To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Korekcja chirurgiczna twarzy u dzieci z zespołem Downa

groszek - 2011-10-18, 22:53

czasem nie warto poprawiać natury i uznać, że jest w tym pewna mądrość.
A dlaczego?!
Dobrze jest wiedzieć z kim się ma do czynienia, a nasze dzieci mają to wypisane na twarzy.

anna30 - 2011-10-18, 22:55

Oto moja opinia - "nigdy".
Dlaczego? Bo moje dziecko i tak będzie mieć zD, i tak będzie upośledzone w jakimś tam stopniu, i tak będzie moim ukochanym dzieckiem ;-) W życiu nie naraziłabym dziecka na niepotrzebne ryzyko (znieczulenie do operacji), a co gorsza - na niepotrzebne cierpienie tylko dlatego, żeby nie było widać zespołu Downa. Według mnie takie zachowanie jest całkowicie pozbawione sensu i logiki i raczej nic dla mojego dziecka nie zmieni.
Pozdrawiam :papa:

gosiulkat - 2011-10-18, 22:56

Nie zdecydowałabym się na to, bo kocham ją taką jaka jest, a nie taką jaką chciałabym żeby była.
groszek - 2011-10-18, 23:03

Wiesz Aniu mnie namawiali na chirurgi na usunięcie zmarszczek nakątnych u Maksa, żeby poprawić odbiór społeczny dziecka.
Tyle, że żeby to zrobic to wystarczy, żeby dziecko coś mówiło, zamiast charczeć, ale to za trudne, łatwiej coś ciachnąć! :]

Artur21 - 2011-10-19, 00:17

Zgadzam się z Wami w pełni dziewczyny. Opisywałem już moją rozmowę z endo na temat wykonania plastyki u Franka.
Gdyby taką propozycję przedstawił ktoś nie związany z tematem to jeszcze ok ale lekarze?! Od nich wymagam nieco innego poziomu ;/

kacha_wawa - 2011-10-19, 00:18

Nigdy w życiu. Oliś jest Olisiem i z inną twarzą nie byłby sobą :nie: A jak komuś się nie podoba to już nie mój problem, dla mnie jest najfajniejszym i najprzystojniejszym facetem na świecie :-)
kaisa - 2011-10-19, 00:27

http://www.kwiksurveys.com?s=OJELFN_bf82014d - a to link do ankiety na ten temat. Gdybyście miały trochę czasu zajrzyjcie :) bardzo jestem ciekawa wyników
Alicja - 2011-10-19, 07:52

kaisa, prośby o wypełnianie ankiet zamieszczamy w jednym, odpowiednim wątku!
boszka59 - 2011-10-19, 07:58

Ale bajkowe to pytanie o korekcję gdyby nie bolało, nie niosło ryzyka. Tak nie jest. Jest bolesne, ryzykowne,zagraż życiu dziecka. Więc po co pytać o cos co jest czystą fikcją. Poleciałabym na Marsa gdyby tam był tlen, słońce pełen komfort ale tak nie jest więc co tu gdybać.
baronek - 2011-10-19, 08:23

Ale po co w ogóle zmieniać?!?!? Nie wyobrażam sobie majstrować przy twarzy Julka. Po co?!?!?! Żeby nie było widać, że ma zespół Downa? Żeby lepiej był odbierany przez otoczenie? Żeby miał lepszą samoocenę?!?! Bzdura! Temu przecież nie zaradzi operacja. Całe życie pracuję nad tym, żeby akceptować siebie, swój wygląd (starzejący się, siwiejący i marszczący coraz bardziej he, he :-D ) bo to mi daje spokój wewnętrzny. I to chciałabym przekazać swoim chłopakom - bezwarunkową akceptację siebie.
I jeszcze jedno - a dlaczego zmieniając/poprawiając twarz Julka mam dostosowywać go do otoczenia, a nie lepiej powalczyć o otwarcie się otoczenia na Julka takiego, jakim jest :?:

julkakulka - 2011-10-19, 08:36

JA zgodziłabym się na operacje plastyczną dziecka tylko w przypadku rozszczepu wargi i podniebienia, bardzo alr to bardzo odstających uszu czy powykrzywianego nosa. korekcja twarzy żeby nie było widać zd jest dla mnie śmieszne, dziecko jest jakie jest , akceptujemy dziecko jakie jest a nie jakie chcemy zeby było. czy po operacji ludzie będę inaczej go akceptowali? to będzie to samo dziecko, tak samo bardzo kochane , później będzie wytykany palcami -to dziecko co mama się wstydziła że ma downa i zrobiła operacje plastyczną

nie wiem może ja inaczej to widzę jak wy , ale to tylko moja opinia i zdanie i możecie się nie zgadzać

sobalinka - 2011-10-19, 09:44

nie muszę każdemu z osobna tłumaczyc, dlaczego moje dziecko jest upośledzone. Wystarczy spojrzec na niego i ludzie sami odpowiadzają sobie na to pytanie...i albo akceptują go takiego jaki jest, z całym zespołowym bagażem, albo nie i Ci drudzy nie należą wówczas do grona naszych znajomych ;-)
MaSo74 - 2011-10-19, 15:23

a poza tym - co zmieni operacja poza wyglądem?? NIC. Zespół Downa to niepełnosprawność umysłu, to nad nim trzeba pracować żeby dziecko rozwijało się lepej a nie nad twarzą.....Dla mnie takie operacje to szczyt głupoty. Mój syn dosyć sie wycierpiał gdy miał operację serca nie zamierzam go znów wrzucać na stół operacyjny tylko dla własnego kaprysu, dla mnie jest najładniejszym synkiem na świecie.
mammamika - 2011-10-19, 17:45

Moja odpowiedź to: nie, ale może dlatego, że Kajtek jest wyjątkowo ładnym zespołowcem :lol: ;-)
vagabunda8 - 2011-10-19, 17:52

Zgadzam się z Wami, i kaisa ma odpowiedź. :spoko:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group