To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek prawny - Rozliczenia PIT,odpisy

grażyna - 2015-01-05, 15:48

Jak w tym roku wygląda rozliczanie podatkowe? Dostajemy PITy jak co roku i się rozliczamy samodzielni czy jesteśmy rozliczni prze US? Musimy gdzieś zgłaszać, że chcemy sami, bo mamy np. ulgi?
joa - 2015-01-05, 19:33

Zobacz tu:

http://www.pit.pl/roczne/

mimi3 - 2015-01-28, 21:11

Właśnie czytałam warunki uzyskania całości ulgi pro rodzinnej ! I jeśli złoże pit UZ to nie dostanę zasiłków rodzinnych na dzieci bo przekroczę kryterium dochodowe. Fajnie sformułowali nasi panowie politycy zwrot całości ulgi PROrodzinnej,skorzystać mogą jak zawsze tylko ci którzy mają duże dochody !

cytat :
Pamiętaj, że korzystając z programu e-pity możesz zaznaczyć opcję, która zabezpieczy Cię przed utratą świadczeń rodzinnych. Dzięki tej opcji możesz w programie zaznaczyć, że ze względu na pobierane świadczenia rodzinne nie chcesz korzystać ze zwrotu niewykorzystanej kwoty ulgi.

cytat :
UWAGA - zwrot niewykorzystanej ulgi, a świadczenia rodzinne!

Otrzymana przez podatnika kwota niewykorzystanej ulgi będzie miała wpływ przy ustalaniu dochodu rodziny podatnika dla potrzeb ustalenia prawa do świadczeń rodzinnych. Dochodem dla celów świadczeń rodzinnych będą m.in. przychody podlegające opodatkowaniu na zasadach określonych w art. 27, 30b, 30c i 30e ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (Dz. U. z 2012 r. poz. 361, z późn. zm. ), pomniejszone o koszty uzyskania przychodu, należny podatek dochodowy od osób fizycznych, składki na ubezpieczenia społeczne niezaliczone do kosztów uzyskania przychodu oraz składki na ubezpieczenie zdrowotne. Będą nimi również kwoty otrzymane na podstawie art. 27f ust. 8–10 ustawy z dnia 26 lipca 1991 r. o podatku dochodowym od osób fizycznych (czyli w ramach zwrotu niewykorzystanej kwoty ulgi prorodzinnej).

www.e-pity.pl/abc_podatki/pit-uz-ulga-na-dzieci/

przed przeczytaniem zalecam wypicie meliski :evil:

grażyna - 2015-01-28, 21:35

mimi3 napisał/a:
... zwrot całości ulgi PROrodzinnej,skorzystać mogą jak zawsze tylko ci którzy mają duże dochody ! ...

Niekoniecznie ;-) . Czytałam już tez te przepisy i okazuje się, że po raz pierwszy w życiu odliczę w całości ulgę prorodzinną :-) .
Fakt, że nie muszę się już martwić o prób do rodzinnego.

mimi3 - 2015-01-28, 22:23

Ale ci którzy obecnie pobierają zasiłki rodzinne,po odliczeniu ulgi prorodzinnej już nie dostaną zasiłków. czyli nadal ci najbiedniejsi nic nie zyskują .
gosia73 - 2015-02-05, 15:40

A ja mam pytanie z trochę inej beczki. Czy jeśli w ub. roku poza świadczeniem pielęgnacyjnym i zasiłkami rodzinnymi nie miałam inych dochodów to muszę składać pit z zerami czy nic nie składam?
Edyta1245 - 2015-02-05, 18:26

mimi3 napisał/a:
Ale ci którzy obecnie pobierają zasiłki rodzinne,po odliczeniu ulgi prorodzinnej już nie dostaną zasiłków. czyli nadal ci najbiedniejsi nic nie zyskują .


Rodzinnego nie weżną tylko Ci,którym przekroczy dochód.Ulga będzie wliczona do dochodu.Trzeba sobie dokładnie przeliczyć co się lepiej opłaca.Nam akurat dochód nie przekroczy.Czyli Ci najbiedniejsi skorzystają. ;-)

monikagr - 2015-02-05, 20:39

gosia73 napisał/a:
A ja mam pytanie z trochę inej beczki. Czy jeśli w ub. roku poza świadczeniem pielęgnacyjnym i zasiłkami rodzinnymi nie miałam inych dochodów to muszę składać pit z zerami czy nic nie składam?


ja nic nie składam i nikt mnie nie ścigał ;-)

Asiulinka27 - 2015-02-05, 20:55

gosia73 napisał/a:
A ja mam pytanie z trochę inej beczki. Czy jeśli w ub. roku poza świadczeniem pielęgnacyjnym i zasiłkami rodzinnymi nie miałam inych dochodów to muszę składać pit z zerami czy nic nie składam?


Ja się rozliczam razem z Mężem mimo, że też nie muszę składać zeznania, wtedy jest troszkę większy zwrot :)

gudinek09 - 2015-02-06, 13:03

Jeżeli nie ma innych dochodów to nie składa się pitu zerowego Jeśli mąż ma dochody to można rozliczyć się wspólnie i będzie zwrot 556 zł
eelusiaa - 2015-02-06, 19:56

Jeśli do jakiś celów będziesz potrzebować zaświadczenie z US o zerowym dochodzie za 2014 r. to bez złożenia zerowego pit-37 nie dostaniesz takiego zaświadczenia. Jednak jeśli nie masz dochodu to nie ma obowiązku składania zeznania.
gosia73 - 2015-02-06, 20:07

Jedyne zaświadczenie jakie będzie mi potrzebne to do świadczeń rodzinnych. Nie wiem, czy wystarczy wtedy tylko aświadczenie że nie złożyłam pitu czy też że miałam zerowy dochód.
eelusiaa - 2015-02-06, 20:15

Z tego co wiem w każdym wypadku musi być zaświadczenie z US. Gdybym była w takiej opisywanej wyżej sytuacji to złożłabym teraz zerowy pit, żeby potem oszczędzić sobie nerwów.
gosia73 - 2015-02-06, 21:09

Dzięki za pomoc :-)
gudinek09 - 2015-02-08, 14:51

U nas wystarcz zaświadczenie o niezłożeniu pitu traktują to jak dochody zerowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group