To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Dofinansowania i zasiłki - Dofinansowanie do komputera

asia14 - 2007-11-21, 23:56

Chciałabym pochwalić się, że po 2 latach starania się o dofinansownaia dla Julki wreszcie zostało nam przyznane dofinansowanie na zakup komputera i 27 jadę do Wrocławia dopełnić formalności. Jak widać wytrwałość się opłacała. :brawo: :lol:
Wreszcie Julia doczeka się komputera, na którym będzie mogła w domu ćwiczyć i uczyć się pisać. :jupi:

RENIA - 2007-11-22, 08:11

Witaj asiu
ja starałam sie tez o dofinansowanie do komputera i po wielu perypetiach otrzymałam mam laptopa z programami logopedycznymi zalecome przez panią logopede ale we wniosku miałam terz urządzenie wielofunkcyjne niestety pani w centrum pomocy stwierdził ze tego nie moga mi dofinansowac wnioskowałam o 4500 a dostałam na 4000 w tym mój wkład 20%
:jupi:

LidkaN - 2007-11-22, 11:02

Słuchajcie ja tak trochę inaczej mój mąż ma orzeczenie o niepełnosprawności (średnia z R) i jest informatykiem jak u niego z dofinansowaniem, pracuje na pełny etat i dojeżdża do pracy było by łatwiej załatwić to na niego?
Grażyna O. - 2007-11-24, 22:09

W PPP dowiedziałam się, że mam ubiegać się o dofinansowanie do komputera. Wypiszą mi bez problemu wniosek z uzasadnieniem, a PFRON podobno realizuje wnioski do pół roku.
Jestem na etapie pobierania wniosków przez internet i nie jestem do końca pewna czy:
1. likwidacja barier w komunikowaniu się,
2. likwidacja barier technicznych.
Obstawiam 1. ale nie mam 100 % pewności. Pomóżcie !!

grażyna - 2007-11-24, 22:17

Stawiam na pierwsze. Ja taki pisałam - pozytywnie.
LidkaN - 2007-11-24, 22:20

Mnie sie wydaje że dla naszych dzieci to 1, bo 2 to chyba chodzi o problemy ruchowe
Grażyna O. - 2007-11-24, 22:25

Śliczne dzięki :prosze: . Biorę się za drukowanie i wypełnianie.
kruffka - 2007-11-25, 19:29

A to teraz się skłąda te wnioski? Bo ja trochę nieprzytomna... (na Krystiana chciałam się starać)
Grażyna O. - 2007-11-25, 21:45

Osoba niepełnosprawna może wniosek składać przez cały rok, u nas decyduje data wpłynięcia wniosku do PFRON, a na dofinansowanie czeka się około pół roku. Tak jest w PCPR (realizują zadania PFRON) w Cieszynie. Nie wiem jak jest w innych miastach.
asia14 - 2007-11-27, 23:20

Właśnie wróciłam z Wrocławia i chciałam wam powidzieć, że warto było starać się. Pierwszy wniosek składałam w Jeleniej Górze ale odrzucono ponieważ Julka ma zbyt wiele wskazań na dofinansowanie z funduczy w ramach programów Unijnych. (W Jeleniej PSPR dawał tylko 2500 i w tym 20% własnego wkładu) a we Wrocławiu dostaliśmy 4260 i w tym 11% wkładu (Wysokość udziału własnego przeliczają według dochodów). Jak widać tylko moźna było na tym zyskać.
Zo do formy to kierowaliśmy na wyrównywanie szans w komunikowaniu się, ze szczególnym uwzględnieniem mowy i słuchu - terapie logopedyczną.
Program z którego Julka dostała dofinansowanie to PEGAZ 2003 i wnioski składa się do końca lutego, a w PCPR można składać przez cały rok chociaż jak sobie kojarzę to w2005r. termin w PCPR w Jeleniej teżby i to około połowy marca

aneta - 2007-11-28, 09:29

Dziewczyny ,na jakiej stronie są te wnioski do ściągnięcia aby składać na kompa?
Wronek - 2007-11-28, 19:03

Witam,
mam pytanie w jakim wieku są Wasze dzieciaczki widzę: 4-8 latki... bo Oliwka ma 2,5 wiec jest chyba na razie za mała do komputera :?:
Co Wy o tym myślicie, czy jest jakieś ograniczenie wiekowe? :-?

Grażyna O. - 2007-11-28, 21:56

Na początek poprawka do mojego poprzedniego posta. Wnioski można składać przez cały rok, ale ze wzgl. na brak funduszy zostanie rozpatrzony negatywnie. Mam złożyć kompletny wniosek na początku stycznia to będzie rozpatrzony na 1 komisji.


aneta napisał/a:
Dziewczyny ,na jakiej stronie są te wnioski do ściągnięcia aby składać na kompa?

Nie wiem skąd jesteś Anetko, ale powinnaś poszukać na stronie swojego Starostwa Powiatowego, gdyż przy nich znajdują się PFRON i PCPR.
Ja wnioski właśnie pobieram na stronie Starostwa Powiatowego, tam mam zakładkę PCPR ( realizują zadania PFRON) i druki do pobrania.

Wronek - czy dostaniesz dofinansowanie zależy od ilości wniosków złożonych w PFRON jak i od komisji. W pierwszej kolejności dostają dzieci w wieku szkolnym które wcześniej nie korzystały z takiego dofinansowania, następnie dzieci które jeszcze nie uczęszczają do szkoły, przedszkola a na końcu te które korzystają już kolejny raz.
Ważne jest aby do wniosku dołączyć maksymalną ilość zaświadczeń, że komputer i oprogramowanie jest niezbędne (logopeda, psycholog, pedagog - ja jeszcze załatwiam z PPP i OWI, a zaświadczenie lekarskie o stanie zdrowia podrzucam do wypełnienia dr neurologii)

Wronek - 2007-11-28, 22:16

Dzięki Grażynko :*
aneta - 2007-11-28, 22:52

Dziękuję,za odpowiedź jutro postaram się poszukać.
Aha,ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group