To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek edukacyjny - Ośrodki Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawcze (OREW)

groszek - 2012-03-08, 21:12

grażyna napisał/a:

Ale masz rację, nie lubi się rodziców co mają swoje zdanie. I jeszcze krytykują dyrekcję. Rozmawiałaś z samą dyrektorką?


Rozmawiałam, i uzyskałam 2 na trzy. Tzn PPP musi Maksowi zrobić psychologiczną diagnoze a logopedyczną i pedagogiczną dostanę z OREW-u 19 .03 :spoko:

Postarałam się to załatwiać łagodnie, bo jak mówią, że nie muszą to zbytni nacisk może tylko spowodować, że się uprą, a tak to dla Maksa, żeby mu zminimalizować stres ;-) mam 2na 3.Dodam jeszcze że skseruję opinie psychologiczna prof. Cieszyńskiej sprzed 2 lat...a co tam niech się z nią zapoznają w PPP

Tak Grażynko O myślałam dokładnie o tym samym podaniu, ale najpierw spróbowałam z ta druga dyrektorką, która w mojej ocenie jest bardzo przyjazna dzieciom i rodzicom i nie ma humorów, a ta moja ma stale

Grażyna O. - 2012-03-08, 21:20

Po co palić mosty :tak:
I pamiętaj, aby uzyskać sprzężoną niepełnosprawność, to musisz jeszcze załatwić jakieś zaświadczenie (ortopeda, rehabilitant, audiolog)

groszek - 2012-03-08, 21:21

A co mi to da w szkole?
Grażyna O. - 2012-03-08, 21:30

Szkoła (albo raczej gmina) dostanie większą kasę :tak:
groszek - 2012-03-08, 21:31

A Maks co dostanie?

boję się tej dużej kasy idącej za dzieckiem bo potem same kłopoty jak chcę dla niego jakiejś zmiany :lol:

Grażyna O. - 2012-03-08, 21:33

Hmmmm trudne pytania zadajesz.
magda - 2012-03-08, 21:35

Cytat:
W szkołach specjalnych i w szkołach ogólnodostępnych z oddziałami specjalnymi dla uczniów z upośledzeniem umysłowym w stopniu umiarkowanym i znacznym, z niepełnosprawnością ruchową, z autyzmem i niepełnosprawnościami sprzężonymi w klasach I-IV zatrudnia się pomoc nauczyciela. W uzasadnionych przypadkach dopuszcza się zatrudnienie pomocy nauczyciela w klasach V i VI.
W przypadku gdy u co najmniej jednego ucznia w oddziale występują niepełnosprawności sprzężone, określoną w ust. 3 liczbę uczniów w oddziale można obniżyć o 2.

groszek - 2012-03-08, 21:47

Dzieki Madgo :prosze:
! wiadomość super, druga o zmniejszeniu dzieci nie :nie: . a dlaczego/ Aktualnie zgłosiło się 14 dzieci, a mogą przyjąć 8.( nie ma lokalowo szansy na 2 klasy) Jeśli mój będzie sprzężony to mogą z niego zrezygnować, a tego bym nie chciała, bo montujemy klasę znajomych ;-)

aniak - 2012-03-08, 21:51

Ania, a do której szkoły chcesz posłać Maksa ?
groszek - 2012-03-08, 21:59

Na Czarnieckiego z Amelką i Stasiem z kalendarza i Olkiem z OREW-u
aniak - 2012-03-08, 22:01

Aha, to jest ta szkoła, gdzie są festyny BK ?
liontko - 2012-03-10, 17:35

Jestem w szoku że po 3 latach w Orewie robią rodzicom pod górkę, :shock:

Danielek chodzi do Orewu w Kołobrzegu i tam jest całkiem inna atmosfera. Dyrektorką jest pani Ania- logopeda, którą znamy jeszcze z OWI. We wszystkim pomaga, brałam od niej już opinię dla Danielka w sprawie komputera, co miesiąc potwierdza mi dojazdy na zajęcia (dla fundacji) i nie ma żadnego ale..



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group