To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Turnus z Acentrum

Mewa - 2011-04-19, 23:51

mija z tego powodu z Marcelkiem pojedzie moja mama, a ja z Kasią tylko dojadę na parę dni. A jak się zapisywałam jakieś półtora roku temu to miał być lipiec. Wielka strata, że tak zacne towarzystwo nie przyjedzie.
eelusiaa - 2011-04-20, 07:25

ile kosztuje teraz ten czerwcowy turnus?
mija - 2011-04-20, 11:44

No właśnie.Jak sie pytałam to miał być lipiec....
Lusi - 2011-04-20, 12:01

No, my też zrezygnowaliśmy z tego turnusu bo wypadł wtedy kiedy jedziemy z przyjaciółmi na urlop ;/
Iwona K - 2011-04-20, 12:20

Mija, a może w Elfie coś się zwolni, oni maja turnus w lipcu w Syrenie.
Marzenia - 2011-04-20, 13:44

eelusiaa napisał/a:
ile kosztuje teraz ten czerwcowy turnus?


Turnus czerwcowy kosztuje 5.400,- (za dziecko i opiekuna)

eelusiaa - 2011-04-21, 10:06

Przepisałam Adasia z dziadkami z Zabajki na ten czerwcowy turnus.

Czy któreś dziecko była na turnusie z dwiema osobami dorosłymi?

Lusi - 2011-04-21, 10:56

Nie wiem, bo pewnie mało osób może sobie pozwolić na taki komfort, ale Elu nie zastanawiaj się nad tym, wiedz że jest to dobra decyzja i organizacyjna i rodzinna :spoko: Marzenie moje, już niestety nie do spełnienia nigdy żeby Cysiek jechał z dziadkami na turnus. Niech rodzice jeżdżą z wnusiem ile się tylko da :-) To dla Adasia i dla rodziców prawdziwa radość :-)
Zdarzają się na turnusie całe rodziny :tak:

eelusiaa - 2011-04-21, 11:14

Decyzja już podjęta tylko mam kilka takich pytań organizacyjnych. Niestety Acentrum każe na własną ręką załatwiać pobyt drugiej osoby. I może trzeba na coś szczególni zwrócić uwagę planując taki pobyt. Nie chciałabym, żeby coś moich rodziców zaskoczyło po przyjeździe.
Lusi - 2011-04-21, 11:45

Jak będziesz rozmawiać z ośrodkiem, to będziesz ustalać cenę pobytu drugiej osoby. Zwróć uwagę na to, jaka będzie to cena. Dwa lata temu w Mielnie i chyba w Krynicy bardzo dużo chcieli (ośrodek) za dodatkową osobę tyle co za nocleg w hotelu a przecież ta osoba jest na innych zasadach więc zadziałaj tak, żeby za dodatkową osobę policzono cenę turnusową, tj. tyle ile płaci opiekun.
djulia - 2011-04-22, 08:54

Ja w ubiegłym roku w Krynicy byłam z moją mamą, po wielu rozmowach z ośrodkiem wynegocjowałam opłatę jak za dobę turnusową a nie hotelową
Duża grupa zakątkowa jeździ na turnus zimowy ponad pół turnusu

Marzenia - 2011-05-12, 10:59

Dzwoniłam dzisiaj do Ośrodka aCentrum i dowiedziałam się, że na turnusie w Darłówku będzie 30-cioro dzieci ale nie będzie pani Moniki Królak :-( (Ania miała z nią zajęcia)
Na pewno będzie pani Olga :tak:
Z biura nie uzyskałam jednak informacji czy będzie drugi logopeda i kto nim będzie. :-(
Do rozpoczęcia turnusu jest jeszcze sporo czasu, może do tego czasu wszystko się wyjaśni. :tak:

Marzenia - 2011-05-13, 20:36

Już wiadomo, na czerwcowym turnusie w Darłówku będą dwie panie logopedki:
pani Ola Obsznajczyk i Ola Bienkiewicz z Bydgoszczy-neurologopeda.

Marzenia - 2011-06-01, 12:48

Hej, jak u Was przygotowania do turnusu?

Czy ktoś z uczestników myśli już o pakowaniu?

Mewa - 2011-06-01, 22:39

Hej, dobrze to ujęłaś, myślę, bo na konkretne przygotowania nie bardzo mam czas ;-)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group