FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Logopeda we Wrocławiu
Autor Wiadomość
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2006-10-12, 17:54   

Pytanie może ktoś z was chodzi ze swoim dzieckiem we wrocławiu do dobrego logopedy - ja do tej pory chodziłam do dr Regner i byłam zachwycona ale niestety przeszła do wczesnej interwencji gdzie sa olbrzymie kolejki i szukam teraz kogoś sprawdzonego i polecanego...
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2006-10-18, 19:10   

dawid legnica napisał/a:
Pytanie może ktoś z was chodzi ze swoim dzieckiem we wrocławiu do dobrego logopedy - ja do tej pory chodziłam do dr Regner i byłam zachwycona ale niestety przeszła do wczesnej interwencji gdzie sa olbrzymie kolejki i szukam teraz kogoś sprawdzonego i polecanego...


Wyszperałam w necie:

ANNA REGNER - jest pedagogiem specjalnym, logopedą z międzynarodowymi certyfikatami z zakresu terapii Castillo Moralesa (ustno-twarzowa terapia regulująca nieprawidłowe napięcie mięśniowe), oraz masażu niemowlęcego metodą Petera Walkera. Doktorat z zakresu oligofrenopedagogiki nt. Kompetencji komunikacyjnej dzieci lekko upośledzonych umysłowo w warunkach edukacji integracyjnej. Zorganizowała i jest Kierownikiem Podyplomowych Studiów z Wczesnej interwencji i wspomagania rozwoju małego dziecka przy Dolnośląskiej Szkole Wyższej Edukacji TWP we Wrocławiu. Prowadzi własną praktykę logopedyczno- szkoleniową, współpracuje ze Szkołą integracyjną, Specjalistyczną Przychodnią Rehabilitacyjną, Prywatną Kliniką oraz Samodzielną Pracownią Rehabilitacji Rozwojowej w I Katedrze Pediatrii Akademii Medycznej.

pracuje (chyba) tutaj :arrow: Klik
Zadzwoń tam ;-)
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2006-10-19, 13:19   

My z Adasiem chodzimy do bardzo dobrej lekarki - logopedy (dr Teresa Kaczan), ale niestety nie mogę ci jej polecić, ponieważ ona też pracuje w ośrodku wczesnej interwencji i bardzo trudno się do niej dostać.
Podam ci jednak nr telefonu do tego ośrodka - zadzwoń i zapytaj o nią, może gdzieś przyjmuje jeszcze : Ośrodek Rehabilitacji Ottoprodent, ul. Kilińskiego, Wrocław,
tel. 071/7926065.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2007-01-17, 13:40   

Witajcie Udało mi sie wrócić do dr Regner wizyte mamy na 22.01 czy juz lada chwila - nie mogę sie doczekać bo coś mi się wydaje że dawid to leń - ja czasem też i efektów ni ma ;/ a i ćwiczenie coraz trudniej zrobić bo ucieka że hej jak tylko próbuję go w miejscu utrzymac aby pomasować - mam nadzieje że coś zaradzi :idea:
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
magdalenka 
złotousty


Pomogła: 5 razy
Wiek: 48
Dołączyła: 03 Paź 2006
Posty: 5141
Skąd: Londyn
Wysłany: 2007-01-17, 14:20   

To chyba wszystkie nasze dzieci to lenie,bo moj Kai tez leniwy jest strasznie,wszystko robi z laska :-? (kurcze przez to ze nie mam polskich literek na klawiaturze wyszlo ze robi wszystko z laska, a ma byc z laska - l z daszkiem :lol: )
_________________
Just when you think you have learned what you need to know in life, someone truly special comes into it and shows just how much more there is
Kai 7 lat i Nel 9 lat
Filmik Kaia
  
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2007-01-17, 15:11   

magdalenka napisał/a:
(kurcze przez to ze nie mam polskich literek na klawiaturze wyszlo ze robi wszystko z laska, a ma byc z laska - l z daszkiem :lol: )


łaską...
wszystkie wiemy o co chodzi :lol:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-01-24, 17:34   

Basiu, i jak - byliście u dr Regner, jakie ćwiczenia zaleciła Pani Dr, na co kazała zwrócić uwagę?

:arrow: O konkretnych ćwiczeniach buziaka piszemy tutaj>>>
 
 
michasia 
mruczek


Wiek: 47
Dołączyła: 26 Paź 2007
Posty: 77
Skąd: Olszyna
Wysłany: 2008-04-17, 13:34   

Właśnie udało mi się umówić na wizytę do dr Regner. Wizytę mamy 7 maja. Mam nadzieję, że w końcu ukierunkuje nas co i jak wykonywać z Michałem, bo jak dotąd wykonujemy tylko masaż buziaka i jamy ustnej, a malutki ma już 6 miesięcy i zaczynamy mu wprowadzać zupki,tylko musimy się nauczyć mu je podawać, bo nie jest to łatwe. Może ktoś z was oprócz Basi jest pod opieką dr Regner i napisze mi o jej zaleceniach w kierunku usprawniania aparatu mowy. Będę wdzięczna.
_________________
Sylwia mama Karoli (20 lat) i Michałka z ZD - 12.10.2007r.
 
 
olcik 
trajkotek

Wiek: 49
Dołączyła: 24 Sty 2007
Posty: 1834
Skąd: Wrocław Bolesławiec
Wysłany: 2008-04-17, 14:01   

Ja z Hanią byłam u niej na wizycie. Jest mnóstwo masażyków rozrysowanych na 5 kartkach. Hania jest starsza, ma zalecone robienie taczek i innych ćwiczeń, które są odpowiednie dla jej wieku. Poczekajcie. Ona jest bardzo dobra.
_________________
Olga-mama Hani z ZD ur. 20.10.2005r i Tomka ur. 08.08.2008r
 
 
bety 
nawijacz


Dołączyła: 29 Mar 2007
Posty: 570
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2008-04-17, 21:29   

My jeżdzimy do dr Regner nawet ze Słupska, właśnie niedawno wróciliśmy z warsztatów weekendowych dla rodziców u niej. Zdecydowanie polecam poczekać. Zawsze można umówic sie prywatnie, my tak robimy. To wg mnie terapeuta przez duże "T"!
_________________
Beata - mama Adriana z zD (30.01.2007) i Michała 2002
 
 
karolina1 
trajkotek


Wiek: 42
Dołączyła: 13 Lut 2007
Posty: 1755
Skąd: wielkopolska
Wysłany: 2008-04-17, 22:27   

Dziewczyny a co ona konkretnie może zaproponować naszym dzieciom,bo nie jestem w temacie właściwie nie znam tej Pani,czy warto jechać do niej nawet z daleka.
_________________
Karolina, mama Nicolki (7l.)
 
 
mamagugu 
złotousty


Pomogła: 11 razy
Wiek: 45
Dołączyła: 07 Paź 2007
Posty: 9200
Skąd: Gillingham, Anglia
Wysłany: 2008-04-17, 22:36   

A czy ktoś zna doktor Małgorzatę Mlynarską ale z Wrocławia? przyjmowała kiedys na placu sw. MACIEJA.
_________________
Mama bliźniaczek: Violi z zD i Nigelli (20. 08. 2007)
"It's ok not to be ok".
 
 
Maciejka 
nawijacz


Pomogła: 3 razy
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 1260
Skąd: Poznań okolice
Wysłany: 2008-04-18, 23:35   

My też jesteśmy bardzo zadowoleni z warsztatów weekendowych prowadzonych przez Panią dr Annę Regner, na których byliśmy. Przez dwa dni pokazała nam i uczyła nas ćwiczeń dla Jasia.
_________________
Beata, mama Natalki oraz Jasia z ZD
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-04-19, 16:14   

Informacje o warsztatach dr Anny Regner znalazłam :arrow: tutaj>>
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
anuszkaa 
złotousty


Pomogła: 22 razy
Dołączyła: 20 Paź 2006
Posty: 2500
Wysłany: 2011-06-25, 22:12   

Byliśmy dzisiaj u pani Anny Regner na prywatnej wizycie.
Uczyliśmy się wykonywać ćwiczenia bierne (wykonuje na dziecku rodzic) i masaże różnych części ciała(!). Ala po każdym ćwiczeniu mówiła, co działo się z językiem. Okazuje się, że można w ten sposób uzyskać pionizację języka, cofniecie (przy seplenieniu czy uciekaniu z buzi), odpowiednie napięcie itp.
Dla mnie to były bardzo odkrywcze zajęcia. Za miesiąc mamy dzwonić i informować, co się zmieniło w wymowie.

Jednocześnie znalazłam na stronie podanej wyżej przez kabatkę informacje o warsztatach:


Cytat:
WARSZTATY DLA RODZICÓW Z DZIEĆMI

Warsztaty przeznaczone dla rodziców dzieci z wadami genetycznymi, zaburzeniami neurologicznymi, urazami komunikacyjnymi i innymi problemami rozwojowymi powodującymi trudności z : oddychaniem, połykaniem, ssaniem, żuciem , gryzieniem, nadmiernym ślinieniem, nieprawidłowym napięciem mięśniowym, asymetrią ułożeniową.

INFORMACJA: Zapisy dla rodziców z dzieckiem na konsultacje lub warsztaty będę ustała indywidualnie po wcześniejszej rozmowie telefonicznej. Bardzo proszę kontaktować się pod nr telefonu 0600394932 tylko w wyznaczonych terminach: poniedziałek i wtorek między 10.00 a 12.00.

TERMINY NAJBLIŻSZYCH WARSZTATÓW:

29.07- 30.07.2011 (piątek i sobota)

Uwaga!
Do ćwiczeń praktycznych potrzebne są karimaty, koc, mała poduszka, ręczniki, krem dla niemowląt.


» FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY DLA RODZICÓW I DZIECI

Kontakt: regneranna@gmail.com



Szkolenia zaplanowane są w Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznym Włóki koło Dzierżoniowa, ul. Osiedle Zielone 9.
Mapka dojazdu do Centrum Szkoleniowo-Terapeutycznego: mapa.szukacz.pl


Możliwości zakwaterowania:

1. Pokoje - Dzierżoniów, ul. Morelowa 22
Pani Czesława Juraszek, tel. 74/8374039

2. Agroturystyka Zagroda - Nowizna, ul. Wąska 2, Dzierzoniów
Pani Jolanta Garnys tel. 74/8329977, kom.508427916


Polecam, bo warto!
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu