FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
internet do laptopa
Autor Wiadomość
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-05-25, 19:34   internet do laptopa

Nie wiedziałam gdzie to pytanie zadać więc otwieram nowy temat.
Kupiłam laptopa i nie wiem co zrobić, aby mieć w nim internet. Możecie poradzić mi jakiegoś operatora. Szukam czegoś taniego. Nie jest mi potrzebny jakiś duży transfer (chyba tak to się określa). Ja używam internetu tylko do przeglądania stron, a nie do ściągania muzyki czy filmów.
Będę wdzieczna za wszytkie wskazówki, bo chciałabym to załatwić jeszcze przed turnusem.
Mimo, że będe na turnusie będe musiała zdalnie porobić kilka rzeczy dla mojego pracodawcy.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
magda 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Pomogła: 1 raz
Wiek: 51
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 6708
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-05-25, 20:03   

eelusiu z tego co wyczytałam na stronie Bogdanki to w obrębie recepcji internet jest gratis więc może nie kupuj niczego "na szybko" ;-)
_________________
Magda - mama Karolinki (24lat) i Kubusia z zD (17lat)
 
 
Margola 
moderator
Członek Stowarzyszenia - rzecznik prasowy


Wiek: 50
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7779
Skąd: Kraków
Wysłany: 2009-05-25, 20:30   

Moi znajomi (niezbyt forsiaści) używają Play. Może sprawdź ofertę?
_________________
Margola Mama Karola 13.03.2002, Kasi 30.06.2010 i ciocia Marcinka z zD (08.05.07)

W ludzkim sercu toczą walkę dwa wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści. Drugiego przepełnia miłość, przebaczenie i pokój. Zwycięży ten, którego karmisz.
 
 
kabat 
admin
Członek Stowarzyszenia


Wiek: 48
Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 329
Skąd: z Zakątka
Wysłany: 2009-05-25, 20:50   

Nie bardzo rozumiem, gdzie chcesz korzystać z tego laptopa? Jeśli w domu to najlepiej jakiś lokalny dostawca internetu (np w kablówce). Jeśli chcesz mieć net wszędzie gdzie pojedziesz, to jakiś przez któregoś z operatorów komórkowych.
My z kabatką jak jesteśmy na wyjeździe to podpinamy kartę Plusa - iPlus simdata. Jest taka jakaś specjalna do netu, gdzie połączenia są dużo tańsze niż przez zwykły abonament.
Zobacz tu np: http://www.iplus.pl/indywidualni-cennik.html
Ale być może Play jest lepszy...
_________________
Martin, tata anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2009-05-25, 22:03   

Parę dni temu rozmawialiśmy ze znajomymi na temat operatorów kom.
Są bardzo nie zadowoleni z Playa-bardzo słaby zasięg.
Największe notowania ma Plus
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-05-25, 22:23   

"Notowania" to w tym przypadku niezbyt trafne określenie, Alu. Ja osobiście telefony mam w Erze, a net od ponad 3 lat w plusie i zgodzę się, że plus ma relatywnie największe "pokrycie" ale to przede wszystkim zależy od miejsca z którego się łączysz. Ja potrzebowałem nie dobrego transferu a właśnie możliwie największy zasięg.
Teraz już tyle się nie przemieszczam a przynajmniej mam stałe miejsca i w górach, gdzie często przebywam, iplus ma strasznie niestabilne łącze i jestem prawie pewien, że już niedługo zmienię jednak również na erę.

Elu, być może takie rozwiązanie jak Kabat proponuje będzie dla ciebie lepsze niż pakowanie się w taki typowy net, tzn. osobna karta iplus (karta + sim) z abonamentem, i korzystanie z dodatkowej taryfy do swojego telefonu, który podłączasz kabelkiem do kompa (musisz spytać u swojego operatora).
Jeśli jednak chcesz mieć net osobno od telefonu to mogę co nieco doradzić. Przede wszystkim wtedy również koniecznie trzeba się zaopatrzyć w antenę - wtedy właściwie można również zrezygnować z netu w domu bo antena daje bardzo stabilny sygnał i spory transfer (wcale nie trzeba dużo ściągać - tutaj chodzi o płynność działania).

Na te pytania musisz sobie jednak odpowiedzieć sama. My możemy jedynie doradzać.
:arrow: mapa zasięgu iplusa
:arrow: mapa zasięgu blueconnect
Dla mnie liczą się jedynie ci operatorzy bo reszta nie radzi sobie w terenach ze słabą infrastrukturą. Przykładem są Jadowniki - w tym roku gdzieś zgubiłem konektor (taki element do anteny) i Lusi ledwo co połączyła się bo w Jadownikach zasięgu nawet na rozmowy brak ;-)
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-05-25, 22:24   

Magda dziękuję za informację. Jutro zadzownię do "Bogdanki" i popytam jak jest z tym internetem, bo takie rozwiązanie baaaardzo by mi odpowidało :-)

Jak już mam przenośny komputer to wolałabym mieć możliwość korzystania z internetu wszędzie - czyli zostają mi komórkowi operatorzy.

Ja korzystam z tel. komórkowego w sieci plus i powiem, że jak miałam nokie to zasięg był znośny, ale teraz używam samsunga i zasięgu prawie wcale w domu nie mam.
Ciekawe czy takie przełożenie byłoby w stosunku do interneteu? Czy te dwie usługi plusa są jakoś powiązane?

Kabat, a czy mógłbyś mi wytłumaczyć co to oznacza :
Cytat:
Internet - 100 KB połączenia HSDPA/3G(UMTS)/EDGE/GPRS 0,03 zł
Internet - 1 min. połączenia CSD/HSCSD* 0,31 zł


za co płaci się 0,03 zł, a za co 0,31 zł?

edycja:

Magura - czyli takie rozwiązanie jak zaproponował kabat łaczy się z kupnem anteny i używa się tego internetu na zasadzie telefonu na karte a nie z telefonu z abonamentem?
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
  
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-05-25, 22:29   

Elu, liczy się jedynie ten pierwszy rodzaj dostępu, czyli nie za czas połączenia, a za transfer. Skoro masz plusa to pozostałbym przy tym operatorze ale zadał w salonie zapytanie o możliwości poszerzenia zakresu usług o połączenia z internetem.
To się ciągle zmienia i oferty są nowe, zależne również od twoich potrzeb.
W plusie obecnie są :arrow: takie możliwości w twoim przypadku. Najlepiej zadać jednak te pytania w salonie.
Musiałabyś jedynie dokupić kabelek do podłączenia tel.-komp. Połączenia przez bluetooth odradzam.

To co proponuje kabat (to czego oni używają): telefon (abonamentowy, jak mniemam z dodatkowym pakietem z tańszymi połączeniami z netem) + kabelek i tyle. W tym przypadku żadnej anteny nie potrzeba bo masz tak zasięg jaki daje ci telefon. Ja korzystam z osobnych kart bo wtedy podpinam właśnie antenę i mam zdecydowanie szybsze łącze ale korzystam z takiego podłączenia nie dorywczo a często stąd wam po prostu wykupiony dodatkowy numer i kartę sim w modemie montowanym w kompie. Z tego numeru nie korzystam w inny sposób bo połączenia z niego, choć możliwe po umieszczeniu tej karty w telefonie, to jednak są za drogie bo abonament jest na internet. Tam nie mam żadnych opłat za ilość danych bo nie mam praktycznie limitu ;-) (3GB wystarczy).
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
  
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-05-25, 22:40   

Chyba zostaje mi wizyta w salonie, bo coś słabo to wszytsko rozumię. Tylko mam mieszane uczucia co do salonu. Jak ostanio tam byłam wymienić tel, to szłam z przekonaiem ze wysłóżoną nokie zamienię na troche nowszy model, a wyszłam z nieszczęsnym samsungiem i teraz cierpie, bo w domu nie moge z nikim pogadać bo co chwilę tracę zasięg. Najgorsze, że tam jest tylko jeden facet i obawiam się, że znowu wciągnie mnie w maliny ;-) Albo wizyta w salonie w innym mieście ;-)

ostatnie pytanie - odnośnie pakietów:
Pakiet iPlus 25 MB, Pakiet iPlus 100 MB, Pakiet iPlus 250 MB, Pakiet iPlus 500 MB

Tak na chłopski rozum, taki pakiet 25 to na ile on starcza minut w internecie? czy to w ogóle można przeliczyć na minuty?

edycja: Magura doczytałam teraz dokładnie początek Twojego posta - opłata za transfer a nie za minuty... co nazywa się transferem? jak to się mierzy?
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-05-25, 22:46   

Elu, połączenia są nie na minuty tylko na ilość danych. Możesz mieć połączenie z netem praktycznie przez miesiąc włączone ale wysłać jedynie kilkaset kilo. Problem jest wtedy jeśli korzystać chcesz w tym samym momencie z telefonu i internetu a łączysz się przez internet właśnie przez telefon (z dodatkowym pakietem).
Proponuję tak - odwiedź salon, poproś pana o wydruk możliwości dla ciebie przy twoich wymaganiach i później opisz tutaj co ci proponuje - wtedy doradzę/odradzę :-)
O wiele lepiej w kilku słowach rozmawia się o tym zadając kilka pytań niż tutaj klepać bez potrzeby ;-)
Pamiętaj - do salonu wchodzisz jako klient, a nie ofiara! Nie masz potrzeby niczego kupować i nie czuj się, że na coś cię naciągną jeśli niczego nie podpiszesz...ot co. Zastanawiasz się a oni mają ci doradzić... Jak nie, zmieniasz drzwi, operatora i tyle :-)
Transfer to akurat pojęcie dość różnie rozumiane - jedni myślą o "prędkości połączenia", inni o "przepustowości" (to nie to samo!) no i cała masa marketingowo używanych określeń, które ładnie wyglądają - kilobajty, kilobity, bps (bity na sek).
Kliknij :arrow: tutaj wpisz swój adres (z ulicą i numerem) i zobacz jaki rodzaj połączenia możesz osiągnąć u siebie.

EDIT: Już widzę, że możesz liczyć jedynie na EDGE - jeśli stabilny to wystarczy do "cierpliwego" ładowania się stron - w zupełności, ale filmu na youtube już swobodnie nie obejrzysz - poczekasz aż się ściągnie i dopiero wtedy. To w dużej mierze zależy od rzeczywistej stabilności sygnału w miejscu odbioru.
To tak jakby hmmm autostrada na odcinku Gliwice-Wrocław: szybka i super płaska i Gliwice-Kraków: dziury i roboty non-stop. I jedno i drugie ma "przepustowość" autostrady, tzn. powinnaś tam móc jechać 130km/h ale do Krakowa to jedynie na pewnych odcinkach ;-) Tak podobnie jest z tzw. transferem - nie zawsze osiąga się maksymalny więc nie daj się zwieść.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
  
 
 
kabat 
admin
Członek Stowarzyszenia


Wiek: 48
Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 329
Skąd: z Zakątka
Wysłany: 2009-05-25, 22:47   

100 KB połączenia - czyli 100 kilobajtów kosztuje 3 grosze (czyli ściągnięcie jednego średniego zdjęcia).
1 min. połączenia - czyli 1 minuta bycia w sieci, nieważne czy coś ściągasz, czy wyszłaś właśnie do kuchni kosztuje 31 groszy.
Pierwsza opcja oczywiście lepsza, ale jeśli chcesz mieć net tylko przez np Plusa, nie zakładasz żadnej kablówki i nie chcesz neostrady to kup stały dostęp do sieci - iPlus, jeśli to ma być Plus oczywiście. Np. to: http://www.iplus.pl/indyw...-prywatnie.html
Pewnie wystarczy Ci najniższy pakiet (49 zł - zawsze możesz wykupić droższy), ale może ktoś z tego korzysta i się wypowie.
_________________
Martin, tata anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-05-25, 22:52   

Martinie :-D ja mam dwie karty iplusa więc chyba mogę? Należy wspomnieć, że podobnie jak w przypadku oferty telefonicznej trzeba pamiętać, że przy pierwszym zakupie trzeba kupić również modem - i tutaj cena jego zależna będzie od abonamentu. To tak jak z telefonem - jedne są za przysłowiowa złotówkę, inne bardziej kosztowne.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2009-05-25, 23:03   

kabat - załóżmy, że wykupie taki abonament za 49 zł to bez względu czy bedę w domu czy na wyjężdzie będę miała stałe połączenie z internetem? coś na zasadzie jak mam w domu dzięki neostradzie?

Magura, a czy mój laptom może miec wbudowany taki modem? Jak mogę spradzić czy on coś takiego ma?

Dobra, poddaje się. Nie ma co klikać. Jutro idę do salonu.

Ps. w takich chwilach żałuję, że nie mam u boku faceta
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
 
 
kabat 
admin
Członek Stowarzyszenia


Wiek: 48
Dołączył: 02 Paź 2006
Posty: 329
Skąd: z Zakątka
Wysłany: 2009-05-25, 23:13   

Prawie taki sam jak z neostradą. Będzie troszkę wolniejszy, ale korzystając tylko z poczty i internetu nie bardzo to odczujesz. Poza tym z iPlus będzie podobnie jak ze zwykłą komórką - nie wszędzie jest zasięg i jakość połączenia nie zawsze jest najlepsza.

To Ty masz teraz neostadę? Jeśli zdecydujesz się na iPlusa to raczej nie będzie Ci potrzebna.

Modemu Plusa w laptopie na pewno nie masz. Tak jak pisał magura trzeba go kupić.
_________________
Martin, tata anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
magura 
moderator
zakręcony tata Cysia


Pomógł: 1 raz
Wiek: 50
Dołączył: 06 Lip 2007
Posty: 4076
Skąd: Gliwice
Wysłany: 2009-05-25, 23:14   

Elu, twój laptop z pewnością takiej opcji nie ma (choć takie modele też się trafiały) więc trzeba dokupić :arrow: dodatkowy modem - albo popularne obecnie na USB (bo można również zainstalować do komp. stacjonarnego) albo na odpowiednie złącze PCMCIA/Express Card (takie mam ja).

Ale masz nas...nie pałętamy się u boku, nie rozrzucamy skarpetek, nie marudzimy o jedzenie, a zawsze gdy nas potrzebujesz jesteśmy ;-) chyba dobry układ, nie?

Elu, zainteresuj się :arrow: ofertą na próbę i będziesz miała jasność.
_________________
:arrow: Liski_5 to Lusi, Michał (vel magura) i nasze Liski-urwiski: Paweł (14), Marcinek z zD (08.05.07) oraz Zosia (8).
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu