To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - ASD i PDA w jednym:(

kruffka - 2007-12-09, 13:46

To ja się też dopiszę: również Martynka ma ASDII oraz PDA. Już mieliśmy jeden termin do szpitala, ale został odwołany z powodu problemów technicznych. Teraz czekamy na drugi termin, a mała dostała właśnie kataru dziś rano! :evil:
Gosiaaa - 2008-02-21, 20:14
Temat postu: ASD i PDA w jednym:(
Wczoraj odebrałam wyniki Wiktori

Rozpoznanie wstępne: ASD II, PDA

Ujscie zyl glownycg i plucnych, polaczenia przedsionkowo-komorowe i komorowo-naczyniowe, lewostronny łuk aorty-prawidłowe.
nie stwierdzono przepływu przez przewód tętniczy.
Przegrody: miedzykomorowa-ciągła.
Przegroda miedzyprzedsionkowa- ubytek w centralnej części 4 mm ze stałym przepływem z lewa na prawo.
Zastawki o prawidłowej echostrukturze.
Proporcje jam serca- przewaga prawego serca,kurczliwość prawidłowe.
Płyn w worku osierdzowym w ilości fizjologicznej.

Przepływy: przez aortę wstępującą, zstępującą, brzuszną i pień płucny-prawidłowe
przez aortę zstępującą: V max m/sek. bez cech koarkatycji.
niedomykalnosc płucna: +
napływ do lewej komory: prawidłowy e>a.


Wiktoria bierze 5 razy dziennie tabletki, za miesiac wizyta u lekarza... a my tak naprawde nie wiem dokładnie co jest nie tak z Serduszkiem :-(

kabatka - 2008-02-21, 21:17

Gosiu PDA to :arrow: Przetrwały przewód Botalla, ASD to :arrow: Ubytek międzyprzedsionkowy.
Twój post scaliłam z postem kruffki - jak widzisz Martynka ma tę samą wadę co Twoja córeczka.

Cytat:
Ujscie zyl glownych i plucnych, polaczenia przedsionkowo-komorowe i komorowo-naczyniowe, lewostronny łuk aorty-prawidłowe.
nie stwierdzono przepływu przez przewód tętniczy.
Przegrody: miedzykomorowa-ciągła.


Ten fragment mówi o wykluczeniu wielu innych wad - nie ma VSD (ubytków w przegrodach mędzykomorowych), nie ma DORV (dwunapływowej (dwuujściowej) prawej komory), nie ma innych poplątań żył głównych :spoko: ASD 4 mm - to mało, więc też OK. No i zastawki w porządku :tak:

Wg mnie (laika) jest dobrze (jak na problemy serduszkowe) :tak:

bartusiowamama - 2008-02-27, 23:26

Mój Bartus miał dokładnie to samo: ASD II i PDA, jezeli moge jakoś pocieszyc to ASD II przy kolejnym ECHU ( miał wtedu ok 1 roku) jakims cudem znikneło, PDA nie chciało byc juz tak łaskawe i zostało.
4 mce temu Bartus miał zamykane PDA coilem ( przez cewnikowanie), sam zabieg prosty, nieinwazyjny, jeżeli nie ma powikłań dziecko po 4- 5 dniach jest juz w domu:)
jak potrzeba więcej szcegółow prosze o znak



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group