FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Ciężki chód
Autor Wiadomość
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2006-11-04, 17:28   Ciężki chód

Ostatnio zapatrzyłam się na zdjęcia Jagódki - tej zimowej.
Zwłaszcza na zdjęcie, na którym biegnie.

Uderzyło mnie to, że Jagódka ma piękny chód - w odróżnieniu od mojego dziecka.
Ala , mimo, że jest zgrabniutka, ciągnie za sobą nogi.
Przy bieganiu wypina pupę do tyłu i cała się garbi.

Ala, poradź, co z tym zrobić?

Czy Wasze dzieci też tak mają?
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2006-11-04, 17:46   

Martynka też tak chodzi. Jest lekko pochylona, często spuszcza głowę w dół, a kiedy biegnie, to robi to ciężko, tupie i tak jakby się miała zaraz przewrócić. Kiedy idę z nią za rękę - to też bardzo trudne ale już czasami sie zdarza ;-) staram się odwrócić jej uwagę od "chodnika", zagadując ją, pokazując jej coś. Zauważyłam, że lepiej idzie (zgrabniej), kiedy trzyma coś w ręce :-) , np. torebkę, wtedy idzie jak dama :-D Jednak najbardziej męczace są te jej "przystanki", co parę kroków kuca aby odpocząć :-? Albo staje a mi każe iść, jak ja się oddalę to wtedy ona biegnie do mnie z otwartymi ramionami i ja też mam tak robić :-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2006-11-04, 17:51   

Aśka napisał/a:
Jednak najbardziej męczace są te jej "przystanki", co parę kroków kuca aby odpocząć :-? Albo staje a mi każe iść, jak ja się oddalę to wtedy ona biegnie do mnie z otwartymi ramionami i ja też mam tak robić :-)


Asiu, moja Ala zachowuje się identycznie!!! :lol:
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-11-05, 00:16   

Aniu to tylko wrażenie...

Jagoda chodzi typowo dla dzieci z zD.Garbi się i przechyla do przodu.Na hasło "cycki do przodu" prostuje się i przyjmuje pozycję "połknietego kija"...do czasu ;-) niestety...
ciągle walczę o prawidłową pozycję,ale jak widać wpisana jest w geny :cry:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-11-05, 12:09   

:lol: Bardzo mi się podoba to hasło!
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
panpepe 
mruczek


Dołączył: 26 Paź 2006
Posty: 52
Skąd: zachodniopomorskie
Wysłany: 2006-11-06, 01:35   

witam:)
Drogie Mamy i Tatusiowie:) Słuchajcie, nad prawidłowym chodem trzeba nieustannie pracować. To fakt, że często wydaje się to bezowocne ale to tylko pozory:) Im wczesniej wprowadzicie ćwiczenia nawyku postawy tym lepiej! Nie będzie wtedy żadnych zmian wtórnych, np. wad stóp, skolioz, nieprawidłowości w budowie klatki piersiowej, zaburzeń statyki miednicy itd. itd., które mogą być też wyrazem procesów kompensacyjnych. Charakterystyczny chód u dzieci z zD jest wyrazem zaburzeń kontroli środka ciężkości, moim zdaniem, albo właśnie istniejącej wady postawy. Stąd to kołysanie (czyli tzw. "rocking"), spuszczanie głowy, pochylanie itd. Trudno dość często dostosować odpowiednią technikę fizjoterapeutyczną ze względu na współtowarzyszącą często tzw. hipermobilność stawów (najprościej: zwiększony zakres ruchomości w stawie). Bardzo fajnie sprawdza się technika PNF, moim zdaniem. Poproście znajomego fizjo. o jakieś pożyteczne wskazówki, bo nie wolno tego zaniedbać:)
pozdrawiam
_________________
Płyń zawsze pod prąd rzeki, bo z prądem płyna same śmieci.
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2006-11-06, 08:50   

panpepe napisał/a:
Bardzo fajnie sprawdza się technika PNF, moim zdaniem. Poproście znajomego fizjo. o jakieś pożyteczne wskazówki, bo nie wolno tego zaniedbać:)


Dzięki za sugestie!!! :-)

Już umówiłam się z rehabilitantem.
A tu, dla zainteresowanych, wyszukałam artykuł o metodzie PNF.

:arrow: Metoda PNF
 
 
kafe 
gaduła
kafe


Wiek: 46
Dołączyła: 06 Cze 2007
Posty: 335
Wysłany: 2008-12-13, 11:00   

Przeniesione stąd: chrupiące kolana

Olam napisał/a:
...... ,ale niestety ten chód jest po prostu brzydki :-( .Szeroko rozstawione nóżki i chwiejnie....


o właśnie
chodzi, nawet biega, zaczęła w końcu podskakiwać - ale nie jest to chód modelki. Ba - to nawet nie jest normalny chód. A jak biegnie to oczy zamykam bo się boję że jej się te kolana na boki powyginają albo wyskoczą Bóg wie gdzie
_________________
mama Julki 14-06-2004 i Huberta 10-08-2006
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9749
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-01-25, 19:54   

Byłam z Majką na konsultacjach u logopedy (co ma piernik do wiatraka) i powiedziała mi, że Majka brzydko chodzi. I dlaczego nie rehabilituje ją ruchowo. A ja na to, że nie widzę sensu żeby Majka leżała na piłce a pani ją miętosiła i że zamierzałam iść powiedzieć, że nie będę chodzić do OWI na rechabilitację bo to strata czasu. A ona mi mówi, że absolutnie nie. Tylko mam zamienić rehabilitację bierną na czynną (czy na odwrót, nie wiem kto tu jest jaką stroną) czyli chodzenie po deseczkach, wchodzenie na stołeczki itd.
A ja wszystkim mówiłam, że jak zacznie dziecko chodzić to już nie trzeba rehabilitować :cry: ruchowo :cry:
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-01-25, 20:02   

Iga napisał/a:

A ja wszystkim mówiłam, że jak zacznie dziecko chodzić to już nie trzeba rechabilitować :cry: ruchowo :cry:


A ja jestem zdania,że nasze dzieci powinny mieć rehabilitację ruchową niezależnie od tego ile mają lat
---> patrz wyżej na wypowiedź panapepe
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Ilona Dahnke 
złotousty
dlaczego tak szybko nam rosniesz coreczko?


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Lip 2008
Posty: 2564
Skąd: Henstedt-Ulzburg
Wysłany: 2009-01-25, 20:05   

Alicja napisał/a:
Iga napisał/a:

A ja wszystkim mówiłam, że jak zacznie dziecko chodzić to już nie trzeba rechabilitować :cry: ruchowo :cry:


A ja jestem zdania,że nasze dzieci powinny mieć rehabilitację ruchową niezależnie od tego ile mają lat.


Pati ma 11,5 i dwa razy w tygodniu rehabilitacje ruchowa. Teraz przez to wstretne kolano 4xtygodniowo.
_________________
Ilona Dahnke, mama Patricii-Olivii (3.7.97) i Fasolinki Antonii-Aniolka (6 tc)
Konstantin Paul-Josef (12.10.10)
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9749
Skąd: Dębica
Wysłany: 2009-01-25, 20:09   

Alicjo, no właśnie to wszystko przeczytałam.

Tak się zastanawiam, z kąd ja mam takie rzeczy wiedzieć i dlaczego jeżdząć do OWI oni Majkę katują na piłce i na wałkach? To oni nie wiedzą, że trzeba coś zmienić i popracować nad techniką Majki chodzenia?
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-01-25, 20:30   

Ćwiczenia na wałkach i piłce są bardzo wskazane,bo rozwijają zmysł równowagi i są podstawą w rehabilitacji.
Może warto podpytać co jeszcze mogą zaproponować małej?: ćwiczenia na huśtawce,nauka skakania na batucie,chodzenie po macie o różnej fakturze.
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2009-01-25, 21:18   

Alicja napisał/a:
A ja jestem zdania,że nasze dzieci powinny mieć rehabilitację ruchową niezależnie od tego ile mają lat

A ja uwierzyłam rehabilitantce, że nie trzeba rehabilitować ruchowo, jeśli dziecko zaczęło chodzić i nie widać nic niepokojącego. No i na razie jest OK- już prawie 5 lat bez rehabilitacji.
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2009-01-25, 21:24   

Tomek ma znowu ( miał rehabilitację ruchową do momentu jak zaczął chodzić) od pół roku, jak lekarz ortopeda stwierdził, że ma bardzo wiotkie nogi i koślawe kolana.
Ma masaż całego ciała, ćwiczenia nóg z obciążeniem, pedałowanie i na koniec w nagrodę gra w piłkę nożną.

Wydaje mi się, że jeżeli jest możliwość, to powinniśmy rehabilitować ruchowo nasze dzieciaczki jak najdłużej.
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu