FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Papierkologia przedprzedszkolna
Autor Wiadomość
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9695
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-05-25, 22:40   

Na jakiej zasadzie działa grupa integracyjna? Czy tam jest dodatkowy opiekun?

Czy przedszkole integracyjne to nie jest to samo co przedszkole masowe z gr. integracyjną? A co w tym wszystkim robi jeszcze oddział specjalny?


Jeszcze jedno. Jeżeli dziecko ma upośledzenie lekkie to może chodzić do przedszkola integracyjnego? W której jest wtedy grupie? Tej co się integruje z niepełnosprawnymi? Czy w tej co jest integrowana?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Beata 
cichosza


Dołączyła: 09 Mar 2009
Posty: 26
Skąd: Poznań
Wysłany: 2009-05-25, 22:54   

w przedszkolu integracyjnym do którego chodziła Emilka jest tak: grupa integracyjna liczy od 15-20 dzieci, w tym 5 niepełnosprawnych-z opinią lub orzeczeniem. Jest 2 opiekunów+pani do pomocy. Poza tym w każdym przedszkolu integr. jest jeszcze oddział specjalny ok.8 dzieci, ale tylko dzieci z orzeczeniem do kształcenia specjalnego. Pisząc o przedszkolu masowym miałam na myśli zwykłe przedszkola publiczne. Więc jeśli dziecko ma upośledzenie w stopniu lekkim może być w przedszkolu integracyjnym, a także publicznym, lub prywatnym...ale wtedy konieczna jest dobra wola dyrektorki ...
_________________
mama Emilki ur.13 maja 2004
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-05-25, 22:55   

W grupie integracyjnej jest mniej dzieci. Zdaje się, że może być 17 zdrowych i 5 z orzeczeniem. W grupie integracyjnej jest dodatkowy pedagog (u nas jest to pedagog specjalny). Dzieci z orzeczeniem biora udział w programie masowym i dodatkowo mają zakreślony swój, indywidualny program nauczania.
Masz rację, przedszkole integracyjne to to samo co przedszkole z gr. integracyjnymi. Grupa specjalna to grupa gdzie są tylko dzieci z orzeczeniami i jest ich ok.9 w grupie.
Niestety nie potrafię Ci odpowiedzieć na pytanie jakie dziecko może być w grupie integracyjnej bo Kuba nie ma określonego stopnia upośledzenia. Ja dałabym do integracji, jak sobie nie da rady dasz ja do gr.specjalnej. Na to masz czas. Takie jest moje zdanie.
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9695
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-05-26, 08:21   

Właśnie muszę się określić w najbliższym czasie. Bo może od września się uda..... tylko, że Majka potrzebuje orzeczenia albo opinii... zgupiałam.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
bebe 
nawijacz


Wiek: 73
Dołączyła: 01 Gru 2008
Posty: 1086
Skąd: Zachodniopomorskie
Wysłany: 2009-05-27, 22:52   

W naszym miescie bylo 9 przedszkoli i 2 żlobki.Przyszło nowe i władzy wydawało sie ,że dzieci przestaną się rodzić.Zliwidowali żlobki ,zostały 3 przedszkola.Jest grupa specjalna.Mama Bartka byla u każdej dyrektorki.Pierwsza powiedziala co pani ja nie mam miejsca dla zdrowych dzieci.Druga szkoda słów.Trzecia pozwolila przychodzic z dzieckiem na godzinę codziennie.Córka złozyla dodumenty z poradni.Od wczoraj Bartek jest na liście dzieci przyjętych do grupy szesciolatkow.Dziadek powiedzial Bartuś teraz musisz liczyc i czytac ,Bartek na to Dziadku i ty przeciwko mnie.Pozdrawiam wszystkie mamy cięzko pracujące ze swymi pociechami :papa:
 
 
kafe 
gaduła
kafe


Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 335
Wysłany: 2009-08-17, 17:18   

u nas jest to tak:

Jula chodziła dwa lata do oddziału specjalnego w przedszkolu z oddziałem integracyjnym i specjalnym. Przyjęto ją na podstawie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego i gdzieś tam oceniono jej upośledzenie jako umiarkowane (ale jakoś papierka na to nie mam :oops: poradnia pp ma )
teraz po dwóch latach i jakichś tam przedszkolnych wewnętrznych testach dyrekcja postanowiła ją dać do oddziału zwykłego (masowego) - z braku miejsc w oddziale integracyjnym, ale po moich natrętnych namowach i utyskiwaniach, po kilku zawiłych rozmowach, pani dyr zdecydowała że da ją do o/integracyjnego. Ma tam funkcjonować "na opinii" (mniemam że chodzi o opinię o wczesnym wspomaganiu). W grupie ma być 20 dzieci "zdrowych", 4 dzieci z orzeczeniem (ruchowe niepełnosprawności, niedosłuch, niedowidzące) i Julia z zd z opinią o wczesnym wspomaganiu. Mają tam być 2 nauczycielki po oligofrenopedagogice z 20letnim doświadczeniem i pomoc nauczyciela. Mają być wszelkie zajęcia rehab, hipoterapia, wszystko to co miała w specjalnym tylko w zakresie adekwatnym do stopnia rozwoju (dostosowane do indywidualnych potrzeb dziecka - podobno)

ale trochę musiałam o to powalczyć bo jak już napisałam - pani dyr chciała się "pozbyć kłopotu" i dać dziecko do zwykłej grupy (bez zajęć ze specjalistami, bez dodatkowego nauczyciela)

teraz dzieci dostaną nową salę, nowe pomoce :jupi: tylko trzeba było trochę powojować
nie powiem że to akurat moja zasługa, ale innych wojujących rodziców (bo od zbliżającego się roku przedszkolnego powstaje nowa, druga grupa integracyjna w tym przedszkolu!)
_________________
mama Julki 14-06-2004 i Huberta 10-08-2006
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2009-08-17, 22:19   

kafe, no to super :-)
ja nadal nie bardzo się orientuję o co chodzi w tym orzeczeniu i opinii.
Wiem tylko, że na dniach mam dzwonić do PPP umówić się na wizytę.

[...]
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-08-18, 17:12   

Dziewczyny posty o zajęciach w ramach wczesnego wspomagania :arrow: są w tym miejscu. Poczytajcie wątek, z którym scaliłam Wasze posty - może coś Wam się więcej rozjaśni :-)
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
bawa 
gaduła

Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-02-28, 15:07   

Słuchajcie, oświećcie mnie (już się w tym wszystkim gubię :-( )
Jaki papier trzeba przynieść do przedszkola chcąc zapisać dziecko do grupy integracyjnej :?:
Radek ma na razie opinię z ppp o potrzebie WWR
:prosze:
_________________
Basia- mama Dominiki (ur. 1994) i Radka z ZD (25.08.2007)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-01, 14:13   

Musisz mieć orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego, a w nim, że dziecko powinno być w przedszkolu integracyjnym.
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2010-03-01, 15:25   

Basiu właśnie byłam dziś w przedszkolu zapytac i jednak musi byc oswiadczenie o kształceniu specjalnym do grupy integracyjnej :-? my mamy jeszcze większy problem bo jesteśmy z poza rejonu i moga nam Hanki nie przyjąć,ale jest szansa na przedszkole koło nas więc jesteśmy dobrej myśli :-)
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
bawa 
gaduła

Dołączyła: 03 Gru 2008
Posty: 168
Skąd: Katowice
Wysłany: 2010-03-01, 20:15   

Dzięki dziewczyny, wystąpiłam właśnie o takie orzeczenie. Byłoby wszystko prostsze gdyby Radzio już skończył 3 latka. ;-)
Manu, nie wydaje mi się, żeby obowiązywała rejonizacja w przypadku przedszkoli integracyjnych :nie:
_________________
Basia- mama Dominiki (ur. 1994) i Radka z ZD (25.08.2007)
 
 
MadziaZA
mruczek

Dołączył: 21 Lut 2009
Posty: 125
Wysłany: 2010-03-01, 20:34   

Rejonizacja dzieci z orzeczeniem niby nie obowiązuje, ale zazwyczaj w statusach stoi, że gdy mają chętnych z rejonu, to są oni przyjmowani w pierwszej kolejności - i bez znaczenia jest, że ktoś z poza rejonu pierwszy złożył podanie.
Niekiedy jedynym rozwiązaniem jest czasowe przemeldowanie dziecka i opiekuna w rejon - ;/ niestety .
 
 
Manu 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 23 Maj 2008
Posty: 3263
Skąd: Bieruń
Wysłany: 2010-03-01, 21:52   

MadziaZA napisał/a:
Rejonizacja dzieci z orzeczeniem niby nie obowiązuje, ale zazwyczaj w statusach stoi, że gdy mają chętnych z rejonu, to są oni przyjmowani w pierwszej kolejności - i bez znaczenia jest, że ktoś z poza rejonu pierwszy złożył podanie.
Niekiedy jedynym rozwiązaniem jest czasowe przemeldowanie dziecka i opiekuna w rejon - ;/ niestety .


Masz racje tak mi też powiedziała pani dyrektor w przedszkolu nic pożyjemy zobaczymy :-)
_________________
Manuela, mama Hanulki (ur. 29.1.2007r.z zD),13-sto letniego Maksia i żona Adama (38)


"Gdy wyliczam dary losu,ciebie zawsze liczę podwójnie."
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16898
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2010-03-01, 22:42   

Maksio chodził na Ochocie, my jesteśmy z Bielan, ale to są różne dzielnice miasta.natomiast nie chcieli przyjąć nikogo spod W-wy.
Koleżanka mieszka w Ożarowie i powiedzieli jej, że jak będzie miała zgodę burmistrza to przyjmą jej dziecko do przedszkola w Błoniu!
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu