FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Indywidualne zajęcia ze specjalistami
Autor Wiadomość
Olam 
nawijacz
Olam

Wiek: 57
Dołączyła: 08 Gru 2008
Posty: 1113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-09-08, 10:52   Indywidualne zajęcia ze specjalistami

Kaja chodzi do przedszkola publicznego z oddziałami integracyjnymi ma orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na niepełnosprawność ruchową .
Kaja ma tygodniowo 40 minut rehabilitacji , 40 minut logopedy , pedagoga specjalnego w grupie i ewentualnie w razie potrzeby konsultacje psychologiczne .
Kaja jest w starszakach czyli w zerówce .
Napiszcie proszę jak to jest w przedszkolach Waszych dzieci ile mają czasu ze specjalistami na indywidualne zajęcia ?
Po wczorajszej "rozmowie" z dyrekcją jestem pewna ,że Kaja ma za mało zajęć bo miasto nie da więcej kasy .Zrozumiałam ,że pieniądze z subwencji oświatowej "idą za moim dzieckiem " do samorządu i tam ich muszę szukać :shock:
_________________
Ola mama: Kai z zd urodzonej 8kwietnia 2005
Madzi ,Maćka , Ani ,Ola, Mai i Kubusia
Fotki Kajulki
Serduszko Kai
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-09-08, 14:10   

Olam, u nas bardzo podobnie.
1 x 30 min pedagoga specjalnego w grupie
1 x 30 min zajęć korekcyjno-rewalidacyjnych (czy jakoś tak) z pedagogiem specjalnym w grupie (kilku dzieci, wymagających pomocy, tj. wycinanie, wyklejanie, przewlekanie, itp).
1 x 30 min logopedy indywidualnie.

To wszystko. Być może okaże się, że zajęć z logopedą będzie 2 x 30 min, ale póki co jest 1 raz.

Tak więc z zajęć indywidualnych Nati będzie miał tylko logopedę. Reszta grupowa.

Z czasem panie sprawdzą, czy nie potrzebuje pomocy ze strony psychologa, jeśli będzie nieśmiały, zamknięty w sobie, będzie się oddalał z grupy itp. Póki co, nie wykazuje potrzeby zajęć z psychologiem.

Rehabilitanci zostali wykluczeni z oświaty i nie ma u nas rehabilitanta.
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
dorota3 
trajkotek
JULCIA


Wiek: 51
Dołączyła: 26 Paź 2008
Posty: 2182
Skąd: Elbląg
Wysłany: 2011-09-08, 14:16   

Zobaczmy jak będzie u Nas ,na razie Julka przed wrzesień będzie obserwowana przez specjalistów i po miesiącu podejmą decyzję co do częstotliwości zajęć :-)
_________________
Dorota mama Oli 24 lat , Julci ur(27.02.2008)z zd i Krzysia ur.23.07.2010.




https://www.facebook.com/julciakontrabialaczka
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3775
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2011-09-08, 18:47   

A Ada ma codziennie tak po 15-20min. logopedę i rehabilitację. :tak:
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
Olam 
nawijacz
Olam

Wiek: 57
Dołączyła: 08 Gru 2008
Posty: 1113
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2011-09-08, 19:11   

I takie codzienne krótkie to jest właśnie to :spoko: super ,że Aduśka tak ma bo jak to się mówi kropla drąży skałę . U nas w przedszkolu nie do pomyślenia bo jak codziennie ? -dyrekcja prawie w szoku ,że ja bym wolała po 10-15 minut 5 razy w tygodniu niż 2x po 20 - jakaś durna w ich mniemaniu jestem :cry:
_________________
Ola mama: Kai z zd urodzonej 8kwietnia 2005
Madzi ,Maćka , Ani ,Ola, Mai i Kubusia
Fotki Kajulki
Serduszko Kai
 
 
nefre 
złotousty


Pomogła: 6 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 19 Cze 2008
Posty: 6417
Wysłany: 2011-09-08, 19:49   

Ja też bym wolała tak krótko, a codziennie. Nati skupia się tak ok. 15 minut, potem kombinuje.. ;-)
_________________
mama Natiego z zD (06.06.2008) i Nikosia (29.06.2011)
sukcesy Natusiowe
 
 
angelika kuspa 
złotousty


Pomogła: 4 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 23 Paź 2007
Posty: 3775
Skąd: Kołaczkowo
Wysłany: 2011-09-08, 20:12   

U nas panie tak same stwierdziły, że jest lepiej. Tyle, że Adzie już tak się podoba, że nie chce im wychodzić ;-)
_________________
Angelika, mama Weroniki 23l.,Kornelii 17 l. i Adrianny (17.09.07 r. z zD)
 
 
wera25 
gaduła

Wiek: 38
Dołączyła: 07 Paź 2010
Posty: 541
Skąd: mazowieckie
Wysłany: 2011-09-09, 21:53   

Moja mała ma tygodniowo przydzielone:
1h logopedę
1h pedagoga
1h rehabilitacja ale przynieść jakieś zaświadczenie od specjalisty o potrzebie rehabilitacji itd. Dokładnie wszystkiego dowiem się w następnym tygodniu bo za wiele też nie wiem :-(
_________________
mama Zuzi ur.15.07.2008
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-10-13, 21:41   

Czy ktoś z Was orientuje się ile godzin miesięcznie zajęć w ramach orzeczenia o kształceniu specjalnym powinno mieć dziecko w przedszkolu integracyjnym, czy są na to jakieś przepisy, jakaś podstawa czy to zależy od dyrektora danego przedszkola.

Mojaz Zuza ma 2 x 30 min na miesiąc logopedy (więcej nie dostanie bo tłumaczenie,że dzieci jest dużo z potrzebami logopedycznymi te bez orzeczenia równieź,ale Zuzy nie można traktować jak zdrowego dziecka, rehabilitacji i psychologa to dopiero mi powiedzą. Rytmikę mają wszystkie dzieci tak więc to się nie liczy. Chciałabym się jakoś za to zabrać,ale nie bardzo wiem jak
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-10-13, 22:50   

Beticz, u nas (w Miliczu) dzieci w przedszkolu mają:
-rehabilitacje 45minut/raz w tyg,
-zajęcia psychologiczno- pedagogiczne dwa razy w tygodniu po pół godz.,
-hipoterapia 1h raz w tygodniu,
-logopeda 45minut raz w tygodniu,
-dodatkowo raz w tyg. są zajecia muzykoterapii dla dzieci.
Takie informacje mam od jednej z mam, której synek chodzi od tego roku do przedszkola, wcześniej chodził z moją Paula na grupę matki z dzieckiem.
Ale wiem, że tam jeśli chodzi o rehabilit. to jest dobierana indywidualnie pod każde dziecko. Nie wiem, za to, czy są jakieś wytyczne ustawowe co do ilości rehabilit. w przedszkolu.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
vagabunda8 
złotousty


Pomogła: 35 razy
Dołączyła: 09 Mar 2011
Posty: 8813
Wysłany: 2011-10-14, 08:23   

Beticz, idź do poradni PPP i zapytaj wprost, nie mówiąc o przyczynie pytania. A w przedszkolu nie daj się spławić. Logopeda jest najpierw dla dzieci z orzeczeniem, w dopiero później dla zdrowych i niech Cię nic więcej nie obchodzi.
_________________
BaHa mama Antka
__________________________________________
"Najgorszą wadą człowieka bez wad jest to, że nie ma wad, więc się nie przejmuj, gdy ktoś powie, że jesteś okropny"
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-10-14, 08:31   

W PPP jak robili nam orzeczenie o kształceniu specjalnym to już się pytałam ile godzin przysługuje to odpowiedziały, że to już w przedszkolu mamy się pytać. Bo poradnia pisze jakie dziecko ma deficyty, ale nie określa ilości godzin. Oni wystawiają orzeczenie, a reszta to już nie ich gestia.

Myślę, że zacznę od dyrekcji z pytaniem na jakiej podstawie moje dziecko ma przyznaną taką ilość zajęć, a nie inną i z czego wynika tak mała ta ilość. Jezeli się okarze, że wynika to z ograniczonej ilości funduszy jaką otrzymuje od gminy to poproszę ją o współpracę, abyśmy się dowiedziały czy dostaje całą kwotę subwencji od gminy czy być może to gdzieś ginie po drodze (a może dyrektorka zna tą kwotę?). Ja nie mam nic do tego, że zdrowe dzieci mają logopedę, bo wiadomo potrzeby są duże, ale jeśli to odbywa się kosztem mojej Zuzy to ja się na to nie zgadzam ( w przedszkolu gdzie chodził Bartek za zajęcia z logopedą płaciliśmy my rodzice ekstra, ale wiadomo to zależy od przedszkola jakimi funduszmi dysponuje i co proponuje, żeby być atrakcyjniejszym)

Pytam się Was bo być może któraś wie coś na ten temat, zawsze to łatwiej potem działać, tym bardziej, że nie wiadomo czy dyrektorka będzie chętna do współpracy.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
  
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-10-14, 08:33   

Beticz, niestety nie ma podstwy prawnej. Wszystko zależy od dobrej woli dyrekcji i gminy.
Godziny z ustawy są tylko przewidziane dla WWR, tu jest zgodnie z potzrebami i możliwościami dziecka.
Dodatek do subwencji ośwatowej z tytułu orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego mimo, że naliczony na konkretne dziecko wcale nie musi być przeznaczony na dziecko. Zostaje Ci tylko rozmowa z dyrekcją i gminą, i ubieganie się o poparcie w kuratorium. Ja posłużyłam się wzorami pism z poradnika wszystko jasne (jest na zakątku w :arrow: dziale edukacja ) i temat drgnął. W czwartek mam spotkanie z burmistrzem i dyrektorem ZOKiSu.

Mimo, że przepisy nie nakazują wprost , to jest to niemoralne, aby brać na dziecko z orzeczeniem 60 tys dodatku do subwencji, a oferować mu 1 godz logopedy w tygodniu i 1 godzinę zajęć indywidualnych. Przep pisem Dyrekcja zaproponowała nam po pół gzodz jednego i drugiego.

Dyrektorka nie była nawet świadoma ile jest subwencji dla gminy, każda jej rozmowa z burmistrezm kończyła sie, że gmina nie ma pieniędzy.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
  
 
 
beticz 
złotousty


Pomogła: 1 raz
Wiek: 46
Dołączyła: 30 Sie 2008
Posty: 3629
Skąd: Tychy
Wysłany: 2011-10-14, 08:35   

Ela czyli gmina nie ma wcale obowiązku przekazać w całości tego dodatku :-x

Słuchaj u nas ma 1 godzinę miesięcznie logopedy :evil:

No widzisz też, zacznę od dyrektorki, a potem zobaczymy, próbować trzeba.
_________________
Beata mama Zuzi z ZD (27.08.2008), Bartusia (27.04.2004),Mateuszka (23.02.2011)
foteczki Zuzi
Zakątek Zuzanki
 
 
eelusiaa 
trajkotek
Ela - mama anielskiej Izy, Adama, Nataniela, Maksa


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 25 Sty 2007
Posty: 2352
Wysłany: 2011-10-14, 08:37   

Nie, nie ma takiego obowiązku w przepisach :-?
Chyba, że palcówka - przedszkole jest prywatne. Wtedy przedszkole dostaje całą subwencję, ale musi się rozliczyć z tego. Jednak nie mogą to być wydatki inwestycyjne.

Przeczytaj poradnik w linku powyżej. Napisz o metryczkę i z nią idź do burmistrza i do dyrekcji. Może coś wywalczysz, ja próbuję.

Ta jedna godzina w miesiącu to mi pasuje na realizacje WWRów. My tyle mieliśmy przed przedszkolem w PPP.
_________________
Ela, mama Adasia z zd ur. 31.08.2008 r., Izy 05.05.2006 - 10.05.2007 r., Nataniela, Maksymiliana, Amelii i Ani
  
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu