FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
W jakim wieku na pierwszy turnus?
Autor Wiadomość
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2013-07-07, 00:37   

hoobs napisał/a:

Tak naprawdę jedyne fajne zajęcia to tylko basen...trochę drogo jak za basen...


każde pieniądze za ten właśnie basen z terapeutami!
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
grażyna 
złotousty


Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 15 Cze 2007
Posty: 6849
Skąd: z Lipówki
Wysłany: 2013-07-07, 09:55   

Co wypowiedź to inna opinia. I to chyba normalne. Nasze dzieciaki potrzebują różnych stymulacji.

Ja się chyba(na 90%)wybiorę do 12 Dębów. Dla zajęć i dlatego, że Aneta uwielbia turnusy. Oraz dla towarzystwa ;-) .

Proponuję część postów powyżej przenieś do tematu mówiącego od kiedy i po co jeździć/nie jeździć na turnusy rehabilitacyjne.
_________________
mama Anety z zD(34l)
Zakątek Anety
 
 
alutkaa1988 
mruczek


Wiek: 35
Dołączyła: 15 Kwi 2014
Posty: 47
Skąd: Zgorzelec
Wysłany: 2014-08-17, 12:50   turnus

Witam mam pytanko w jakim wieku dziecko moze juz jezdzic na turnusy rehabilitacja? jest jakis okreslony wiek od ktorego moze?
_________________
Mama 20 miesięcznej Nikolci z zD:*(08.12.2013r)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2014-08-17, 17:00   

moje dziecko było w wieku 7/8 m-cy. Nie ma reguły, jeśli tylko zdrowotnie nie ma zastrzeżeń Ty decydujesz o wyjeździe.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2014-08-17, 20:10   

Polecam wątek
https://forum.zakatek21.pl/viewtopic.php?t=674
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
NIKOSIACZEK 
cichosza


Wiek: 35
Dołączyła: 31 Sty 2015
Posty: 39
Skąd: siedliszcze k.lbn
Wysłany: 2015-02-01, 15:17   turnusy rehabilitacyjne

witam. Z Nikodemkiem jesteśmy tu "nowi" chcielibyśmy wiedzieć od kiedy powinniśmy rozpocząć wyjazdy na takie turnusy, bo podejrzewam że sama rehabilitacja 2 razy w tyg to troszkę mało. co prawda Nikoś ma dopiero 3 miesiące ale chciałabym zapytać Was doświadczone mamusie gdziena taki turnus najlepiej się wybrac?gdzie Wy drogie mamy planujecie wyjechać w tym roku ze swoimi pociechami? i jakie są koszty takiego wyjazdu?pozdrawiamy :)
_________________
Natalia, mama Kochanego Aniołka (8t.c) i cudownego Nikodemka z zD (ur.28.10.2014r)
 
 
emilka
nawijacz


Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Mar 2012
Posty: 1096
Wysłany: 2015-02-01, 16:35   

Ja myślę że na takie turnusy macie jeszcze czas. Nie ma co przesadzać bo można przegiąć w drugą stronę. Turnusy to naprawdę ogromna praca . Jeśli dzieciaczek ma wiotkość i prócz tego nic nie spowalnia jego rozwoju to poczekajcie. Niektóre dzieci mają operacje serca, padaczki i inne choroby i wtedy mają wiele do nadgonienia.
Do tej rehabilitacji co macie załatw owi lub wczesne wspomaganie a zobaczysz tygodnia wam zabraknie na zajęcia. W MOPS możesz pytać o specjalistyczne usługi opiekuńcze i wtedy załatwiać rehabilitacje w domu.
koszt turnusu z wyżywieniem i opiekunem to ok. 4700-5000 zł.
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2015-02-02, 11:05   

Natalia scaliłam Twój wątek z istniejącym - przeczytaj od początku :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
emka205 
złotousty
z kosmosu


Pomogła: 4 razy
Dołączyła: 15 Lip 2008
Posty: 3463
Skąd: z kosmosu
Wysłany: 2015-02-02, 15:17   

ja byłam z Filipkiem pierwszy raz gdy miał 9 mcy (czekałam na letnie miesiące, ale gdyby miał np. 4 mce to też bym pojechała). Nie żałuję, miał indywidualne zajęcia na sali i basenie. Miło wspominam ten czas.
_________________
nic nie dzieje się przypadkiem..(Filip 2005)
 
 
Hania-Poznan 
cichosza


Pomógł: 2 razy
Wiek: 43
Dołączył: 30 Kwi 2014
Posty: 36
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-14, 22:47   

Chciałabym odświeżyć wątek. Nasza Hania ma za chwilę roczek. Obecnie ma 3-4 razy w tygodniu rehabilitację ruchową. Do tego raz na 2-3 tygodnie zajęcia z neurologopedą. Jeździmy też na rehabilitację wzroku. Mamy dobry dostęp do rehabilitacji na NFZ. Jeśli chodzi o rozwój ruchowy to wydaje nam się, że jest nie najgorzej. Postępy są . Zastanwiam się kiedy na pierwszy turnus? Jak taki turnus wygląda w przypadku niemowlaka? Godzina dziennie NDT Bobath i basen? Czy może wybrać się na turnus logopedyczny? Jak wygląda dzień na turnusie w ogòle nie tylko dla niemowląt? Jak czytam koszt pobytu 5.000 PLN to wydaje mi się dużo jak na 2 tygodnie. Zupełnie się nie orientujemy w temacie. Jak można wspierać rozwòj rocznego dziecka z zD? Ewelina
_________________
Ewelina & Max, mama i tata Hani z zD ur. 28 kwietnia 2014
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2015-04-14, 23:49   

Na turnus logopedyczny jeżeli byście chcieli to z takim maleństwem pewnie najlepiej by było z Mirą Rządzką pojechać. Elf jest cudowny, ale to dla Hani trochę za wcześnie, bo tam jest dużo zajęć rozwijających poznawczo, mogłaby być wykończona. Dla takich maluchów tradycyjnie polecane są Jadowniki. Ja byłam z półtorarocznym Marcelim w Wągrowcu i też bardzo skorzystał.
Jak nie pojedziecie w tym roku, to też się nic nie stanie. Lepiej jechać na porządne wakacje.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu