FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Rusinowice
Autor Wiadomość
kafia 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 412
Skąd: Obsza/lubelskie
Wysłany: 2014-06-19, 21:59   

wróciłyśmy z Rusinowic (było fajnie-jak zawsze;))
dla zainteresowanych -od lipca będą przyjmować osoby które ukończyły 18 lat
_________________
Kasia-mama Oli (12 lat,ur.11.03.2006)
 
 
kasia551210 
nawijacz


Pomogła: 2 razy
Wiek: 52
Dołączyła: 25 Lis 2010
Posty: 1088
Skąd: okolice Warszawy
Wysłany: 2014-06-19, 22:05   

Wiadomość dla ptaszynka44 :spoko:
_________________
Mama Bartosza z ZD lat 22 (01.010.1999) i córki Mai lat 24

,,Nie ważne, jak wyglądasz, liczy się, bowiem tylko to, co masz w sercu, a talent zawsze będzie wyżej ceniony od bogactwa i urody''
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-06-19, 22:09   

Juhuuuu :jupi:

Kropeczka, Grażyna - wysyłajcie wnioski :-D
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2014-06-25, 16:38   

kafia napisał/a:
..od lipca będą przyjmować osoby które ukończyły 18 lat

do 25 lat.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
kafia 
gaduła


Wiek: 43
Dołączyła: 17 Cze 2008
Posty: 412
Skąd: Obsza/lubelskie
Wysłany: 2014-06-25, 18:19   

nie pisałam tego, bo na naszym turnusie ks. dyrektor ogłosił tylko informacje, że udało się wynegocjować z NFZ właśnie to, że będą mogły przyjeżdżać osoby które ukończyły 18 lat. Mówił też,że negocjacje skończone, ale umowa jeszcze nie podpisana (na tamtą chwilę) Mają ją podpisać w lipcu i wtedy będzie ostatecznie wiadomo jak wszystko będzie wyglądało (obradują też na temat, jak takie turnusy mają wyglądać, bo dylematy są czy połączone z dzieciakami czy może jakaś inna forma )
_________________
Kasia-mama Oli (12 lat,ur.11.03.2006)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-07-27, 21:36   

Czy ktos z Was kiedys rezygnował w wyznaczonego przez ośrodek terminu turnusu, ale po tym, jak już potwierdził przyjazd? Co dzieje się wtedy?
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
Mama Ewy 
trajkotek


Dołączyła: 15 Sty 2010
Posty: 2099
Wysłany: 2014-07-27, 22:50   

Zadzwoń i zapytaj.
Na nasz turnus wiele osób nie przyjechało.Pewno nawet tego nie zgłaszali.
_________________
Ewci z zD
 
 
kruffka 
trajkotek
Agnieszka

Wiek: 50
Dołączyła: 07 Sty 2007
Posty: 1578
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-07-28, 16:36   

Nic się wtedy nie dzieje. Jeśli jest jeszcze czas, to zaproszą inną osobę. Nam się zdarzyło i odwołać po potwierdzeniu i pojechać za kogoś :-)
_________________
Mama Krzysia (12.06.2004), Martynki (15.09.2006), Piotrusia (17.12.2009), Irenki (24.03.2010) i Oliwii (27.12.2016). Rodzic edukacji domowej. Rodzina zastępcza od 2002 roku.
http://chomikarnia.blox.pl/html
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2014-07-31, 09:59   

Dzieki za odpowiedz. Musiałam zrezygnować z sierpniowego turnusu. :-(
_________________
"Wieczność przed nami i wieczność za nami, a dla nas chwila między wiecznościami." Jan Izydor Sztaudynger
 
 
michaszek 
milczek

Wiek: 52
Dołączyła: 11 Sie 2014
Posty: 1
Skąd: Ciągowice
Wysłany: 2014-08-11, 22:21   turnus w listopadzie 2014

Witam, czy ktoś wybiera się od 12 listopada do Rusinowic?
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2014-10-29, 22:51   

Ja mam ogromną ochotę pojechać do Rusinowic. Mam jednak pytanie do stałych bywalców tamtejszego ośrodka:
Czy na jakąkolwiek pomoc będę mogła liczyć? Mam na myśli np. pomoc personelu w dotarciu na zajęciaalbo pomoc przy posiłkach?
Czy tam jest w ogóle jakiś personel któremu dziecko można powierzyć, czy cały czas ma czuwać opiekun?
Jak długo się czeka? Mam wypełnić ten wniosek który widnieje na stronie ośrodka?
Mogę zaproponować termin, czy oni wyznaczają?
Od kogo mam wziąć skierowanie, od pediatry czy lekarza rehabilitacji? Co ma być na takim skierowaniu napisane?
Podpowiedzcie co i jak, może być na pw.
Z góry wielkie dzięki...
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-10-31, 23:19   

Tuśka napisał/a:

Czy na jakąkolwiek pomoc będę mogła liczyć? Mam na myśli np. pomoc personelu w dotarciu na zajęciaalbo pomoc przy posiłkach?


Niestety nie

Tuśka napisał/a:
Czy tam jest w ogóle jakiś personel któremu dziecko można powierzyć, czy cały czas ma czuwać opiekun?


Dzieckiem zajmuje się opiekun i towarzyszy mu w rehabilitacji.
Wyjątkiem są zajęcia rehabilitacyjne, zajęcia u psychologa, logopedy i sali doświadczania świata.

Tuśka napisał/a:
Jak długo się czeka?


To zależy od ilości złożonych wniosków.Od sześciu miesięcy do roku.

Tuśka napisał/a:
Mam wypełnić ten wniosek który widnieje na stronie ośrodka?


Tak

Tuśka napisał/a:
Mogę zaproponować termin, czy oni wyznaczają?


Ośrodek wyznacza , ale do wniosku możesz dołączyć prośbę o przyznanie interesującego Cię terminu.

Tuśka napisał/a:
Od kogo mam wziąć skierowanie, od pediatry czy lekarza rehabilitacji?
Co ma być na takim skierowaniu napisane?


Wypełniasz tylko wniosek ze str internetowej, który wypisuje również lekarz.
Pieczątki muszą być z przychodni, lekarza pediatry i lekarza rehabilitacji lub neurologa
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2014-10-31, 23:39   

Dzięki, ale wszystko jest w jednym budynku? Jakie warunki w pokojach? Są tam pielęgniarki? Je się na jadalni czy w salach?
Podobno poza rehabilitacją są wycieczki/pielgrzymki?
Czy jeśli pojadę i okaże się, że muszę się wycofać, to jakieś finansowe kary są?
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-11-01, 09:07   

Tuśka napisał/a:
Dzięki, ale wszystko jest w jednym budynku?


Nocleg, rehabilitacja i stołówka są w jednym budynku.
Jest jeszcze drugi budynek tzw hotel, ale tam umieszczają opiekuna z dzieckiem chodzącym.Wózkowicze na wyraźne życzenie.

Tuśka napisał/a:
Jakie warunki w pokojach?


W ośrodku: dwa szpitalne łóżka, stół, krzesła, szafa.Łazienka z prysznicem i toaletą.Pokój dość mały.
W hotelu: dwa tapczany, szafki nocne, ława, dwa foteliki, duża szafa.łazieka z kabiną prysznicową (dość ciasną) i toaletą.Pokój duży.

Tuśka napisał/a:
Są tam pielęgniarki?


Są całą dobę.

Tuśka napisał/a:
Je się na jadalni czy w salach?


Posiłki spożywa się na jadalni, ale nie ma obowiązku.Możesz jedzenie zabrać do pokoju.

Tuśka napisał/a:
Podobno poza rehabilitacją są wycieczki/pielgrzymki?
Czy jeśli pojadę i okaże się, że muszę się wycofać, to jakieś finansowe kary są?


Jest jedna wycieczka do Częstochowy.Nie jest obowiązkowa, ale jak za nią zapłacisz a nie pojedziesz to nie wiem czy zwracają pieniądze.

Wklejam Ci również opinię z pobytu magdalenyskuby

Wróciliśmy z 3 tygodniowego pobytu w Rusinowicach :tak:
Zacznę od początku:
Po przybyciu na miejsce okazało się,że pozostały wolne miejsca tylko w Domu Opiekuna. W pokoju (2 łóżka,stolik,krzesło,szafa i łazienka) niestety była pleśń,a ze względu na to iż jestem uczulona musieliśmy zmienić pokój i tu niespodzianka,pokój wyremontowany, czyściutki i pachnący.Jedynym mankamentem był brak możliwości zamknięcia się od środka co skutkowało pobytem dzieci w moim pokoju.
Pierwsza wizyta z lekarzem i zaskoczenie,bo nie chcieli wyników badań (nie wiem w jakim celu je robiłam) Dzieci,które nie zgłaszają potrzeb fizjologicznych nie mają możliwości korzystania z basenu (mimo posiadania sweemersów) tylko dostają wirówkę.
Pakiet zabiegowy,który zaoferowali mojemu Bartusiowi był na tyle bogaty,że wracaliśmy do pokoju po godzinie 18.Rehabilitacja,SI,masaż całościowy,punktowy,lampa Q-light,sollux,hydroterapia,hipoterapia,logopeda,sala doświadczania świata,grota solna,dogoterapia,terapia zajęciowa i zajęcia popołudniowe dla rodziców,a niekiedy teatrzyki,występy magików itd.
Jedzenie ku mojemu zdziwieniu było całkiem smaczne,jedną porcję oddawałam gdyż starczyła ona dla nas dwoje,podobno zmienili się kucharze,ale trudno mnie oceniać bo tam byliśmy pierwszy raz.codziennie podwieczorek dla dziecka :tak:
Terapeuci bardzo mili i służący pomocą.Znajdują się pralnie w wyznaczonych miejscach za dodatkową opłatą 2zł.TV dostępna tylko na świetlicach.Internet darmowy w głównym budynku.
Trzeba zaopatrzyć się papier toaletowy i kubek.W pobliżu sklepy spożywcze oraz piekarnia z przepysznymi wyrobami.Przepustek jako takich nie ma o czym informują na samym początku jednakże były osoby które wracały do domów już tydzień wcześniej.
Nasz turnus był pechowy,gdyż przyjechała mama z 2 chorych dzieci na zapalenie płuc i niestety od drugiego dnia w ruch poszły leki u większości dzieci w tym antybiotyki i tak już niestety zostało do końca.
W lipcu będzie wiadomo czy osoby po 18 roku życia będą mogły przyjeżdżać na turnus,ale z tego co mówili to wszystko wskazuje na to,że brakuje tylko decyzji,bo ośrodek już jest przygotowywany,w planach mają również budowę korytarza łączącego oba budynki.
Zapewne o czymś zapomniałam,ale chciałam przybliżyć temat osobą jadącym tam pierwszy raz.Pobyt nie drogi,kwota 800zł
Pobyt uważam za udany i z pewnością udamy się tam ponownie
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Tuśka 
złotousty
Zbigniewkowa mama


Pomogła: 4 razy
Wiek: 46
Dołączyła: 08 Lut 2008
Posty: 3037
Skąd: z domu
Wysłany: 2014-11-01, 09:34   

Hm, zaryzykujemy, ja nie wymagam stałej opieki tylko wsparcia. Jak ogarnę budynek to sobie sami jakoś radę damy. To nie pustynia przecież.
Ala, a te łóżka z pilotem czy zwykłe typowe metalowe szpitalne?
_________________
"Szczęśliwi, którzy potrafią śmiać się z samychsiebie.
Będą mieli zabawę i radość przez całe życie." ks. T. Fedorowicz
www.zbysiozielinski.cba.pl
www.zapiskituski.blog.onet.pl
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu