FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Żywienie Pomocy!!!!
Autor Wiadomość
aneta030 
cichosza


Wiek: 40
Dołączyła: 17 Maj 2013
Posty: 27
Skąd: Wejherowo
Wysłany: 2014-08-24, 09:47   Żywienie Pomocy!!!!

Witam kochani zwracam się do was o pomoc gdyż jestem już u skraju załamania.
Maja 24 lipca skoczyła dwa lata i nie opanowała jeszcze metody gryzienia i jest problem z jedzenim
Do tego nie chce bać nic do raczki zardych chrupkow, bułki czy czego kolwiek
Jedzenie musi być rozdrobnin i mokre jeli podam coś suchego automatycznie się dławi i ma odruchy wymiotne. Od jaKiegoś czasu zaczęła wybrzydzać nie smakują już jej kaszki ani płatki owsiane z malinami najgorszy problem mam że sniadaniami poprostu już nie wiem co wymyślać może wy macie jakieś sprawdzone dania metody karmienia. Proszę pomuszcie!! :-(
_________________
Mama Pszczółki Mai (2 latka)i Patryka (9 lat)
falocik
 
 
natan 
trajkotek


Dołączyła: 18 Wrz 2008
Posty: 2243
Skąd: tychy
Wysłany: 2014-08-24, 10:08   

Podrzucam do poczytania tu
_________________
Monika mama Natana z zD ur.29.07.2008,Tymona ur.20.04.2010.
 
 
aga75 
nawijacz


Dołączyła: 27 Paź 2009
Posty: 585
Skąd: warszawa
Wysłany: 2014-08-28, 16:57   

Skonsultuj się z dobrym logopedą (lub neurologopedą). Problemy z gryzieniem, połykaniem, nadwrażliwością w obrębie "paszczy" to ich działka.
Tylko musisz popytać dziewczyn z Twojego rejonu - kto tam jest mistrzem :). Ja mogę CI przesłać 2-3 namiary ale w Warszawie :-( .
 
 
groszek 
junior admin


Pomogła: 14 razy
Wiek: 60
Dołączyła: 11 Gru 2006
Posty: 16923
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2014-08-29, 09:23   

Macie w Gdańsku dr Wierzbę, ona jest bardzo zaprzyjaźniona z zespołem. Na pewno coś Ci poradzi.
Część zespołowców ma kłopoty z jedzeniem. Jedni jedzą jak dzicy, inni prawie nic. Często też mają kilka potraw, które jedzą, a innych nie tkną. Znam chłopca który długo nie jadł pieczywa, tylko ziemniaki na okrągło, innego który poza kaszą gryczaną z margaryna palmą nie jadł kaszy gryczanej inaczej tylko z ta margaryną...
Na szczęście to po jakimś czasie mija, choć wymaga od rodzica ogromnych pokładów cierpliwości :cool2:

Napisz na priv do mammamika z Fundacji Ja Też- ona na pewno Ci coś poradzi
_________________
Dzieci groOszkòw
Marysia 36
Maciek i Kasia po 34
Marcin 31
Małgosia 29
Mateusz 25
Maksymilian 18 (17.06.2005)
 
 
Irenka 
trajkotek
Irena-mama Agatki z ZD


Wiek: 47
Dołączyła: 15 Maj 2007
Posty: 1815
Skąd: Wielkopolska
Wysłany: 2014-08-29, 15:47   

My podobne problemy mieliśmy ze starszą córką, niezespołową. Długo nic nie gryzła, wszystko miksowane, najdrobniejsza kruszynka powodowała odruch wymiotny, niejednokrotnie wymioty. Karmienie było koszmarem. Dodam, że od 5 m-ca życia nie chciała pić mleka przez smoczek (piersią już przestałam karmić bo po macierzyńskim wracałam do pracy) więc było karmienie łyżeczką.
Nikt nam nie umiał powiedzieć co jest, wtedy nie mieliśmy jeszcze Agaty więc wiele zagadnień było nam nieznanych, nawet nie myśleliśmy o jakiś zaburzeniach neurologicznych czy logopedycznych. Na szczęście z czasem sama z tego wyrosła. Ok 3 lat jak poszła do przedszkola jadła już nawet bułki :-) . Chociaż jabłko obiera ze skórki do dziś mimo, że za 3 tyg. kończy 15 lat :-D
Zespołowa Agata to całkowite zaprzeczenie starszej Dominiki w kwestii jedzenia - jak tylko pojawiły się u niej zęby wiedziała do czego je wykorzystać. Do dziś wspominamy jak cudownie przeżuwała swoimi 4 ząbkami wszystkie pokarmy łącznie z mięskiem.
A więc nie jest to problem tylko zespołowców.
_________________
Mama Agatki z ZD ur. 21.01.2005r. oraz Dominiki - 17 lat
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu