FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Makaton
Autor Wiadomość
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2007-05-16, 14:41   

Wiem od Pani Bogusi, że jeśli zebrałaby się odpowiednio duża liczba rodziców dzieci z ZD, która byłaby zainteresowana szkoleniem w Poznaniu, to możnaby zorganizować szkolenie specjalnie dla nas.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-05-17, 21:33   

Maciejko wyślij maile do Zakątkowiczów z Wielkopolski i zbierz grupę, ktoś to musi zrobić...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Bogusława
mruczek

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 61
Wysłany: 2007-06-08, 14:23   szkolenie z gestów Makaton we Wrocławiu

Witajcie drogie dziewczyny no i mężczyźni.
Po przeczytaniu postów widze, że gdzieś nie w to miejsce zostało przeniesione moje zaproszenie na szkolenie dla rodczów naszych dzieci tym razem do WROCŁAWIA (22-23.06), aby wszyscy mieli sznasę. Będe osobiście rozmwiała z osobą ze stowarszyena w Pozoaniu i mam nadziję, że po wkacjach tam róniez się uda zrobić szkolenie - wszystko zalezy od grupy.
Szkolenie kolejene II stopnia dla osób, które już były na I planuję przygotować po wakacjach w Warszawie, ale potrzebuję inforamcji zwrotnych jakich gestów Wam najbardziej potrzeba. II stopin obejmuje słownictwo dodatkowe z listy plus zwierzaki (60), ale dla niektórych moga być potrzebne inne znaki - proszę napiszcie, wówczas szkolenie będzie przygotowane pod nasze potrzeby.

Mam równiez prośbe, ale gdzieś zniknęla o to, aby osoby, które stosują gesty napisały jakich znaków dzieci (już) używają, a jakie rozumieją, choć jescze ich nie używają - serdecznie proszę, gdyż tworzę pomoc KARTY DO NAUKI MOWY I KARTY DO NAUKI DŹWIEKÓW i Wasza pomoc będzie nieoceniona - ściskam wszystkich, których znam!!!
 
 
Bogusława
mruczek

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 61
Wysłany: 2007-06-08, 14:26   szkolenie z gestów Makatonu

Pani Karolino zaproszam na szkolenie do Wrocławia, nie wiem jak to się stało, ale pisałam do Pani osobiście (Pani odpowiedziała na mój e-mail), że na szkolenie do Poznania mogła Pani przybyć jako rodzic, byli tam równiez inni. Telefon, który gdzieś był podany, był podany przez poznańskiego organizatora dla nauczycieli. Szkoda, że Pani nie było. Zaprszam zatem do Wrocławia. Tak jak sugeruje Groszek, proszę pisać do mnie bezpośrednio wówczas wszystkie informacje o szkoleniach są sprawdzone i wiarygodne. Serdecznie pozdrawiam !
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-06-08, 14:28   

Moja Bianeczka stosuje jeść, pić i siku lub kupę ( tym gestem co Groszek pokazywała )
Inne typu idę, nie wolno, niegrzeczna rozumie, ale nie stosuje
( czyżby przekora dziecięca ? ).
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-11, 09:04   Re: szkolenie z gestów Makaton we Wrocławiu

Bogusława napisał/a:
[...]

Mam równiez prośbe, ale gdzieś zniknęla o to, aby osoby, które stosują gesty napisały jakich znaków dzieci (już) używają, a jakie rozumieją, choć jescze ich nie używają - serdecznie proszę, gdyż tworzę pomoc KARTY DO NAUKI MOWY I KARTY DO NAUKI DŹWIEKÓW i Wasza pomoc będzie nieoceniona - ściskam wszystkich, których znam!!!


Bogusiu, Twój post od początku był i jest nadal w temacie :arrow: Makaton - szkolenie dla rodziców.
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-11, 21:33   

Maksio umie pokazać gesty : kąpać się, myć ręce. Rozumie zmienianie pieluchy ( gest toaleta) książeczka, piłka, budować z klocków, spać, auto, jeść łyżeczką. Sam wymyślił gest zawstydzenia - zasłania usta otwartą dłonią, gest nie chcę - odsuwa moją rękę z butelką , albo łyżeczką, jak chce jeść to wchodzi na wysokie krzesło, w którym go karmię. Koniecznie spotkałabym się na kolejnym etapie , bo po szkoleniu jakoś samorzutnie moje ręce generują gesty, a im więcej czasu upływa od szkolenia tym mniej.... :nie:
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2007-06-23, 20:54   

Jesteśmy świeżo po szkoleniu. Jestem bardzo zadowolona. Pani Bogusia to wspaniała , bardzo mądra kobieta. Atmosfera była fantastyczna, a i uczniowie zdolni ;-) .
Mnie podobnie ja Groszka bardzo poruszyła historia Conora. Dała wiele do myślenia. Zobaczyłam ,że błędne sa obawy np Gradki ,że dziecko przestanie mówić. Makaton nie zastępuje mowy tylko wspomaga. To bardzo ważne. Musimy pomyśleć o tym jak wiele zabieramy dziecku nie dając mu możliwości porozumienia się z otoczeniem. Wyrażenie się na zewnątrz. Jakie to może nieść konsekwencje.
Nauczyliśmy się 400 znaków. Nie chodzi o to by pałne zdania zastępować gestami lecz kluczowe słowa( co nie ma wpływu na gramatykę w przyszłości). Ja jestem bardzo zadowolona. Hania już próbuje pokazywać jeść. Śmieje sie przy tym i nieśmiało pokazuje ręką. Uroczo to wygląda. Oczywiście cały czas rozmawiamy. Polecam gorąco wszytkim. O postępach w mowie będę informować :-)
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
Bogusława
mruczek

Dołączył: 28 Lut 2007
Posty: 61
Wysłany: 2007-06-24, 11:09   gesty dla dzieci

Dziękuję bardzo serdecznie MIji i Groszkowi za podanie gestów - wykorzystaliśmy je podczas wrocławskiego szkolenia - gdzie było wspaniale, bo rodzice stworzyli wspaniłą atmosferę. Wszystkich z kursu wrocławskiego bardzo serdecznie pozdrawiam i dziękuję za wytrwałość !!! gestów było mnóstwo a i tak daliśmy sobie radę. Wpadliśmy na pomysł, aby drugi stopień np jesienią (tym razem gesty związane ze zwierzętami, jedzeniem i dolegliwościami) zrobić wspólnie z grupą warszawską - czyż nie byłoby miło, gdybyśmy mogli się razem spotkać w połowe drogi czyli w Poznaniu ?? będę pytała na ile moja uczelnia UAM mogłaby nam udostępnić za niewielki koszt noclegi?

jeszcze raz wszystkim życzę wytrwałości i wielkiej miłości, bot to jest najważniejsze
(jak Olcik do swojej Haneczki, która przez chwilę gościał u nas na kursie (jest śliczna!).

Bogusława :papa:
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-06-24, 22:21   

oczywiście groszki są za...co prawda nie wiem jak zorganizujemy opiekę dla Maksa, ale pomysł jest pierwsza klasa i wart wprowadzenia w czyn :spoko:

Bardzo się cieszę,że Grupa Wrocławska też jest zadowolona :-)
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-06-25, 09:57   

Mi też bardzo się podobało szkolenie, bardzo miła była atmosfera i za sprawą przemiłej pani Bogusi - przyjemnie się wchłaniało wiedzę w postaci ~ 400 znaków, a i dyskusji na różne tematy też nie brakowało.
Wśród rodziców utworzyły się nowe znajomości oraz umocniły te, już zawarte.

Jeśli chodzi o samą metodę Makaton to również uważam, że w żaden sposób nie może być on przeszkodą w nauce mówienia, wręcz przeciwnie. Dla dzieci, u których mowa przychodzi później jest to naprawdę duża pomoc w porozumiewaniu się z otoczeniem. Ja zaczęłam już stosować znak: "nie ma", "jeść", "gdzie" i też będę na bieżąco informować o postępach Adasia i rodziny ;-)

Wszystkim, którzy się wahają czy skorzystać - naprawdę polecam :-)
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-05, 09:06   

Zgadzam się z Wami, że Bogusia jest niesamowitą i nieprzeciętną osobą. Taki zachwyt "naszymi" dziećmi jaki Ona ma - przekładający się na praktykę - jest nam chyba najbardziej potrzebny. Bogusia ma w sobie takie "uskrzydlanie", jak rodzicom opadają już ręce, to Ona na jednym oddechu opowiada jak można pomóc.
Bogusia ogromne całusy, od Szymka też oczywiście! :*
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-07-05, 09:18   

Bogusiu, Twój post o nagraniu na temat AAC :arrow: jest tutaj>>>
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-08-17, 22:35   

Udało się przypadkiem uchwycić moment jak Bianka pokazuje makatonem
że chce na nocniczek.


Ona tak sobie opracowała, że dotyka paluszkiem policzka.
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-08-17, 22:38   

:brawo: Bianka
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu