikatrom "zbędny"... ech.
_________________
Mama Hani (2008) i Salka (ZD, 28 luty 2012).

"Down Syndrome: the gift that no one wants until they get it."
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2012-10-04, 01:30   

Myślisz, że w portalu Stowarzyszenia Integracja tak by mogło być? Mam nadzieję, że nie.
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
Tin 
gaduła


Pomogła: 4 razy
Wiek: 36
Dołączyła: 05 Kwi 2012
Posty: 362
Skąd: Świnoujście/Poznań
Wysłany: 2012-10-04, 13:10   

Nie zwróciłam uwagi, że to publikacja portalu niepelnosprawni.pl, zwracam honor. A wiesz może co to za Dom Rodzinny i na czym polega jego "rodzinność"?
_________________
Mama Hani (2008) i Salka (ZD, 28 luty 2012).

"Down Syndrome: the gift that no one wants until they get it."
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16894
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-23, 16:41   

Zaczynam zastanawiać się nad Rodzinnym Domem Pomocy Społecznej...
Wszystko opisuje ustawa o Pomocy Spolecznej...
Wczoraj bylam z BK na wizycie w Domu PS na Wójtowskiej.


To dom dla osób chorych, Mieszka ich tam 100. dowiedziałam się sporo na temat DPS i zasad finansowania i myślę, że w perspektywie taki Rodzinny Dom bylby wyjściem dla naszych dorosłych dzieci
DPS Na środku w okularach chłopak, ktory towarzyszył naszej grupie w zwiedzaniu ich domu
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-24, 23:55   

Aniu,
napisz coś więcej. Jakie odniosłaś wrażenie? Czy w Polsce są tzw. Rodzinne Domy Pomocy Społecznej?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16894
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2016-10-25, 11:26   

DPS w którym byłam był dla osob chorych, więc na 1 piętrze byli leżący i Tomek z zDowna, krtóry mieszkał tam z babcią, a po jej smierci został w tym pokoju i dyrektorka go nie przenosiła, mimo, że ci najbardziej sprawni mieszkaja na 3 piętrze. Zwykle sa to osoby sprawne ale zaniedbane( czasem popijające). Na 2p. sa osoby na wózkach. Ten DPS ma super dyrektorkę, która bardzo dba , żeby personel byl przyjazny dla pensjonariuszy. Pokoje są dwu lub jedno osobowe, ale jest jeden czteroosobowy.
Tomek, którego poznałam ma w tym domu swoich znajomych i nawet jak byl w domu gdzie mieszkają osoby z zespołem ( na jakiejs imprezie) to cały czas mówił do opiekunów, ale mnie tu nie zostawicie?! To znaczy, że dobrze mu tu gdzie mieszka i jest zadowolony i uśmiechnięty. Chyba ma 40 lat, ale nie jestem pewna...
Bylam tam z wizytą bo BK szukają miejsc dla dorosłych dzieci na wypadek, gdy rodzice odejdą do wieczności.

Dyrektorka miała prezentacje dla nas i podziałem na 4 klasy domów PS. Pierszy to ten w którym bylismy prowadzony przez miasto, Drugi to DPS rodzinny, może być prowadzony przez organizację pozarządową, a dwie następne kategorie to działalność gospodarcza zarejestrowana u wojewody, bądż niezarejestrowana. Poza tą ostatnia , wszystkie trzy rodzaje domów musza spełniac wymogi, które stawia im ustawa o Pomocy społecznej.
Domów rodzinnych jest mało, bo tam malo pieniędzy daje gmina, więc większość ciężaru przypada na organizację , ktora go prowadzi.
W DPS-ie takim gminnym jest bardzo dużo osób zatrudnionych 0d wskaźnika 0.4- do 0.6 + osoby administracyjne , co daje prawie jjeden pensjonariusz na 1 pracownika .
Koszt na 1 osobę w tym roku wynosił tam 4,700, na to składa się 70 % dochodu pensjonariusza + jakaś wpłata od rodziny, którą opieka społeczna liczy co roku. Jesli nie żyją rodzice to ten obowiązek spoczywa na rodzenstwie+ resztę placi gmina) Z tą kwotą od rozenstwa jest tak, że jak policzy się ich dochód i odejmie wszystkie koszty to często nie placa nic, nie mniej jednak nasze starsze dzieci będą czuć na plecach oddech Opieki społecznej :-?

Moje wrażenie...Jesli patrzę na tego Tomka, uśmiechniętego od ucha do ucha , opowiadającego o swojej babci, że nic nie jadła i umarła, a on je... to widzę, że mu tam dobrze, nie chce zmian, ma wsród pensjonariuszy znajomych mimo,że malo tam osob z zespołęm ...
co do domu, zabrakło na remont pieniędzy, ale ma dobre wyposażenie- łazienki, wannę do hydromasażu, pokój do rehabilitacji, na każdym piętrze wspólny pokój - świetlicę, w każdym pokoju telewizor. Pensjonariusze mają kluby zainteresowań przed i po południu od pn-do piątku.
Widziałam ich prace malarskie. Sa fajne- ja bym tak nie namalowała!

Myślę, że taki Rodzinny dom dla od 3do 8 pensjonariuszy , osób, które się znają z podobną niepełnosprawnościa to byłby niezły pomysł.
BK mają różne doświadczenia jeśli chodzi o rodziców dzieci z którymi współpracują i raczej na tę wersję się nie zdecydują...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Maria74
złotousty

Pomógł: 5 razy
Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 2553
Wysłany: 2016-10-25, 16:16   

My z mężem będziemy chcieli właśnie zamieszkać z Krzysiem jak będzie dorosły w takim Rodzinnym Domu Opieki Społecznej. Jak nas zabraknie, to Krzyś nie zostanie w obcym miejscu, wśród obcych ludzi.
_________________
Maria, mama Krzysia z zD ur. 19.11.2013 r.
 
 
ania_as 
trajkotek


Wiek: 53
Dołączyła: 31 Paź 2006
Posty: 2078
Skąd: Poznań
Wysłany: 2016-10-25, 23:25   

No właśnie,
co to oznacza Rodzinny DPS? Czy mogą w nim zamieszkać rodzice, w miarę jeszcze sprawni fizycznie i umysłowo wraz ze swoim dzieckiem z ZD?
Dlaczego BK nie zdecydują się na taką formę zabezpieczenia przyszłości osób z ZD?
_________________
Ania, mama Łukaszka z ZD (ur. 14. 08. 2006r.), Sylwii(22l) i Szymona (19 l)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu