To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Rehabilitacja ruchowa - Rower

magda77 - 2017-03-22, 20:21

Agatka ma rower Tolek - rehabilitacyjny, trójkołowy. Wybraliśmy tańszą opcję, ze zwykłymi kołami. Zastanawiałam się czy nie dołożyć troszkę więcej, czy nie będzie lepiej? Znając zapał Agaty nie chcieliśmy zbyt dużo inwestować, a tu niespodzianka - szybko nauczyła się jeździć. Rower "lekko chodzi", a Agata ma dużą satysfakcję kiedy za nią biegnę.
renia33 - 2017-03-22, 22:00

Dziękuję. Czytałam na jakimś forum opinie osób dorosłych o tych rowerach, że są nie stabilne, no ale to dorośli, no i waga inna.
groszek - 2017-03-22, 22:34

Maks jeździł na trojkołówce jak był kiedys w Zażdzierzu.Rower byl ze wspomaganiem pedalowania ;-) , więc mu dobrze szlo, ale jak jakieś nierówności, a Maks się przechylil w złą stronę to i o wywrotkę bylo latwo...
renia33 - 2017-03-22, 23:25

Myślę, że Weronika i bez wspomagania da radę. Pedałować umie...Tylko kurcze, wybór firmy..aby był dobry, :?: ..w końcu to zakup na kilka lat.
szałwia - 2020-03-01, 19:50
Temat postu: Rower
Myślałam, że gdzieś jest taki wątek, ale nie mogę znaleźć :nzastanawianie:
Czy ktoś może mi polecić sprawdzony model roweru dla dziecka wzrostu około 120cm, drobnej budowy ciała.
Zależałoby mi, abym mogła dokręcić boczne kółka, lub je odkręcić i przymocować rower pałąkiem do roweru rodzica. Czy takie pałąki są uniwersalne, czy danej firmy pasują do konkretnych rowerów ?
Chodzi mi o taki drążek do holowania. Czy one zawsze unoszą przednie koło rowerka dziecięcego?
Widziałam jeszcze taki niby rower typowo do doczepienia, tylko z tylnym kołem i holem z kierownicą z przodu, bez przedniego koła. A może taki byłby stabilniejszy...?

groszek - 2020-03-01, 22:52

Maksa koleżanka miała taki rower doczepiany do roweru ojca. Wydaje mi się że doczepka z rowerem dziecka to była całość. Jutro zadzwonię i potpytam. Post przeniosę jutro do wątku rowerowego :roll: jest wyżej w rehabilitacji ruchowej
angelika kuspa - 2020-03-02, 17:55

Miałam pożyczony taki doczepiany rower z jednym kołem dla Ady, ale nam się nie sprawdził. Niestety nie był on stabilny, w miejscu doczepienia nie dokładnie stykał z ramą rowera i bujał się na boki. Ada bała się usiąść.
groszek - 2020-03-02, 19:39

Odpytałam koleżankę, mają doczepkę do roweru dla dziecka i są bardzo zadowoleni.
doczepka


Radzi wypróbować pożyczając z wypożyczalni, zanim się kupi. Sprawdzić czy dziecko nie jest za ciężkie , czy łatwo się jeździ.

baronek - 2021-04-12, 17:20

Odbieram dzisiaj Julka ze szkoły (są na placu zabaw). Dogania nas wychowawczyni Julka i mówi, że Julek jeździł dzisiaj na rowerze. Pedałował, utrzymywał równowagę. Na dwóch kółkach! :wow: To gagatek jeden. Muszę kuć żelazo póki gorące i kupić rower, na którym zechce jeździć. Stary po Krzysiu omija szerokim łukiem. Ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy najlepiej jechać do decathlona, przymierzyć, sprawdzić. ?
Maria74 - 2021-04-12, 18:37

baronek napisał/a:
Odbieram dzisiaj Julka ze szkoły (są na placu zabaw). Dogania nas wychowawczyni Julka i mówi, że Julek jeździł dzisiaj na rowerze. Pedałował, utrzymywał równowagę. Na dwóch kółkach! :wow: To gagatek jeden. Muszę kuć żelazo póki gorące i kupić rower, na którym zechce jeździć. Stary po Krzysiu omija szerokim łukiem. Ktoś ma jakieś doświadczenia? Czy najlepiej jechać do decathlona, przymierzyć, sprawdzić. ?


Nie poradzę, nie znam się, ale BRAWO dla JULKA!

boszka59 - 2021-04-12, 19:07

Brawo dla Julka
Iga - 2021-04-12, 19:28

Łał! Kupuj rower, bo rower i kazda inna aktywnosc, ktora pomoze w spedzaniu czasu jest super.

Rama z niskim przekrokiem na poczatek jest fajna. Nie wiem jak Julek sobie radzi. Pasuje, zeby dostawał do ziemi, bo ciezko mu bedzie ruszac ze skrzyzowań i z podpoządkowanych dróg.

Majka na romecie od poczatku jeździ, ma ramblera, w tym roku musze jej kupic dłuzszy mostek do kierownicy, bo rower jest za krótki.
Wigry nowe sa super ;-)

groszek - 2021-04-13, 00:40

:brawo: dla Julka
baronek - 2021-04-13, 08:23

Iga napisał/a:
(...)

Rama z niskim przekrokiem na poczatek jest fajna. Nie wiem jak Julek sobie radzi. Pasuje, zeby dostawał do ziemi, bo ciezko mu bedzie ruszac ze skrzyzowań i z podpoządkowanych dróg.

Majka na romecie od poczatku jeździ, ma ramblera, w tym roku musze jej kupic dłuzszy mostek do kierownicy, bo rower jest za krótki.
Wigry nowe sa super ;-)


Podglądam na zdjęciach szkolny rower i właśnie tam jest rama, o której piszesz plus kierownica taka klasyczna, jak przy miejskich rowerach. Krzysiek jeździł na rowerze górskim i taki układ kierownicy, ramy i siodełka absolutnie odpada. Julek musi mieć możliwość swobodnego zdjecia nóg z pedałów i ewentualnego nożnego hamowania. Obniżona rama stworzy mu takie poczucie bezpieczeństwa. Romet, Wigry - dzięki za trop! :spoko:

Iga - 2021-04-13, 16:39

A jaka wielkości kół?


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group