To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Turnusy rehabilitacyjne - Turnus w Ustce - Na Wydmie

kruffka - 2008-09-23, 14:50
Temat postu: Turnus w Ustce - Na Wydmie
Byliśmy tam w tym roku. Podaję link: kliknij
Oczekiwałam czegoś więcej. To był nasz pierwszy turnus i nie wiedziałam, że nawet jeśli podkreślam wielokrotnie, że chodzi o dziecko w wieku 2 lat, z zD, to wcale nie jest wiadomo, czy będzie dla tego dziecka jakaś sensowna rehabilitacja.
Nasza rehabilitacja obejmowała naświetlanie lampą i leżenie na macie sanotherm.
Dodatkowo zostaliśmy zakwaterowani na trzecim piętrze bez windy, gdzie musiałam taszczyć Martynę kilka razy dziennie - mam chory kręgosłup i w zasadzie unikam takich ćwiczeń gimnastycznych.

Do zalet należą:
-niewielka odległość do plaży, po zachodniej stronie Ustki, więc dosyć spokojnie, choć ciężko się tam wtaszczyć z wózkiem, nie ma podjazdu dla niepełnosprawnych, w przeciwieństwie do strony wschodniej
-dosyć czyste łazienki i pokoje

Jedzenie było nędzne, ale nie mam porównania z innymi ośrodkami.
W niektórych blokach tego ośrodka jest problem z ciepłą wodą: mają takie nietypowe rozwiązanie, które nie gwarantuje ciepłej wody wszędzie, na przykład ja i moje sąsiadki wielokrotnie musiałyśmy myć się w zimnej wodzie. Dzieciom grzałam w czajniku wodę do mycia, bo na szczęście zawiozłam tam z sobą wielką michę, która podczas wyjazdów awaryjnie zastępuje moim maluchom wannę. Raz skorzystałam z łazienki KOLEŻANKI, a którą się tam udałam.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group