FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Światowy Dzień Zespołu Downa w Jeleniej Górze
Autor Wiadomość
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-02-25, 14:26   Wystawa "Downtown Collection"

Obchody 5 Światowego Dnia Zespołu Downa
w Jeleniej Górze rozpoczęte!


W dniu 24 lutego o godz. 18:00 w galerii Muflon w Jeleniej Górze - Sobieszowie odbył się wernisaż wystawy Oiko Petersena "Downtown Collection". Tym wydarzeniem artystycznym otworzyliśmy jeleniogórskie obchody 5 WDSD, do których włączamy się po raz czwarty.

Zainteresowanie wystawą było ogromne, trzy sale galerii "Muflon" ledwie pomieściły wszystkich chętnych do obejrzenia wystawy. Obchody objął patronatem honorowym Prezydent Miasta Jeleniej Góry Pan Marek Obrębalski, który także uczestniczył w wernisażu. Byli przedstawiciele Rady Miejskiej, Urzędu Miasta, placówek kulturalnych i oświatowych, w tym jakże miła delegacja Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Opiekuńczych, do których uczęszczają nasi podopieczni. Przyszło też wielu jeleniogórzan, niekoniecznie związanych z naszą organizacją.

Zebranych powitał przedstawiciel Galerii Muflon Krzysztof Zwoliński. Prezes Stowarzyszenia przedstawił krótką informację o obchodach Światowego Dnia Zespołu Downa, o wystawie oraz jej twórcy. Prezydent Marek Obrębalski w ciepłych słowach wypowiedział się o wystawie, o Oiko Petersenie oraz o działalności naszego Stowarzyszenia, które, jak powiedział, widoczne jest w Jeleniej Górze z uwagi na prężną działalność i organizowanie wielu pożytecznych przedsięwzięć oraz włączanie się w działania innych podmiotów.

Lokalne media reprezentowane były przez ekipę Telewizji Dami (realizują program o całych obchodach) oraz portalu i tygodnika "Jelonka.com". Informacje o wystawie emitowane były w paśmie TV Odra, na antenie Muzycznego Radia oraz na łamach tygodnika "Nowiny Jeleniogórskie.

Oiko Petersen podpisywał kalendarze przysłane przez stowarzyszenie "Bardziej Kochani" oraz katalogi z prawystawy w Warszawie - piękne, broszurowe wydanie, również otrzymane z BK. Uzyskaliśmy nawet pewną kwotę na rzecz warszawskiego Stowarzyszenia, co nas bardzo cieszy, ponieważ chociaż symbolicznie, ale będziemy mogli odwdzięczyć się za wspieranie naszych działań od początku istnienia Stowarzyszenia.

Tak na szybko parę fotek z tego wydarzenia, więcej pokjażemy jeszcze na starej stronie internetowej niebawem.

(kliknij na fotki, żeby powiększyć)

Tak wygląda część ekspozycji (na pierwszym planie plakat):





Stolik informacyjny naszego Stowarzyszenia i Bardziej Kochanych:





Prezes opowiada o wystawie i jej twórcy. Z lewej Oiko Petersen, od prawej radna Zofia Czernow i Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marek Obrębalski:




Basia wręczyła kwiaty artyście:




Duży Michał udziela wywiadu telewizji Dami:




Piątka naszych starszaków: Kacper, Michał, Basia, Łukasz i Piotrek:




Spotkanie Oiko Petersena z jeleniogórskimi fotografami:




Wspólne zdjęcie z Oiko Petersenem na pamiątkę:




Zapraszam też do przeczytania relacji i obejrzenia zdjęć na portalu Jelonka.com
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
  
 
 
magdowka 
trajkotek


Wiek: 48
Dołączyła: 03 Sty 2009
Posty: 1552
Skąd: Prochowice
Wysłany: 2010-02-25, 20:05   

Janusz wystawa wygląda rewelacyjnie. Zazdroszczę tak prężnie działającego Stowarzyszenia :brawo:
_________________
Tymek 24.12.2006
Zosia 17.12.2008 z zD
http://zofifi.blox.pl/html
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-02-27, 17:55   

W paśmie TV ODRA emitowane były informacje o wystawie "Downtown Collection" w Jeleniej Górze w programie informacyjnym.

Zapowiedź wystawy - emisja 23 lutego, przedział czasowy audycji 4:40 - 5:50

Obejrzyj materiał TV DAMI

Relacja z wystawy - emisja 25 lutego, przedział czasowy audycji 8:05 - 10:24

Obejrzyj relację w TV DAMI
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-03-02, 21:34   

Jutro, 3 marca 2010 w paśmie TV ODRA na kanale TV4 Telewizja Dami wyemituje materiał poświęcony wystawie "Downtown Collection".
Materiał obejrzeć można w naszym regionie.


Postaram się, aby można było ten materiał (około 900 MB) udostępnić też w sieci.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-03-03, 18:12   

Informacja o obchodach 5 Światowego Dnia Zespołu Downa w Jeleniej Górze zamieszczona została na oficjalnej stronie WDSD w zakładce Programme.

Jest tam informacja o jeleniogórskich obchodach, plakat wystawy "Downtown Collection" oraz linki do relacji w Zakątku i na portalu Jelonka.com
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-03-20, 22:17   

Przypominamy, to już za kilkanaście godzin!




21 marca 2010 r. godz. 17:00
Jeleniogórskie Centrum Kultury ul. Bankowa


- program teatralny "Adam i Ewa" wg Marka Twaina - wyst. aktorzy teatru MASKA w Jeleniej Górze,
- występ grupy teatralnej EKSPRESJA z Zespołu Szkół Specjalnych i Placówek Opiekuńczych w Jeleniej Górze,
- aukcja przedmiotów na rzecz Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z Zespołem Downa (prowadzenie Krzysztof Rogacewicz),
- koncert zespołu „W Tym Sęk”


SERDECZNIE ZAPRASZAMY!!!
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Alicja 
złotousty
Założycielka forum i stowarzysznia Zakątek 21


Pomogła: 31 razy
Dołączyła: 01 Paź 2006
Posty: 14111
Skąd: Skąd:
Wysłany: 2010-03-21, 09:08   

Alusia z rodzinką już wczoraj wyjechała,aby świętować w swoim mieście.
Życzę Wam udanej zabawy :spoko:
_________________
Od osoby z zespołem Downa nie warto odwracać głowy.
Gdy człowiek spojrzy w jego oczy,może w nich ujrzeć świat,w którym każdy chciałby żyć...

Jak powstał Zakątek 21
 
 
Karola 
cichosza


Wiek: 29
Dołączyła: 06 Lut 2010
Posty: 33
Skąd: Bolesławiec
Wysłany: 2010-03-21, 18:10   

Jak żałujemy, że nie możemy być jeszcze z Wami...
Życzę dobrej zabawy :-D
_________________
Karolina, mama Julii z zD; ur. 13.01.2010r.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-03-21, 21:38   

Było świetnie!
Okazuje się, że można światowe obchody zrobić jeleniogórskimi siłami.

Na razie link do gorącej relacji na portalu Jelonka.com
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-04-12, 09:04   Światowy Dzień ZD w Jeleniej Górze

Jeleniogórskie obchody 5 Światowego Dnia Zespołu Downa były kolejną okazją do przybliżenia lokalnej społeczności problematyki zespołu Downa oraz działalności Jeleniogórskiego Stowarzyszenia Rodzin i Przyjaciół Dzieci z zespołem Downa.

Towarzyszące obchodom wydarzenia kulturalne, czyli wystawa "Downtown collection" eksponowana w galerii Muflon w dniach 24.02. - 10.03.2010 oraz finałowy koncert 21.03.2010 r. w sali koncertowej Jeleniogórskiego Centrum Kultury były szeroko relacjonowane przez lokalne media: Muzyczne Radio, Telewizję DAMI, tygodniki "Jelonka.com" oraz "Nowiny Jeleniogórskie".

Telewizja DAMI oprócz newsów zapowiadających i relacjonujących wystawę i koncert wyprodukowała i kilkakrotnie wyemitowała dwa dziesięciominutowe reportaże z tych wydarzeń, otrzymaliśmy je też na płytach.

Linki do relacji w tygodniku Jelonka.com:

wystawa "Downtown collection

koncert finałowy

W wernisażu wystawy i w koncercie finałowym uczestniczył osobiście Prezydent Miasta Jeleniej Góry Marek Obrębalski, który po raz kolejny objął nasze obchody patronatem honorowym, przekazał też wiele rzeczy na aukcję na rzecz Stowarzyszenia, osobiście biorąc udział w licytacji najcenniejszych przedmiotów.

Jak tylko usuniemy problemy techniczne na naszej stronie internetowej i serwerze, to pokażemy więcej zdjęć w naszym wątku stowarzyszeniowym.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-04-13, 08:43   

O kurde!
trigo, sorry :oops: przez pomyłkę wlazłem w Twój wątek.

Proszę adminów o przeniesienie mojego powyższego posta
do wątku Światowy Dzień Zespołu Downa
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Grażyna O. 
moderator
Członek Stowarzyszenia


Dołączyła: 04 Sie 2007
Posty: 6425
Skąd: tutaj
Wysłany: 2010-04-13, 09:51   

Mówisz (piszesz :tak: ) i masz gotowe. (ja to akurat nie Admin ale też mam takie możliwości)

Edit: Grażynko byłaś szybsza a ja się głowię dlaczego mi tego nie chce zrobić i wyskakuje błąd, po prostu w tym samym monecie działałaś :-) (Lusi)
_________________
Zakątek Tomka (30.12.2003)
 
 
trigo 
nawijacz


Wiek: 66
Dołączyła: 05 Lis 2006
Posty: 894
Skąd: Jeden Świat ;)
Wysłany: 2010-04-13, 15:45   

Janusz napisał/a:
O kurde!
trigo, sorry :oops: przez pomyłkę wlazłem w Twój wątek.

Zdarza się - o dziwno, tym razem nie mnie,ma to mnie całe życie się dziwne rzeczy zdarzają, jestem wybitnie roztargniona, od zawsze chyba.

A poza tym ja mało łazikuję po Forum, a tu miałam od razu link podany do jeleniogórskich obchodów, więc przy okazji dzięki wielkie :-)
_________________
Grażyna i: Adam 21.11.85, Aga 07.11.94, Zosia-Ola 01.10.96, Magosia z zD 16.05.98!!!
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2010-04-20, 09:21   

Miło mi poinformować, że na oficjalnej stronie WDSD zamieszczone zostały galerie z naszych tegorocznych obchodów: z wystawy i koncertu.
Problem jest tylko z otwarciem dwóch pierwszych zdjęć z wystawy, ale reszta działa.

Zobacz galerie
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Janusz 
trajkotek


Wiek: 72
Dołączył: 06 Lis 2006
Posty: 2331
Skąd: Jelenia Góra
Wysłany: 2011-02-14, 12:06   

Zbliżają się tegoroczne obchody Światowego Dnia Zespołu Downa.

Oficjalnie już mogę ogłosić, że w Jeleniej Górze rozpoczniemy je w dniu 16 marca 2011 roku o godz. 18:00, kiedy to w Galerii MUFLON w Jeleniej Górze Sobieszowie odbędzie się wernisaż wystawy "W każdym dziecku ukryte jest marzenie Boga" autorstwa znanej fotografki Alicji Plewni.
Autorka potwierdziła już swój udział w tym wydarzeniu artystycznym.

Zorganizowanie wystawy możliwe jest dzięki współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Tychach.

Szczegóły całych obchodów wkrótce.
_________________
Dopóki walczysz, jesteś zwycięzcą (Augustyn z Hippony).
Janusz, dziadek Michała ur. 22.05.2002 r. z zD.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu