FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Zabajka
Autor Wiadomość
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-04-15, 20:14   Zabajka

Dziewczyny, mama dziewczynki z porażeniem mózgowym poleciła mi, ponoć jeden z najlepszych w Polsce, ośrodek rehabilitacyjny Zabajka: http://www.zabajka.com.pl/index.php

Czy ktoś może miał okazję być tam z dzieciaczkiem? Podzielcie sie proszę wrażeniami :prosze:
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
bety 
nawijacz


Dołączyła: 29 Mar 2007
Posty: 570
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-04-17, 21:39   

Karolina, ja tam nie byłam, ale swego czasu interesowałam się tym ośrodkiem, ponieważ podobnie jak ty słyszałam o nim wiele dobrego. Zadzwoniłam tam i pani mi odradziła, mówiąc, że Adrianek jest za mały (miał wtedy 6 m-cy). Mają tam wiele sprzetu specjalistycznego, bo rzeczywiście nastawiaja sie tam głównie na rehabilitacje ruchową, a my byśmy z większości nie skorzystali. Cena to około 5 tys. zł. Moja koleżanka, której synek z zD ma 1,5 roku planuje tam turnus jesienią. Poczekam na jej opinie i wtedy zadecyduję. Chociaż termin oczekiwania jest dość długi, więc warto wcześniej sobie zarezerwować dogodny termin.
Te dobre opinie to pochodzą od ludzi, których dzieci maja MPD.
_________________
Beata - mama Adriana z zD (30.01.2007) i Michała 2002
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-04-17, 22:16   

Bety, przez telefon podali mi cenę 3800 zł za 2-tygodniowy turnus (może nie chcieli mnie wystraszyć :lol: ). W tym zakwaterowanie, wyżywienie, no i zajęcia - wybór technik ogromny i faktycznie najwięcej rehabilitacji ruchowej, ale mają też np. Biofeedback EEG (chyba niezbyt popularny w innych ośrodkach).
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-04-17, 23:49   

Mammamika moja koleżanka właśnie pojechała do Zabajki ze swoim synkiem z MPD. Jak wróci pewnie mi opowie jak było ;-)
 
 
sylpa 
trajkotek


Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 1516
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2008-04-19, 19:21   

Mam znajomą, która jest mamą chłopca prawie 7-letniego, który ma problemy z mową, zresztą o niewyjaśnionej do dziś przyczynie. Dodam, że chłopiec nie ma zD ani innych obciążeń.

Ta znajoma była z nim na turnusie, wprawdzie nie w Zabajce, ale w Neuronie (ten sam właściciel) i była bardzo zadowolona. Z tym że ona wybrała sobie zabiegi, które ją interesowały i mieszkała u znajomych w Bydgoszczy, a na zabiegi codziennie dojeżdżała.
Chodziło nie tylko o obniżenie kosztów, ale właśnie o to, żeby skorzystać z tych zabiegów, które dla małego były przydatne.

Bardzo chwaliła, m.in. biofeedback, o którym wspominasz mammamika.
_________________
"Nie poddaj się, bierz życie jakim jest. I pomyśl, że na drugie nie masz szans."
Myslovitz
________________________________
Sylwia - Mama 13,5-letniej Patrycji z zD
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-05-06, 11:29   

Cześć, mam na imię Dorota mam prawie 5 letniego synka z MPD.
Megi poprosiła mnie abym opisała jak było w Zabajce, wiec korzystam na chwilkę z jej konta.

Są 2 Zabajki jedna w Stawnicy druga w Złotowie, ja była w tej pierwszej.
Rehabilitacji rzeczywiście jest bardzo dużo, codziennie rehabilitacja indywidualna na sali na zmianę z kombinezonami i pająkiem, hydromasaże lub masaż suchy (jak kto woli), żelki rozgrzewające, magnetostymulacja, światłolecznictwo, hipoterapia, terapia zajęciowa, rotor kilka razy dogoterapia, chiropraktyka, terapia cralno-sacralna.
Był również wspomniany przez Was Biofeedback EEG, ale Daniel akurat nie miał tego przypisanego.

Na turnusie były głownie dzieci z porażeniem ale było tez troje dzieci z zespołem D. Nie korzystali ze wszystkich zajęć tzn. hydromasaże w przypadku obniżonego napięcia nie są zalecane, ale z większości.

Niestety logopedy w Stawnicy nie mają jest za to w Złotowie.

Warunki mieszkalne bardzo b.dobre, indywidualne łazienki, tv; ośrodek położony w malowniczym miejscu przy lesie nad jeziorkiem, zadbany plac zabaw i mini zoo wokół całego budynku. Na jedzenie też nie najgorsze, śniadania i kolacje w postaci niewielkiego szwedzkiego stołu, więc można sobie wybrać coś pod siebie i dziecko.

Był to mój pierwszy pobyt w tym ośrodku wczesniej jeżdziłąm do Stobna i tam jest rehbilitacja bardzo podobna, plus dobry logopeda ale warunki mieszklane może trochę gorsze.


Tutaj mam umieszczone zdjęcia z tego pobytu

zdjęcia z Zabajki 1

Pzdr
Dorota M z Danielkiem
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2008-05-06, 22:11   

Dziękuję Dorotko :spoko:
 
 
agakomadowska 
trajkotek


Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 1584
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-17, 23:18   

W niedzielę wróciłam z Oliwką z turnusu w Zabajce 2,w Złotowie.Koszt turnusu 4 000 zł,jestem bardzo zadowolona taka globalna rehabilitacja,terapia zajęciowa,hipoterapia,elementy neurokinezjologi,basen,pająk,biomasaż,cranio-sakrale,magnetostymulacja,logopeda,muzykoterapia,kinezyterapia,dogoterapia, Veronika Sherborne.Postaram się niedługo fotki wkleić.
_________________
Agnieszka,mama Adrianka (31.01.2003) i Oliwki zD (08.01.2007)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2009-02-17, 23:25   

a warunki lokalowe?
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
agakomadowska 
trajkotek


Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 1584
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-02-17, 23:39   

Warunki dobre,rehabilitacja odbywa się w tym samym budynku co zakwaterowanie.W większości z dwóch pokoji jest wejście do jednej łazieńki.Ładne pokoje,jest telewizor w każdym,na korytarzu jest lodówka,mikrofalówka i czajniki do gotowania wody do dyspozycji.Na dole jest stołówka,a wieczorami jest Bar czynny,gdzie spotykaliśmy się pogadać,posłuchać wykładów i prezentacji.Obiady mogłyby być lepsze.Ładna okolica nad jeziorem położone.
_________________
Agnieszka,mama Adrianka (31.01.2003) i Oliwki zD (08.01.2007)
 
 
agakomadowska 
trajkotek


Wiek: 52
Dołączyła: 12 Lis 2008
Posty: 1584
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2009-03-01, 23:29   




Oliwka ćwiczy w kombinezonie Thera Togs.

Ćwiczenia w pająku.
Zbyt wiele zdjęć nie mam w trakcie terapi Oliwka lepiej pracowała bez mamy.
_________________
Agnieszka,mama Adrianka (31.01.2003) i Oliwki zD (08.01.2007)
 
 
liontko 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2008
Posty: 152
Wysłany: 2009-11-15, 18:24   

Czy ktoś wybiera się w grudniu do Zabajki 2?
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-04-18, 23:26   

Mogę kilka słów powiedzieć o Zabajce w Złotowie, dlatego, że właśnie skończyliśmy tam skrócony (Wielkanoc) turnus rehabilitacyjny.
Generalnie ośrodek nastawiony na MPD, dzieciaki z ZD stanowią margines (my byliśmy jedyni). Może dlatego właśnie największy nacisk stawia się tam na rehabilitację ruchową, choć my z tego tytułu nie narzekaliśmy.

Plusy
- hipoterapa - załoga koniarzy to historia sama w sobie, rewelacyjni ludzie, ciężko pracują, ale zawsze z uśmiechem na ustach, widać, że to zgrana ekipa, która lubi to co robi i jeszcze ma z tego zabawę. Dla naszej małej cały turnus mógłby polegać tylko na jeździe konnej, może dlatego miała sztamę z wszystkimi koniarzami;-)

- jest logopeda (3x w czasie turnusu)

- jest hydro (co dzień, tym razem nie korzystaliśmy, bo mała była trochę chora).

- fajne zajęcia z chiroterapii, kinezjologii edukacyjnej+Veronika

- codziennie terapia zajęciowa

- codziennie 40 min ćwiczeń z rehabilitantami (po turnusie mała wchodzi sama po schodach na 4 piętro, ze zmianą nóg, wcześniej było z tym kiepsko). Też przesympatyczni, najczęściej młodzi ludzie, ale faceci potrafią być konkretni, co wszystkim leniuszkom bardzo się przydaje, bo wiadomo, że do wysiłku są ostatni)

- na terenie jest mini zoo (jakieś kudłate krowy czy coś:-), owce, kozy, indyki, kucyki, świnki itd). Jest tez fajny plac zabaw, a za ogrodzeniem jeziorko - gdy jest pogoda, można sobie spacerować ile dusza zapragnie.

- jest barek - dobre miejsce do integracji, aczkolwiek wybór trunków ubogi;-)

- sauna dla rodziców
- wieczorkiem rozmaite atrakcje dla opiekunów, a to jazda konna,a to sauna, a to jakiś masaż+szkolenia, pogadanki, rozmowy z pyscho

- internet bezprzewodowy w każdym pokoju+satelita

Minusy

- za 1 razem każdy płaci fryzowe i trafia do pokoiku, który ma może max 2x2, klaustrofobicznie strasznie, za 2x jest już inny pokój.

- jedzenie - dla mnie porażka straszliwa, ale ponoć wybredny jestem i na specyficznej diecie

- szybko zlatuje tam czas:-)

Kilka uwag
-warto wpaść wtedy, gdy na miejscu są praktykanci (zwykle z AM lub AWF). Organizują popołudniami fajne zajęcia dla maluchów (w tym teatrzyki), biorą na siebie np. asekurację przy hipo i nie trzeba biegać w kółko przez 40 minut obok konia:-)

- terminy trzeba rezerwować z duuużym wyprzedzeniem

- nie przyjeżdząć lipiec/sierpień


W razie pytań chętnie odpowiem. Jak znajdę chwilkę, wrzucę parę fotek.


P.S
Na koniec - skąd info, że Neuron i Zabajka to jeden właściciel?
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2010-04-19, 09:15   

Wygląda to fajnie, zwłaszcza ze względu na dużą ilość zajęć ruchowych.
Mam pytanie: nie mieliście ćwiczeń w kombinezonie?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
vincent 
cichosza

Dołączył: 17 Kwi 2010
Posty: 35
Skąd: Bydgoszcz
Wysłany: 2010-04-19, 11:53   

Wczoraj było późno i wyleciało mi z głowy, jest jeszcze

- dogoterapia
- rotor
- światło spolaryzowane
- żelki

Kombinezony też są, my tym razem nie korzystaliśmy.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu