FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
VAT na usługi rehabilitacyjne
Autor Wiadomość
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2011-01-20, 11:33   

Krew mnie zalewa jak czytam wypowiedzi w takich dyskusjach. I wtedy ciesze się, że moje dzieci urodziły się w mojej rodzinie a nie trafiły komus takiemu jak ten impotent emocjonalny. Nosz..... uniosłam się...szczególnie przy tym "machaniu nogą uwiązaną na sznurku".....
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
Artur21 
złotousty


Pomógł: 1 raz
Wiek: 52
Dołączył: 03 Wrz 2009
Posty: 2709
Skąd: ...z lodówki
Wysłany: 2011-01-20, 11:38   

Irytuje mnie coraz bardzej, że państwo szpera mi bez oporów w kieszeniach, żeruje nawet na niepełnospawnych. Płacimy jedne z najwyższych podatków na świecie a standard życia mamy odbiegający mocno od realiów UE.
Nawet przy Grekach czy Portugalczykach jesteśmy ciągle kopciuchami... ;/
_________________
Pozdrawiamy całym zespołem- Magda & Artur & Franek 31.08.2009 oraz Antek 09.10.2011
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2011-01-20, 12:12   

Niestety wychodzi na to, że więcej zapłacimy.
Zwrócę tylko uwagę na jeden drobiazg. Przed zmianą usługi związane z turnusami rehabilitacyjnymi były zwonione z VAT i dlatego ośrodki orgazniujące turnusy nie miały prawa odbliczyć (odzyskać) VAT-u od swoich zakupów.
Obecnie są to usługi opodatkowane i ośrodki organizujące turnusy od faktur zakupowych będą mogły odliczyć VAT. Jeśeli taki ośrodek ma dużo zakupów potwierdzonych fakturą VAT, to kwoty VAT-u z tych faktur odzyska.
Tak więc może nie powinno obarczać się rodziców podwyżką aż 23 % VAT-u?
Być może ośrodki nie mają bardzo dużo zakupów, udokumentowanych fakturą VAT, a większość ich kosztów to pewnie wynagrodzenia, ZUS-y, wtedy odzyskana kwota nie będzie duża.

Ja na miejscu ośrodków rehabilitacyjnych zastanowiłabym się jeszcze raz nad wydzieleniem usługi za nocleg i możliwości opodatkowania tej części 8% VAT-em.

Szkoda tylko, że te usługi od razu "wskoczyły" ze zwolnionej na stawkę podstawową 23 %, a nie np. 8%, która tak samo dawałaby możliwość do odzyskania VAT-u przy zakupach.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9711
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-01-20, 14:12   

Dzwonił do mnie ELF w sprawie turnusu wakacyjnego. Pytam się o ile wzrośnie cena, w związku z podwyżką VAT-u. Pani powiedziała, że o około 300. Więc nie jest to 23%. Coś mówiła o wzroście cen za noclegi i wyżywienie (chyba z 7% na 8%), a terapia zostaje tak jak była. Jak to jest naprawdę nie wiem.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
biata5 
gaduła
z Gdańska


Wiek: 54
Dołączyła: 29 Paź 2009
Posty: 342
Wysłany: 2011-01-20, 18:42   

Ja wyjeżdżam za tydzień na turnus i już wiem że cena wzrosła o 23 % .
Dowiedziałam się tydzień temu od właścicielki ośrodka.
_________________
Mama Oliwki z zD ur.13.06.2008 , Angeliki i Sebastiana
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-01-20, 22:35   

Podobno w telewizji krakowskiej był materiał o 23%VAT i telefoniczna wypowiedź pani z ministerstwa, że VAT na turnusy będzie zniesiony. Oglądał ktoś może?
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2011-01-20, 23:46   

Znalazłam tyle :arrow: VAT-em w turnusy rehabilitacyjne
Jedynie można przeczytać, że: "W czwartek rzeczniczka Ministerstwa Finansów przekazała dobre wieści".
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2011-01-20, 23:54   

To, co się teraz dzieje to jakiś koszmar..za chwilę opodatkują korzystanie z chodników i parków :-x , super ;/ rozumiem jeszcze jakiś mały procentowy wzrost podatku, ale nie przywalać ludziom 23%, ja myślę, że państwo daje nam po głowie z zemsty, za to że niepełnosprawni zabierają im ten 1% podatku, wykombinowali sobie, że i tak większość kasy na turnusy, specjalistów, rehabilitacje idzie z subkont to sobie teraz odbiją te straty podatkowe ;/ szkoda gadać!! gdzie można podpisywać jakieś petycje???
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
kacha_wawa 
złotousty


Pomogła: 34 razy
Wiek: 41
Dołączyła: 26 Lut 2008
Posty: 7353
Skąd: Belfast/UK
Wysłany: 2011-01-21, 01:39   

Aniu w tym wątku :arrow: Poprzyj akcję Grażyna wrzuciła link do petycji.
_________________
Mama Olisia z ZD (03.12.2007), Jessiczki (31.01.2010), Laury (18.09.2011) i Trójki w innym wymiarze
 
 
iwona3005
cichosza


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 40
Wysłany: 2011-01-27, 16:28   23% vat za uslugi rehabilitacyjne!!!!

23% vat za uslugi rehabilitacyjne !!!! uważam że to jest skandal jak rząd mógł nam zrobić coś takiego, przecież wiąże to sie równoznacznie z podwyszką 23% ceny za turnus, uważam ze władza ma nas za nic :evil: czy da się coś zrobić żeby ten vat wycofać!!!
_________________
Mama Daniela, Oskara i Laury z zD prawie 7 lat.
 
 
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-01-27, 17:18   

armadia napisał/a:
ja myślę, że państwo daje nam po głowie z zemsty, za to że niepełnosprawni zabierają im ten 1% podatku, wykombinowali sobie, że i tak większość kasy na turnusy, specjalistów, rehabilitacje idzie z subkont to sobie teraz odbiją te straty podatkowe ;/ szkoda gadać!! gdzie można podpisywać jakieś petycje???


Armadio VAT jest podatkiem dodanym, więc z tymi turnusami może byc różnie kto na tym vacie zarobi np. organizator turnusu robionego w obcym ośrodku może zwiększyć kwotę o 23 % zasłaniając się nową ustawą ale sam otrzyma FV od hotelu gdzie vat jest ujęty więc dostanie zwrot z US na kwotę Vatu z FV od hotelu, w ten sam sposób może rozliczać zakup wielu rzeczy suma sumarum może zyskać organizator więcej od państwa

Ale tak czy siak my i tak mamy w plecy bez względu na to kto jak kreatywnie to sobie porozlicza... :-?
_________________
Asia mama Mai 23.09.2006 i chłopaków
 
 
iwona3005
cichosza


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 40
Wysłany: 2011-01-27, 18:36   VAT na usługi rehabilitacyjne

Jestem obecnie na turnusie rehabilitacyjnym, cena ustalona byla wczesniej mam pytanie czy mogą mi teraz kazać zapłacić więcej niż było ustalane na początku???
_________________
Mama Daniela, Oskara i Laury z zD prawie 7 lat.
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2011-01-27, 18:48   

Jesteś na miejscu to się dopytaj. I koniecznie tu napisz co Ci odpowiedzą.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
iwona3005
cichosza


Dołączył: 20 Sty 2011
Posty: 40
Wysłany: 2011-01-27, 19:32   VAT na usługi rehabilitacyjne

Dziś mieliśmy zebranie i powiedzieli nam ze musimy, :evil: tylko pierwszy turnus niepłacił tego vatu, a my jako drugi zapowiada sie ze chyba jednak bedziemy musieli tylko najgorsze jest to ze ja kasy już nnie mam na te różnice :-( jestem w Zabajce a turnus tu jest dość drogi :cry:
_________________
Mama Daniela, Oskara i Laury z zD prawie 7 lat.
 
 
karolina 
nawijacz

Wiek: 44
Dołączyła: 03 Gru 2006
Posty: 681
Skąd: podkarpacie
Wysłany: 2011-01-27, 19:43   

A macie jakieś umowy, na których była stara cena?
Wydaje mi się, że nie powinni tak robić. Oni Was przed turnusem nie poinformowali o zmianie ceny?
Ja jestem ciekawa, czy organizatorzy turnusów wiedzieli o tym wcześniej, że wzrośnie vat. Mogli przecież ludzi informować o tym wcześniej, dzwonić przed turnusem, że koszty turnusów podrosną. A nie stawiać ludzi w takiej sytuacji!
_________________
Karolina, mama Maciusia z zD, ur. 12.04.2006r., i Kacperka, ur. 16.05.2012r.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu