To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Teorie bardziej i mniej mądre n.t. rozwoju dzieci z zD

Grażyna O. - 2008-06-26, 11:55

Tomek jak się urodził, też miał uszka zwinięte do środka. Pielęgniarka powiedziała mi, że ma uszka jak motylek skrzydełka i potrzebuje czasu, aby się rozwinęły.
Nawet nie wiem dokladnie, kiedy uszka nabrały normalnego kształtu (napewno na roczku miał już normalne), troszke mniejsze niż rówieśników (z zD) , ale nie zdeformowane.

aqua - 2008-06-27, 03:40

Teoria z uszkami... kolejny wyssany z palca absurd

Mam kumpele z zawijacami -- inzynier logistyki...

Ale wyglada super jak elf ;-) ;-)

plaza - 2008-07-06, 21:41

No to przypomniałam sobie jeszcze coś :-)
Pewna pani genetyk ! powiedziała, że na podstawie motoryki mniej więcej półrocznego dziecka z zD można stwierdzić jaki będzie jego stopień upośledzenia. Rozmawiałam na ten temat z trzema psychologami i dwoma logopedami (nie jednocześnie oczywiście) i wszyscy jednomyślnie stwierdzili BZDURA.
Moje zdanie jest podobne przecież nasze dzieciaczki rozwijają się skokowo i nagle mogą nas zaskoczyć czymś nieoczekiwanym.
Co Wy na to ?

kszczerb - 2008-07-11, 10:36

zgadzam się, że to kompletna bzdura!!! To tak jakby w wieku pół roku u zdrowego dziecka można stwierdzić czy będzie lekatrzem czy kominiarzem... :wow:
A tak serio to rozwój naszych - i wszystkich - dzieci jest indywidualny i nie ma się co przejmować, że jedno robi coś szybciej a inne wolniej. Tak napradę z czasem różnice się zacierają. Grzesio też ma swoje skoki i stagnacje. Dla mnie to zupełnie normalne. A wszelkie "mądre" teorie lekarskie i inne to zawsze wkładam między bajki... Tak naprawdę tylko MY wiemy na jakim etapie jest nasze dziecko.

Ilona Dahnke - 2008-07-11, 17:16

Kasia swieta prawda :brawo: Pati jak byla mala to zaczela tak szybko gadac, prawie nie bylo roznicy od innych maluszkow, a na dzien dzisiejszy, owszem buzia nie zamyka sie do wieczora, ale musimy czasami sie wsluchac jak opowiada.Znam dzieci z zD co super umieja na rowerku jezdzic, a nasza cora to sie rowera boi! Ale za to jak tanczy!!!!Kazde dziecko jest indywidualnoscia, anie o dzeiko z zD(a geniki po rodzicach, to co :lol: ) :papa:
Rene - 2012-06-30, 18:26
Temat postu: nabyty Down!!!
Chciałam się podzielić super dowcipem!!! Pani doktor w szpitalu zapytała mnie całkiem poważnie. Cytuję:" Czy ona ma zespół Downa od urodzenia? Czy to jest Down nabyty?" Odpowiedziałam, że córka się taka urodziła ale moze ja sie mylę, moze ona go załapała w szpitalu po urodzeniu, na przykład. :)
Anielka - 2012-06-30, 18:29

:shock:
Brak słów. Nie wiadomo czy śmiać się, czy płakać. :-)

nefre - 2012-06-30, 18:30

My byliśmy kiedyś u znajomych, którzy opowiadali nam o komisji orzecznika Zus po wypadku. Tam pani doktor ich zapytała, czy syn ma zespół Downa z powodu tego wypadku samochodowego... :wow: :lol:
iwi - 2012-06-30, 18:35

:lol: :w00t: ROTFL
Ja nie mogę! Lekarz?

Myśmy na komisji mieli pytanie: "Od kiedy ma zD?" I śmialiśmy się potem, że się zaraził.
Ale może coś jest na rzeczy i faktycznie można nabyć Downa... (Lepiej nie rozgłaszać tego, bo nam nasze dzieci każą w domach pozamykać...)
Chyba, że przez "nabyty" rozumiała, że przysposobiony...

ewelin27 - 2012-06-30, 19:46

Co za ludzie są na świecie i to lekarze :wow:
Ja jak byłam na komisji powiedziała mi lekarka tak : no tak klasyczny zespół downa

kulka - 2012-06-30, 22:22

:nrechot:

Za moich czasów o zespole Downa mówiło się w szkole pod koniec podstawówki, i w trzeciej klasie LO...

Edit: A może to było "dziedziczony" czy "nabyty"? Może kobiecie chodziło o typ trisomii? Tak myślę nad tym, bo wydaje mi się to wręcz niemożliwe pytanie z ust lekarza... :lol:

mama kubusia - 2012-06-30, 22:25

Mi kiedyś stomatolog powiedziała, że Kuba z tego wyjdzie :]
klooocuszek - 2012-06-30, 22:34

Co się śmiejecie, może to jakaś nowa klasyfikacja: nabyty, klasyczny, mozaikowaty... :nzastanawianie: :nniewiem:

:lol: :lol: :lol:

edit:
mama kubusia napisał/a:
Mi kiedyś stomatolog powiedziała, że Kuba z tego wyjdzie :]

Aniu, mam nadzieję, że już nie leczysz u niej zębów :lol: ;-)

gosiulkat - 2012-06-30, 22:40

Mi tata powiedział, nie przejmuj się ona z tego wyrośnie przejdzie jej. Lekarka mi powiedziała(audiolog) jeszcze przed wynikiem kariotypu, oby miała mozaikę to będzie łagodny down, bo ona taka ładna :lol: :lol:
klooocuszek - 2012-06-30, 22:50

Hahahahahaha a co to znaczy łagodny down? Hahahahahaha :lol: :lol: :lol:
Rozumiem, że łagodny tylko wtedy jak śpi :nzastanawianie: :lol: :lol: :lol:



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group