FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Program dla rodzin wielodzietnych
Autor Wiadomość
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-02-20, 22:18   Program dla rodzin wielodzietnych

Ponieważ w temacie "orzeczenie o niepełnosprawności" Marta poruszyła problem programów dla rodzin wielodzietnych, pomyślałam, że można by było zamieścić też informacje na ten temat, tym bardziej, że jest wśród nas trochę takich rodzin.
We Wrocławiu jest realizowany taki program. Nazywa się "Dwa plus trzy i jeszcze więcej" :-)
Program adresowany jest do wszystkich wrocławskich rodzin. Z oferty mogą korzystać rodziny wielodzietne posiadające na utrzymaniu troje i więcej dzieci w wieku do 24 roku życia (również samotni rodzice/opiekunowie prawni, rodziny zastępcze, rodzinne domy dziecka).
Formy pomocy:
rodziny mogą korzystać z :
• bezpłatnych badań i zajęć rehabilitacyjnych w Centrach Korekcji Wad Postawy
• preferencji przy rozpatrywaniu wniosków na turnusy rehabilitacyjne
• bezpłatnych szczepień przeciw grypie,
• bezpłatnych wejść do ZOO w każdą niedzielę,
• bezpłatnych basenów
• ulgowego biletu wstępu na kąpieliska
• ulgowego biletu wstępu na Opatowicką Wyspę Przygody
• bezpłatnych dla dzieci i ulgowych dla rodziców, przejazdów środkami komunikacji miejskiej, w niedziele i święta
• bezpłatnego wstępu, we wszystkie dni tygodnia, do oddziałów Muzeum Miejskiego
• ulgowego biletu wstępu na spektakle w Teatrze Muzycznym Capitol,w Teatrze Lalek,w Teatrze Polskim,w Teatrze Współczesnym,na koncerty organizowane w Centrum Sztuki Impart,do Panoramy Racławickiej
• bezpłatnych zajęć, rozwijających zdolności i zainteresowania dzieci
• bezpłatnego poradnictwa psychologicznego, pedagogicznego,socjalnego i prawnego
A od tego roku ruszył dodatkowy projekt pt. „Aktywni razem z nami”, którego celem jest zwiększanie szans rozwojowych i aktywności dzieci i młodzieży z rodzin wielodzietnych poprzez wspieranie rozwoju ich zainteresowań i zdolności. Ma to się odbywać poprzez:
• pozyskiwanie sponsorów w celu sfinansowania konkretnego zadania, którego realizacja jest niezbędna dla rozwoju zdolności i zainteresowań dziecka;
• pośredniczenie między sponsorem, a rodzicami dziecka, w celu ustalenia najwłaściwszej formy pomocy;
Już pojawiły się zgłoszenia dzieci, które chciałyby korzystać z takiej pomocy.
Na pewno w innych miastach (np. Grodzisk Mazowiecki :-) ) są podobne programy. Napiszcie, może ktoś skorzysta.
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-21, 09:36   

Stokrotko, dzięki, już chciałam szukać odpowiedniego tematu, aby wyjaśnić Angeli, a Ty wszystko zrobiłaś! :*

Ja pisałam o Grodzisku Mazowieckim, bo tam rodzina wielodzietna jest już od trójki dzieci. W W-wie w jednej chyba dzielnicy od 4-ki, a w pozostałych jej dzielnicach od 5-ki. Ma się to podobno zmienić, ale my i tak się załapujemy. ;-)
Dzieci dostały bezpłatne przejazdy w mieście do 20-go roku życia.
Nie wiem jak jest u Was Angela, musisz sprawdzić w swoim mieście. :tak:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
Angela 
gaduła


Wiek: 44
Dołączyła: 16 Sty 2009
Posty: 217
Skąd: warm-maz
Wysłany: 2009-02-21, 20:57   

Dzięki za wyjaśnienia. U nas tez rodzina wielodzietna to od trójki dzieci czyli się załapuję, ale z tego przywileju mam tylko dodatek dla rodziny wielodzietnej z GOPSu, a wiecie ja mieszkam na wsi ale często jeżdzimy na różne zajęcia a dokładnie do wszystkich specjalistów. Ale raczej u nas nic takiego nie ma nie słyszałam a często jestem w PCPRach i się dopytuję o nowinki, to macie szczęście że macie taki program. Ale żeby się upewnić to w tygodniu do nich zajrze i się upewnię. Dzięki jeszcze raz. Pozdrowionka
_________________
Angelika szczęśliwa mama Bartka z zD (11lat), Filipa (9lat), Jolki (7lat)
 
 
iwusiak 
nawijacz


Wiek: 58
Dołączyła: 20 Lut 2008
Posty: 580
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-02-22, 10:17   

http://www.ztm.waw.pl/bezplat_wielodz.php

Warszawa jest niestety skapa :-) jesli chodzi o rodziny wielodzietne.
Może oprócz biletów co jeszcze się ruszy.
 
 
stokrota 
trajkotek


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 26 Lut 2007
Posty: 1901
Skąd: Dolny Śląsk
Wysłany: 2009-03-12, 20:17   

Znalazłam kolejne miasto, które chce "zarazić" wielodzietnością :
"Pomysł promowania wielodzietności Tychy ściągnęły z Grodziska Mazowieckiego.
Miasto otwiera się na rodziny wielodzietne. Chce, by posiadanie gromadki dzieci stało się trendy.Ze specjalną kartą od 21 marca będą takie rodziny miały 50-procentowe zniżki na bilety do teatru, jak również imprezy organizowane przez Miejskie Centrum Kultury i Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji."
stąd :arrow: Tychy

Alu ;-)
_________________
Iwona, mama Ani z zD (30.01.1990 - 10.09.2023)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-03-12, 20:24   

No to mogę być dumna z naszego miasta :nvictory:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16926
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-13, 21:09   

Moja Mary jak słyszy o wielodzietności to dostaje wysypki ;-) I żałuje, że nie hodowaliśmy żółwi...
To tak naprawdę jest nic (myślę o pomocy) Jak nie można powiększyć powierzchni życiowej rodziny, stworzyć starszym , uczącym się dzieciom odrobiny ciszy, żeby mogły mieć trochę spokoju w pokoju - to wszystko inne ...
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
gr0szek 
nawijacz
małż


Wiek: 60
Dołączył: 25 Kwi 2007
Posty: 840
Skąd: wiadoma rzecz...
Wysłany: 2009-03-13, 21:30   

groszek napisał/a:
nie można powiększyć powierzchni życiowej rodziny, stworzyć starszym , uczącym się dzieciom odrobiny ciszy, żeby mogły mieć trochę spokoju w pokoju


Nie pisząc o odrobinie spokoju (i nie tylko) dla męża... ;/ Już o mnie niiiiikt nie pamięta :nie:
_________________
Tomek - ojciec M z zD (już 18 lat), M (25 lat), M (29 lat), M (31 lat), M+K (34 lata), M (36 lat)
 
 
Marta Witecka 
złotousty
Marta Witecka


Pomogła: 12 razy
Wiek: 49
Dołączyła: 12 Mar 2007
Posty: 4838
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2009-03-13, 21:55   

To sobie GroOszki pogadały! :lol:
_________________
Szczęśliwa mama Janka (24) Szymka z zD (22) Jonatana (19) Jakuba z zD (17) i Noemi (15) www.msr.org.pl www.szymonwitecki.pl
 
 
jola2012
milczek

Dołączył: 03 Wrz 2012
Posty: 9
Wysłany: 2012-11-03, 16:31   A czy w Poznaniu są jakieś ulgi dla rodzin wielodzietnych ?

Mamy 5 dzieci - przeszczytałam że w kilku miastach w polsce są ulgi na przejazdy lub wejścia na basen.
Czy komuś wiadomo czy jest coś w poznaniu?
jola
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2012-11-03, 18:26   

W Poznaniu również tańsze przejazdy

Poznaniu są 95 procentowe ulgi dla rodzin wielodzietnych na przejazdy komunikacją miejską. Ale kto może skorzystać z tych ulg? Na stronie internetowej Zarządu Transportu Miejskiego czytamy: "Oferta "3+1" dla rodzin. W przypadku, gdy rodzice nabywają dwa bilety imienne sieciowe normalne dla siebie i jeden bilet imienny sieciowy ulgowy dla jednego ze swoich dzieci, mają prawo otrzymać jeden bezpłatny imienny bilet ulgowy dla kolejnego dziecka, ważny na okres odpowiadający najkrótszemu z nabywanych biletów oraz w najtańszej strefie wśród nabywanych biletów. Przykład: rodzice nabywają bilety normalne na sieć: 3- i 12-miesięczny ważne w strefach A+B, i jeden bilet ulgowy na sieć na 6 miesięcy ważny w strefie B. Rodzice mogą otrzymać jeden bezpłatny bilet 3-miesięczny ulgowy ważny w strefie B dla kolejnego dziecka."

Ale Karty Dużej Rodziny to Poznań chyba jeszcze nie uchwalił :-?

Duża rodzina-pomagać, ale jak?
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
mimi3 
trajkotek

Wiek: 47
Dołączyła: 10 Lut 2009
Posty: 1723
Skąd: Poznań
Wysłany: 2012-11-03, 22:46   

Jola w Pń mając 4 lub więcej dzieci możesz wykupić za 4 zł miesięcznie bilety sieciowe na przejazdy komunikacją miejską.(Szczegółowe info. na Głogowskiej i tam też wyrabiasz to z aktami urodzenia wszystkich dzieci ;-) )Niezależnie czy dla siebie kupujesz b.miesięczny.

Możesz również taniej wykupić wejściówki na basen,ale musiałabym podpytać na który dokładnie.
I np. z orzeczeniem o niepełnosprawności słyszałam że na Termy można bardzo tanio korzystać,ale szczegółów tez nie pamiętam,jeśli chcesz to popytam.
_________________
marzenia
mama Rafała 11.1999 z zd i Eryka 7.1998 oraz Wiktora 1.2010
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2012-11-04, 10:36   

Na termach są bilety rodzinne (cennik), bilety darmowe dla dzieci poniżej 3 lat, darmowy bilet przyługuje też opiekunowi dziecka niepełnosprawnego na podstawie dokumentu potwierdzającego niepełnosprawność.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2012-11-10, 21:50   

Poznańskie buspasy dla rodzin wielodzietnych?
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
floksa 
gaduła
szczęśliwa i spełniona mama:)


Dołączyła: 12 Lut 2012
Posty: 252
Skąd: Puławy
Wysłany: 2013-01-03, 07:32   

ściana wschodnia to jednak opuszczony zaścianek,przynajmniej jeśli chodzi o mój rejon :-(
_________________
mama Nadusi z zD 02.01.2012

Zdjęcia Nadulki: http://www.zakatek21.pl/f...light=nadu%B6ka

Czasami trzeba usiąść obok i czyjąś dłoń zamknąć w swojej dłoni, wtedy nawet łzy będą smakować jak szczęście.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu