FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Dzieci z zD w przedszkolu - jak są prowadzone?
Autor Wiadomość
Beata Szuta 
milczek

Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 7
Wysłany: 2006-11-30, 19:15   

witam
Moja Matylda też chodzi do przedszkola/ ma 4,5 roku/ ma wspaniałą młodą panią, dzieki ktorej przestała nosić pampersa i która nauczyła ją wielu rzeczy. Szkoda że ta pani jest tylko na zastępstwiem bo już 18 grudnia przychodzi taka nauczycielka która jeszcze rok temu nie chciała przyjąć Matyldy do grupy bo: ma ZD,nie umie chodzć/a Matylda zaczeła chodzić majac rok i trzy miesiące/ i nosi pampersa - szok prawda i na dodatek tego wszystkiego ta nauczycielka skończyła pedagogigę specjalną.
Obecna nauczycielka wspaniale radzi sobie z całą grupą a ma ich 17 pod opieką, prowadzi bardzo ciekawe zaj ęcia i chyba co jest najważniejsze wszystkich traktuje sprawiedliwie i dla każdego dziecka znajdzie czas, np. czteroletni chłopiec bardzo słabo mówi i Ona w czasie zabaw dzieci z nim pracuje nad mową m są to parominutowe pogaduszki Ona i Dziecko, albo potrafi tak zmobilizować kogoś niegrzecznego do wyciszenia, że staje się ono grzecznym.
Serdecznie wszystkich pozdrawiamy :-) :-) :-)
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2006-11-30, 21:16   

Kurcze jak mnie denerwuja takie dyskryminacje bleee ,wstretne babsko.
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-03, 13:03   

Dziś rano jak zaprowadzałam Martynkę do przedszkola, zagadnęła mnie pani dyrektor. Pytała, czy jestem zadowolona z przedszkola z "prowadzenia" Martynki.
Powiedziała mi, że Martynka jest bardzo grzeczna, miła i spokojna. Wykonuje jak umie wszystko to, co inne zdrowe dzieci. Powiedziała, że nie sprawia kłopotów. Znacznie trudniej mają z dziećmi agresywnymi - a takich mówi, że z roku na rok przybywa. I to na nich muszą stale patrzeć, czy to na schodach, czy przy posiłkach.
Powiedziała, że z pozoru zdrowe dzieci są czasami bardziej absorbujące niż "nasze".
A Martynka jeszcze nigdy nikogo nie popchnęła, nie uderzyła, zawsze za wszystko dziękuje i jest cały czas uśmiechnięta. Wiecie co, taka refleksja nasunęła mi się do głowy - zawsze chciałam mieć takie pogodne dziecko, miłe, uśmiechnięte (tylko nie koniecznie z zD) - ale nie można mieć wszystkiego :-)
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Megi 
nawijacz

Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 910
Skąd: śląskie
Wysłany: 2007-01-03, 14:09   

Asiu to ty masz naprawdę cudowne dziecko.Ciekawa tylko jestem czy Martynka w domu też jest taka grzeczna jak w przedszkolu? ;-) Bo u nas jest dokładnie to samo, w przedszkolu panie chwalą ,a w domu...nieraz trudno wytrzymać :lol:
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-03, 14:28   

Megi, Ty też się doczekasz.....Wiesz Martynka była urwisem do ok. 4 roku życia. Co prawda nie takim jak Mikołaj ;-) ale była. 4-te urodziny dużo zmieniły. Po pierwsze zaczęła spać w nocy (całą noc), no i zaczęła się bawić "tematycznie", co ją dłużej absorbuje. No i możemy też wybrać się do kogoś bez zbędnych nerwów. Teraz śmiało mogę powiedzieć, że zajmie się sobą sama w domu. Sama zje, skorzysta z wc, "poczyta" książeczki, obejrzy bajkę (co kiedyś też ją nie interesowało). I wiem, że w duuuuużej mierze to zasługa PRZEDSZKOLA! Wciąż jednak mało mówi, ale świetnie jej wychodzi pokazywanie gestami, czego chce :spoko: [/i]
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Gosia 
mruczek


Wiek: 44
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 116
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2007-01-03, 21:22   

My mamy szczescie Michelle dostala miejsce w najlepszym przedzkolu w miescie,mielismy szczescie bo w tym roczniku co Michelle nie urodzilo sie duzo chorych dzieci i moglismy wybierac.Chodzi do integracyjnej grupy jest tam 10 zdrowych dzieci i 4 chorych.Opiekuje sie tom malom grupom 3 panie przedszkolanki i jedna praktykantka.Michelle ma 2 razy w tygodniu gimnastyke,2 razy ergoterapie i 1 logopede wszystko w przedszkolu,mamy wygode bo nie musimy tego robic poza przedszkolem,do tego 1 w tygodniu idzie na basen.Michelle jest w grupie bardzo ulubiona,wszyscy sie niom zajmujom,dzieci jom karmoim ubierajom i majom duzo przyjemnosci w tym,nawet sie klucom kto bendzie wozek pchal.Jestesmy bardzo zadowoleni i mam nadzieje ze tak zostanie.
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-04, 14:46   

Gosiu, no to bardzo się cieszę :jupi: Teraz Michelle ma nowe zajęcia i koleżanki a i Ty sobie odpoczniesz i będziesz miała więcej czasu dla nas ;-)
:* dla dzielnej Michelle!
P.S. Zobaczysz, jaka będziesz zadowolona z przedszkola - dzieci w grupie dużo szybciej się wszystkiego uczą :spoko:
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
Aśka 
złotousty


Wiek: 45
Dołączyła: 02 Paź 2006
Posty: 5409
Skąd: lubelskie
Wysłany: 2007-01-10, 14:52   

A TU >>> możecie poczytać, na temat dobrego wpływu nauczania integracyjnego. Naukowcy z Wielkiej Brytanii dowiedli, iż dzieci z zD korzystają na nauce ze zdrowymi dziećmi, a w dużej mierze chodzi tu o stawiane wymagania :spoko: Przeczytajmy.
_________________
Aśka, mama Martynki (2002) z zD, Mikołaja (2005) i Maciusia (2011)
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-06-26, 22:30   

Jutro pierwszy raz moja córka idzie na zajęcia dla dzieci nowo przyjętych do przedszkola,bardzo się denerwuje jutro napisze jak sobie poradziła.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-06-27, 08:45   

Tak, tak napisz koniecznie. A my trzymamy kciuki, żeby jej się spodobało :spoko:
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
Nadziejka 
złotousty

Dołączyła: 19 Sty 2007
Posty: 2590
Wysłany: 2007-06-27, 10:15   

Karolina, nastaw się, że początki moga być trudne, ale tylko początki. ;-)
No i napisz koniecznie, jak było.
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-06-27, 11:45   

karolina czekamy na relację wierzę że córeczka będzie zachwycona, kolegami, koleżankami itd.
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2007-06-29, 14:14   

A więc jesteśmy po trzech dniach uczęszczania Nicolki do przedszkola. Chodziła tam na 9 zajęcia kończyła się o 11.Jestem bardzo mile zaskoczona i bardzo dumna z mojej córeczki. Nie zapłakała ani raz była radosna uśmiechnięta i grzeczna. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu grzecznie szła do łazienki wraz ze wszystkimi dziećmi umyć raczki i ząbki, bez protestu się ubierała, ja jestem do teraz w szoku. Bawiła się w grupie i wszystko starała się robić to co inne dzieci, chociaż nie ze wszystkim sobie radziła. Kiedy były zajęcia przy stolikach np. rysowanie lub malowanie farbami, wytrzymywała nie dłużej niż 7 minut. Ale i tak jak na nią to był wielki wyczyn. Oczywiście upatrzyła sobie jedną panią i nie opuszczała jej na krok. Na koniec dostała dyplom przedszkolaka i upominek, a pani dyrektor podeszła do mnie i powiedziała że jest mile zaskoczona ,i że jest świetną dziewczynką.

Teraz zostaje nam poczekać do września ,i zobaczyć co będzie dalej.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-06-29, 21:45   

:brawo: :brawo: :brawo:
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
mija 
złotousty
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6174
Wysłany: 2007-06-29, 21:55   

Oj, ciesze się Karolinko bardzo. :brawo:
_________________
mija - mama Bianeczki ur. 11.04.2005 r
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu