FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Portale społecznościowe
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-01-25, 11:43   

jest też :arrow: taki sposób :roll: ;-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-01-25, 13:26   

Uprzedziłaś Moniko moje uwagi na temat dalszych niż omawiane przez nas wcześniej konsekwencji "szału" związanego z portalami społecznościowymi. Ale tych uwag (a raczej rzeczowych komentarzy) oczekiwałbym bardziej od profesjonalistów, psychologów zajmujących się internetem.
Sam sporo na ten temat czytam i pewno tylko patrzeć jak na konferencjach zaczną się pojawiać prace temu poświęcone.
Faktem jest, że kwestia tożsamości w sieci i tak jest już wystarczająco zagmatwana. Mając świadomość, że nasze dzieci dorastają w tym świecie gdzie sieć jest równie powszechna i zwyczajna jak telefon powinno się ją brać pod uwagę jako istotny czynnik kształtujący ich światopogląd w równej mierze co inne media, a może nawet bardziej gdyż poza czysto informacyjną pełni przecież i rolę medium komunikacyjnego, sposób prowadzenia interesu, środowisko pracy, czy wreszcie po prostu formę zabawy.
Takie ciekawe czasy...a my się starzejemy... ;-)
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2008-01-25, 13:39   

a ja jeszcze w temacie "nasza klasa" znalazłam takie coś

ochrona danych
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-01-25, 14:36   

Odnośnie tego linku, który podała Iwona, to wyczuwam tu znowu sztuczne uprawianie masowej psychozy. :-) Numery gg można zmieniać częściej niż skarpetki, nie jest w nim konieczne podawanie jakichkolwiek danych, a jeśli się nie korzysta z opcji "dostępny", to nikt nie będzie w stanie odczytać IP. Bez IP nic nie wiadomo. Ze Skypem jest podobnie. A nr telefonu? No cóż, mam się bać, że ktoś do mnie zadzwoni??? Telefony nie sa darmowe i nikt nie dzwoni bez powodu. W książce telefonicznej można znaleźć mój nr domowy, a nie jest go tak prosto zmienić przecież, jak w tel komórkowym. Więc o co naprawdę chodzi?

Niektóre tematy na tym forum są do siebie podobne, jest to temat diety bezmlecznej, pedofilii w sieci, no i ten. :roll: Wszystkie te wątki mają jeden wspólny cel: straszyć, uczyć dmuchania na zimne, pokazywać zagrożenie nawet tam, gdzie go nie ma (by nie powiedzieć "ogłupiać").
Chyba dlatego się "wypisałam", czasem po prostu ręce i nogi opadają.
Ślepe posłuszeństwo- to nie dla mnie.
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2008-01-25, 15:29   

Jolu, ja na "naszej klasie" jestem zarejestrowana...hmmm...jako jedna z pierwszych :-D - wtedy jeszcze, kiedy prawie nikt o tym portalu nie wiedział...mam tam swoich znajomych, odnalezione koleżanki i kolegów, nie tylko z klasy, na dodatek z niejednego miasta, bo się przeprowadzałam, sporo tam piszę i nie zamierzam wcale zrezygnować :cool2:
ten link wkleiłam nie po to, by kogoś wystraszyć, czy ostrzec, raczej jako kolejną ciekawostkę dotyczącą tematu...
wszystko, co czytam w różnych wątkach (także w tych, które podajesz) traktuję bardzo, jakby to powiedzieć :-? ostrożnie? ogólnie? mało osobiście? :roll: po prostu podchodzę z dużą rezerwą do tego, co czytam - uważam,że każdy ma prawo mieć swoje zdanie i tu je wypowiedzieć, a ja mogę, ale nie muszę z nim się zgadzać, a już na pewno nie muszę robić, tego o czym piszą inni...ale ponieważ ja mam inne, to wcale nie znaczy,że ktoś musi z kolei zgadzać się ze mną...
wcale też nie uważam,że akurat moje jest jedynie słuszne, ale to nie oznacza,że je zmienię :cool2: w moim wieku trudno zmienić zdanie, jestem mało reformowalna ;-) zresztą nigdy nie byłam ( nad czym bardzo boleje mój mąż :-D )
zapraszam do mnie - na "naszą klasę" :-)
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-01-25, 16:34   

Iwonko, mój post nie odnosił się do Ciebie, tylko do autora artykułu, do którego podałaś link. Artykułów o NK w podobnym tonie jest teraz mnóstwo, nagle wyrosły jak grzyby po deszczu i rosną proporcjonalnie do popularności portalu.
Ktoś podjął temat o NK w wątku " Nie daj się oszukać", co od poczatku dla mnie wydało się niezrozumiałe. :roll: No właśnie: Czyżby tylko dla mnie? :-)
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2008-01-25, 17:00   

myślę,że "de gustibus non disputandum" - jedni będą chcieli ,inni nie będą się rejestrować na "naszej klasie", z różnych powodów - w związku z tym uważam,że dyskusja o tym portalu powinna zostać zamknięta, każdy już powiedział, co chciał...
na zakończenie zapraszam tu :-D
nowy portal

a w tym wątku oczywiście można dalej pisać :tak: nie jestem przecież moderatorem i nie mam takich uprawnień :-D ale może już tylko o oszustach (jak sugeruje temat...)
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-01-25, 17:05   

stokrotko..nie każdy się jeszcze wypowiedział i pewnie jeszcze znajdzie się kilka osób,które będą miały ochotę dorzucić swoje trzy grosze :-)
nie widzę powodu,aby wątek zamykać :roll:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-02-06, 13:25   

a propos Naszej klasy >>>> klik
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2008-02-06, 15:21   

Alicja, fajne. :lol: :lol: :lol:
A ja jestem wdzięczna naszej-klasie, bo dzięki niej odgrzałam takie kontakty, o których już nawet nie śniłam. ;-)
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2008-02-06, 18:38   

Dooooooooooobre :lol:
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-03-11, 16:58   

Wrzuć fotkę na grono
opracował Radosław Zaleski

Serwisy społecznościowe są na ustach wszystkich. W mediach, na imprezach i w pracy rozmawia się o Naszej Klasie, Facebooku, Goldenline. Prezentujemy przygotowany z pomocą ekspertów z Netguru.pl przewodnik po serwisach, które trzeba znać.

Na początek definicja: serwis społecznościowy to taki, w którym najważniejsi są użytkownicy. To oni zapełniają go treścią i nadają mu charakter. Każdy, kto zapisze się do takiego serwisu, powinien mieć możliwość ekspresji swojej osobowości (kreowanie profili, dodawanie zdjęć i wideo, pisanie bloga). Ważne jest także tworzenie więzi między użytkownikami serwisu (dodawanie znajomych), zarówno między osobami poznanymi wcześniej, jak i spotkanymi w internecie. Istotna jest możliwość formowania grup łączących ludzi według różnych kluczy. Mogą to być szkolne klasy, kółka zainteresowań (fani serialu) czy forum pracowników jednej firmy. Treść serwisu społecznościowego jest tworzona przez samych użytkowników. To oni go redagują, oceniając rzeczy ciekawe, i pilnują porządku w serwisie, zgłaszając to, co jest złe lub łamie regulamin.

:arrow: Dalej czytaj tutaj>>
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2008-03-21, 18:16   

:arrow: Nasza klasa od kuchni
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-03-28, 18:55   

Ala,

Fajnie było zobaczyć to od kuchni.

Ja dzięki Naszej Klasie odnowiłam kilka wspaniałych znajomości sprzed lat, ale też przeżyłam jedno z większych roczarowań mojego życia :-) Mój chłopak, z którym chodziłam w 6. czy 7. klasie podstawówki okazał się obecnie spasionym i łysym dziadem, a taki ładny kiedyś był :lol:
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2008-03-29, 00:14   

Rozczarowanie? Sylpo, no co ty, to raczej powinno być "ufff, jednak dobrze się stało jak się stało" :lol: A facetowi pewno kopara opadła, że ty dalej taka laska. No cóż, "nie dla psa kiełbasa" ;-)
Mam nadzieję, że się nie obrazisz za moje złośliwości pod adresem ex-miłości (hmmm jakieś rymy się mnie dziś trzymają - to efekt słowackiego piwka i słońca, wybacz).
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu