To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Turnus stacjonarny - Słupsk

beticz - 2010-09-29, 07:40

Eelusia jak się już obrobisz, to napisz wrażenia, ale ja to chyba będę musiała odczekać z parę lat, coby nazwisko moje zapomnieli ;-)
nefre - 2010-09-29, 08:29

ja też :lol: bo z zaliczką coś próbowałam się wykłócać :lol:

ale nic to, nie ważne, poczekamy na relacje Elusii, już się doczekać nie mogę... :tak:

eelusiaa - 2010-09-29, 09:06

Tak w skrócie to było bardzo fajnie - pani z biura tylko raz na osobności zaczepiła mnie odnośnie tej "zagmatwanej" sytuacji :oops:

Bardzo podobały nam się zajęcia w sali doświadczania świata - Adaś korzystał z niej pierwszy raz w życiu. ja tez przy okazji poznałam wrażenia z leżenia na podgrzewanym łóżku wodnym. Może więcej nie być ku temu okazji ;-)
Zajęcia był połączone z terapia indywidualną - był Knill i inne zajęcia jak u psychologa.

Konie też nam się sprawdziły, ale matka musi uczestniczyć w zajęciach. Jest tylko jedna osoba z fundacji na zajęciach (od połowy roku tną etaty z powodu braku funduszy). W Wągrowcu prowadziłam konia, a tym razem podtrzymywałam Adasia na koniu. Jak tak dalej pójdzie to będę terapeutą od hipoterapii ;-)

Zajęcia na sali rehabilitacyjnej to zajęcia ogólnorozwojowe, akurat tu liczyłam na bobathy, więc się troszkę rozczarowałam. Jednak nie był to stracony czas bo Adaś przemierzał tor przeszkód z kształtek, kąpał się w basenie z piłkami ( który uwielbia) i uspołeczniał się z Majką zakątkowej Joanny i Michałkiem tez z zd. na zajęciach, które same im organizowałyśmy (w większości pogoda nie sprzyjała opuszczaniu budynku)

Czwarte zajęcia to była terapia kranialna na zmianę z zajęciami prowadzonymi metoda Denisona. Tej pierwszej terapii nie znam, jak dla mnie to takie trochę naciągane. Średnio byłam przekonana do tych zajęć, ale za to Joanna już kiedyś z nich korzystała i sobie je chwaliła. U nas był problem, żeby Adaś wyleżał spokojnie na kozetce, żeby pani mogła mu te punkty po odblokowywać. Za to Denison sprawdził się świetnie. W końcu Adaś nie rzuca kredkami tylko chętnie bazgrze nimi na papierze Z terapeutą ósemki, sam kropki i kreski ;)

Kilka razy był masaż ciała, dwa razy podczas turnusu było spotkanie z logopedą, raz miało być z psychologiem, ale my się nie załapaliśmy. w zamian za to mieliśmy dodatkowe zajęcia na sali rehabilitacyjnej.

Warunki mieszkaniowe bardzo dobre: czysto, schludnie, ciepło. na wyżywienie tez nie narzekałam, ale faktycznie śniadania i kolacje bardzo monotonne.

Dodatkowym atutem turnusu w Słupsku jest bliskość morza. Byłam swoim autem więc w każdej wolnej chwili - oczywiście jak pogoda dopisywała - jeździliśmy na kuracje jodową do Ustki :-) (w pobliżu sa tez Rowy i Poddąbie) W ostatni wypad do Ustki przypiekłam sobie nawet twarz od słonka a i miałam okazje poznać komendę policji - zaparkowałam na miejscu dla niepełnosprawnych, ale nie wyciągnęłam karty parkingowej :roll:

Jednym słowem polecam. Za te pieniądze naprawdę warto.
Jak ktoś ma jakieś konkretne pytania to chętnie odpowiem :-)

Zdjęcia będą później, muszę je wyselekcjonować i pozmniejszać.

beticz - 2010-09-29, 09:13

No super Eelusia, dobrze że wyjazd okazał się być udany, bardzo żałuję, że nie mogłam Was poznać, ale może innym razem.
eelusiaa - 2010-09-29, 23:28

Obiecane zdjęcia z turnusu organizowanego prezz Fundację "Nadzieja" w Słupsku

Sala doświadczania świata i terapia indywidualna
















Hipoterapia




Sala rehabilitacyjna - ogólnorozwojowe zajęcia ruchowe












Denison





nefre - 2010-09-30, 00:01

Wspaniale Eelusiaa, widzę, że Adaś zadowolony, cieszę się, że podobał Ci się wyjazd i bardzo żałuję, że nie udało się nam tam być i poznać bliżej (mam nadzieję, że w końcu się uda kiedyś :-) )
a Adaś jaki już duży :wow: zupełnie jak nie ten Twój syn :-) :* :*

buziaczki dla Adasia:*

dawid legnica - 2010-11-02, 10:57

Jesteśmy zapisani na turnus w termienie 01-12.08.2011 czy ktoś się też w tym terminie wybiera?
eelusiaa - 2010-11-02, 11:50

Ech, ja to mam pamięć. W piątek pamiętałam, nawet w kalendarzu napisałam, że to dziś jest dzień "zero", a dziś... zapomniałam ;/ Jesteśmy na liście rezerwowej :-?
Joanna - 2010-11-02, 16:22

ojEla w d... dostaniesz, myjedziemy od 28 sierpnia
ewa12023 - 2012-02-04, 16:36

Dziewczyny mam pytanie. Dostałam się na turnus od 10 czerwca do 22 czerwca 2012 r. Czy orientujecie czy mąż może jechać z nami, czy tylko opiekun z dzieckiem?
Joanna - 2012-02-05, 11:15

Raczej tylko opiekun bo to fundacja nie mogą działać komercynjie więc i opłat pobierać ale najlepiej zadzwonic do ośrodka może po wpłacie odpowiedniej darowizny na rzecz ośrodka zgodzą się.

Czy jedzie ktoś w maju?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group