To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Teoretycznie o zespole Downa - Teorie bardziej i mniej mądre n.t. rozwoju dzieci z zD

Tuśka - 2012-07-03, 19:26

Mój Dałn jest ciężki, ponad 30 kilo już ma. :roll:
Czy my nie mamy już podobnego tematu na forum? Ten dotyczący faktów i mitów, chyba ta dyskujsja tm pasuje, czy nie?

Alicja - 2012-07-03, 19:33

Tusia, A myślałam, że to Busiek ma dałna :nzastanawianie:

;-)

sobalinka - 2012-07-03, 19:50

Alicja napisał/a:
Tusia, A myślałam, że to Busiek ma dałna :nzastanawianie:

;-)

:nchichot:

Tuśka - 2012-07-03, 21:12

Ala, spytaj Jagodę kto u nas ma Dałna, ja czy Busiek. :roll:
Alicja - 2012-07-03, 21:15

:lol:

jak fajnie powspominać

sobalinka - 2012-07-19, 22:58

Nie jestem pewna, czy w odpowiednim wątku piszę, jak coś, proszę o przeniesienie :prosze:

Jak byłam wczoraj z Michałem na komisji to Pani doktor mnie z leksza zaskoczyła..
Pytała, czy zrobiliśmy z mężem badania genetyczne, sobie.
Powiedziałam,że genetyk stwierdził,że nie ma takiej potrzeby bo Michał ma trisomię prostą, w rodzinie nigdy nie było przypadku ZD, rodzeństwo Misia jest zdrowe. Kwestia przypadku i tyle.
Na co ona: "hmmm...pewnie Pani jest nosicielką wadliwego genu"
:wow:
Normalnie zgłupiałam :-?
I zastanawiam się, czy ona mnie w ogóle słuchała czy też ma na Michałowy Zespół własną teorię?

vagabunda8 - 2012-07-20, 07:17

Tiaaa, jak tako sobie poczytuję te różne teorie łapiduchów, to mam wrażenie, że to oni są nosicielami translokacji :]
sobalinka - 2012-07-20, 08:25

vagabunda8 napisał/a:
Tiaaa, jak tako sobie poczytuję te różne teorie łapiduchów, to mam wrażenie, że to oni są nosicielami translokacji :]

:nrechot: :nrechot: :nrechot:

kulka - 2012-07-20, 09:35

Ja bym poszła tam jeszcze raz (a co tam) i wręczyła Pani doktor wydrukowaną informację nt. genetycznych szczegółów zespołu Downa, z zaznaczonymi fragmentami nt. trisomii prostej i jej "przyczyn". Najlepiej z jakiegoś medycznego źródła. I powiedziałabym z troską, że widzę, że Pani doktor potrzebuje uzupełnienia wiadomości na temat zespołu Downa. I szeptem z uśmiechem: "Wie Pani, żeby się tak nie ośmieszać przed rodzicami..." Ale ja lubię nieść kaganek oświaty... :ciezar:
sobalinka - 2012-07-20, 10:22

Żeby było śmiesznej... owa Pani Doktor jest ordynatorką dziecięcego oddziału pediatrycznego w Oławskim szpitalu, ba.. według mnie jednego z najlepszych na których miałam okazję przebywać (a było ich sporo).
Dzieci leczyć potrafi i to bardzo dobrze, ale niestety na temat ZD ma chyba niekompletne pojęcie ;/

Ja dalej jestem w :shock:
Nie wchodziłam z nią w dyskusję, bo powiedziałam wprost, że Misiek ma trisomię prostą wynikającą z ryzyka populacyjnego, po czym chciałam sobie stamtąd jak najszybciej pójść,żeby sie nie rozmyśliła i nam taj karty parkingowej nie zabrała, bo Michał sie rozbrykał i zaczął pokazywać, jaki to on jest "niepełnosprawny"

mamagugu - 2012-07-20, 12:19

No co wy gadacie? :wow: jakie ryzyko populacyjne? Przecież ustaliliśmy niedawno, że to od barwnika w mundurkach harcerskich. Już nie mieszajcie, tego się trzymajmy. :prosze:
Ania-wiosna08 - 2012-07-20, 12:26

słyszałam o przypadku: dziecko urodziło się z zD (trisomia prosta) rodzice nie porobili badań bo po co-przecież to T21 ;/ ...dopiero jak kolejna trójka w brzuchu mamy okazała się z zD (poroniła te 3 ciąże) zrobiła badania i wyszło że mama ma (chyba) mozaikę...
przypadek miał miejsce w Niemczech wiele lat temu.

ja zrobię sobie badania na 100% ( i mężowi) jak będziemy się starać się o drugie dziecko bo mam pewne przeczucia że może ja coś dałam od siebie Szymkowi :-?

vagabunda8 - 2012-07-20, 12:37

Ania-wiosna08 napisał/a:
słyszałam o przypadku: dziecko urodziło się z zD (trisomia prosta) rodzice nie porobili badań bo po co-przecież to T21 ;/ ...dopiero jak kolejna trójka w brzuchu mamy okazała się z zD (poroniła te 3 ciąże) zrobiła badania i wyszło że mama ma (chyba) mozaikę...
przypadek miał miejsce w Niemczech wiele lat temu.

ja zrobię sobie badania na 100% ( i mężowi) jak będziemy się starać się o drugie dziecko bo mam pewne przeczucia że może ja coś dałam od siebie Szymkowi :-?


A na 100% dałaś. Pewno ładne oczy, zabójczy uśmiech, śliczny kształt ust. Wybieraj :lol:

zdziśka - 2012-07-20, 12:52

mamagugu napisał/a:
No co wy gadacie? :wow: jakie ryzyko populacyjne? Przecież ustaliliśmy niedawno, że to od barwnika w mundurkach harcerskich. Już nie mieszajcie, tego się trzymajmy. :prosze:


ja harcerką nigdy nie byłam... :nzastanawianie: ale może Jądruś był

Ania-wiosna08 - 2012-07-20, 13:34

basiu - to fakt :roll: urodę Szymek ma po mamusi - szczególnie oczy i kształt ust :spoko:
ale nie zapomnę jak pani prof z CZD (genetyk, przed badaniami genetycznymi jeszcze) patrzy na mnie, patrzy na Szymka noworodka, i znowu na mnie i tekst: "synek- cała mama,szczególnie oczy" - do dziś nie za bardzo wiem o co jej wtedy chodziło...że ja mam coś z dałna może ;-)



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group