FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
W jakim wieku na pierwszy turnus?
Autor Wiadomość
Joanna 
trajkotek
joanna


Wiek: 47
Dołączyła: 05 Gru 2006
Posty: 2185
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2007-02-05, 11:19   

W jakim wieku jest sens zacząć wyjazdy na tego typu zajęcia ?
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2007-02-05, 15:12   

Jeśli chodzi o wiek to zależy co chcesz osiągnąć na takim turnusie. Tam korzysta nie tylko dziecko ale i rodzic. Ja pierwszy raz byłam jak Adaś miał 4 miesiące. Równy miesięc po operacji.i gdybym cofnęła czas to bym znów pojechała. W turnusach uczestniczę trzy raz w roku, teraz mam rozplanowane cztery a może na jesień złapię jeszcze jkiś. Uwielbiam to.
Tylko ja i Adaś, bez pracy. Budzimy się razem i usypiamy :-D
 
 
armadia 
trajkotek
Anna


Wiek: 43
Dołączyła: 03 Kwi 2007
Posty: 1656
Skąd: wielkopolskie
Wysłany: 2007-08-31, 20:42   

Dziewczyny, a jak to jest gdybym pojechala z rocznym Frankiem? Nie jest za młody?? nie mialyscie prolemow ze swoimi rocznymi pociechami??
Bardzo chciałabym jechac na ten wspolny turnus, tyle,ze dopiero za jakies dwa miesiące mam komisje ds orzekania niepelnosprawnosci. Chcialabym starac sie o dofinansowanie.
Alicjo, jak to wyglada z wolnymi miejscami??
_________________
Ania-mama Frania, ur. 13. maja 2007r. i Adasia, ur. 07.lipca 2009 r.
http://alfsy.cba.pl/
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-09-01, 07:52   

Armadio, ja też dopiosałam się do listy dzieci z Zakątka jadących na wspólny turnus, a moja Zosia jest rówieśnicą Twojego Franusia *jest kilka dni młodsza, ale też majówka) i mam nadzieję, że nie jest to za wcześnie. Ale Twój post zasiał we mnie niepokój i też się zaczynam zastanawiac, czy aby nie jest za młoda.
pozdrawiam, mama Zosi
_________________
Jarecky
 
 
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-09-01, 07:59   

Pewnie ktoś za chwilę odpowie bardziej kompetentny, ale z tego co ja wiem, to właśnie akurat Jadowniki kładą nacisk na terapię ruchową. A zatem wyjazd tam z maluchami, gdzie rozwój ruchowy idzie do przodu najbardziej, wg mnie jest bardzo dobrym pomysłem :-)

Kiedy dziecko rozwija się ruchowo rodzic zadaje sobie mnóstwo pytań, czy to dobrze robi, czy to nie za poźno, czy dobry wrzozec itd. Tam będziecie mogły to zweryfikować pod okiem specjalisty, nie podczas kilkudziesięciu min w gabinecie, tylko podczas codziennych ćwiczeń przez 2 czy 3 tygodnie. Myślę, że to ważne i przydatne.

No a do tego, jak napisała boszka - macie kontakt z rodzicami takich samych dzieci, który daje siłę. Wiele z Was mówi, że już przez Zakątek jest jakoś łatwiej, a co dopiero podczas kontaktów na żywca :tak:
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
jpiekar 
mruczek
Jarecky

Dołączył: 07 Cze 2007
Posty: 100
Wysłany: 2007-09-01, 08:16   

Masz rację Kabatko, z Zakątkiem jest łatwiej pokonywac problemy (radości też), a kontakt z innymi rodzicami też jest ważny i daje siłę. Myślę, że wspólny pobyt i weryfikacja nabytych umiejętności przez dzieci podczas kilkutygodniowego pobytu może okazac się bardzo istotna nie tylko dla dziecka, ale i dla rodzica, który (tak jak ja) ma wiele wątpliwości i rozsterek powstających po wizytach u specjalistów, np. w OWI.
Dziękuję za słowa wsparcia, mama Zosi.
_________________
Jarecky
 
 
Bataga 
nawijacz
Agata


Wiek: 49
Dołączyła: 07 Maj 2007
Posty: 1189
Skąd: Rzeszów
Wysłany: 2007-09-07, 11:32   

Moja Julia ma obecnie 4,5 miesiąca, ale już zaczynam myśleć o wyjeździe w przyszłym roku na turnus rehabilitacyjny. Zastanawiam się tylko (podobnie jak armadia) czy to nie za wcześnie. Z jakiej formy rehabilitacji korzysta takie małe dziecko, ile to trwa dziennie. Jeśli sie zdecyduję poradźcie mi jeszcze gdzie najlepiej jechać na pierwszy raz. Mieszkamy na południowym wschodzie Polski (Rzeszów) czy w naszej okolicy są jakieś dobre i sprawdzone ośrodki rehabilitacyjne.
_________________
Agata mama Juli z zD (ur. 20.04.2007) i Łukasza (ur. 25.10.2011)
Foteczki Juli
Sukcesy Juli
 
 
buka
mruczek

Dołączył: 01 Kwi 2007
Posty: 117
Wysłany: 2007-09-10, 09:23   

Ja byłam w sierpniu z Karolinką na turnusie Bardziej kochanych - podczas turnusu Karolinka skończyła roczek. Moim zdaniem nie jest za wcześnie. Natomiast akurat BK mają niewiele zajęć rehabilitacyjnych, bardziej jest to integracja i wypoczynek. W tym roku były tylko zajęcia z neurologopedą, mi to akurat odpowiadało, bo bieganinę na zajęcia mam na codzień, chciałam troche odpocząć. Jest też miejsce dla rodzeństwa, był ze mną szymek i jest zachwycony, w przyszłym roku tez jedzie "na kolonie". Jeśli ktoś liczy na mnóstwo zajęć, niech jednak poszuka gdzieś indziej.
pozdrawiam
buka


mama 1 rocznej Karolinki i 5 letniego Szymka
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-01-14, 15:53   

Kurcze, a ja jestem w kropce, rozmawiałam dziś z panią kierownik od turnusów w Jadownikach i w zasadzie basen i godzinka dziennie Bobathów to wszystko, co mogą zaproponować rocznemu dziecku (plus konsultacja z psychologiem i logopedą, ale to raz i wystarczy) więc zostają 2 zajęcia dziennie - warto jechać?
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
boszka59 
złotousty


Pomogła: 7 razy
Dołączyła: 11 Lis 2006
Posty: 2838
Wysłany: 2008-01-14, 16:46   

Dostaniesz pewnie jeszcze masaż.Dojdą pieski no izajęcia z dziećmi.
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-01-15, 14:12   

Boszko, Kajtek nawet roku nie będzie miał (9 m-cy) - nie za mały na pieski i dzieci?
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
dawid legnica 
nawijacz


Wiek: 41
Dołączyła: 07 Paź 2006
Posty: 870
Skąd: legnica
Wysłany: 2008-01-15, 15:23   

mój dawid pierwszy raz był na turnusie jak miał 8 miesięcy, potem jak miał rok, ja polecam, zajęcia z pieskami z pewnością mu nie zaszkodzą a z dziećmi z pewnością będzie fajnie, będzie się interesował co robią inni, sam fakt przebywania wśród dzieci nawet dla "roczniaków" jest bardzo ważny do tego będziecie mogli chodzić do koników nie koniecznie jeździć ale pogłaskać konia, oswoić się z nim my tak mieliśmy z dawidem był za mały na hippoterapię ale chodziliśmy codziennie choć na 15 minut aby dawidek oswajał się z konikiem pogłaskał go itd. więc ja uważam że to nie za wcześnie do tego bardzo sobie chwaliłam w Jadownikach rehabilitację z p. Ewą, do tego jest basen z piłkami gdzie z pewnością będzie mu się podobało i sam się będzie rehabilitował :)
_________________
Basia mama Dawidka z ZD ur 02.12.2005 i Natalki ur 16.04.2008
"Nawet w najciemniejszym miejscu zawsze jest nadzieja na światło"
 
 
mammamika 
nawijacz
mammamika


Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2007
Posty: 1241
Skąd: Sopot
Wysłany: 2008-01-16, 18:09   

Dzięki dziewczyny :prosze:
_________________
Kajetan z zD - 8 lat, Mikołaj lat 10 i ja - Karolina
www.niezłyjazz.pl
 
 
marutka 
gaduła

Wiek: 40
Dołączyła: 13 Wrz 2009
Posty: 438
Skąd: okolice Rzeszowa
Wysłany: 2011-02-04, 00:02   W jakim wieku dziecko?

Przepraszam jeśli pisze to w nieodpowiednim miejscu ale chciałam spytać z jak małym dzieckiem można jechać na turnus rehabilitacyjny? Z góry dziękuje za pomoc :-)
_________________
Marta- mama Adasia 26.07.2009 z zD
 
 
Mewa 
trajkotek
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 3 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 25 Sie 2009
Posty: 2121
Skąd: Poznań
Wysłany: 2011-02-04, 00:04   

Hej, mój miał półtora roku jak byliśmy w Wągrowcu i bardzo skorzystał i z rehabilitacji ruchowej i z zajęć poznawczych.
_________________
Ania, mama Marcelka z zD (2009) i Kasi (2010)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu