To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Aminokwasy złożone

Thar - 2011-07-04, 17:40
Temat postu: Aminokwasy złożone
Heyka,

Znajoma podesłała nam linka
Aminokwasy złożone

Moje pytanie, czy ktoś z tym miał styczność, słyszał, próbował i/lub zna kogoś kto tego "próbował" ?

Iga - 2011-07-05, 08:10

No ja próbowałam. Stopniowo zaczęłam chodzić, mówić, tylko nie poprawił mi się rozwój psychiczny.
romaya - 2011-07-05, 09:32

Nie wiedziałam, jak to oględnie ubrać w słowa :lol: Dzięki, Iga.
vagabunda8 - 2011-07-05, 10:21

Noooo, a ja jeszcze słyszałam o wyciągu z dwunastnicy cielęcej, święconej wodzie ( nie ubliżam nikomu), autentycznie, i o mieszance ziół pseudo o.Klimuszki i takie tam.
anna30 - 2011-07-05, 21:38

... i do pieca na trzy zdrowaśki :spoko:
Artur21 - 2011-07-05, 22:22

Ja chyba przedobrzyłem, doszedłem do etapu gdy zwykłe dawki aminokwasów mi już nie wystarczały i zacząłem suplementację typową dla sportowców, zwłaszcza uprawiających kulturystykę w efekcie czego stałem się ogromny, przesilny, przystojny i przypominałem Krzysztofa Ibisza ale niestety, cofnąłem się w rozwoju. Kiedyś byłem inteligentny, czarny i grałem w kosza a teraz, szkoda gadać. Kto mnie widział ten wie, wzrost siedzącego psa, kiełbie we łbie i włosy na plecach. Sklecenie zdania po polsku przysparza mi ogromne problemy...
Tak więc apel do wszystkich o umiar...Smutno mi się jakoś zrobiło, chyba pooglądam stare zdjęcia :cry:

Michałkowo - 2011-07-05, 23:31

Ja kiedyś pytałem dr Bohma o aminikwasy w Pradze. Jednym słowem, jak najdalej od tej kliniki.
A wszyscy, co jeżdżą do dr Bohma wiedzą dobrze, że ten lekarz jak mało kto, wie co mówi.

magdalenka - 2011-07-05, 23:41

Artur :nrechot: :nrechot: :nrechot:
Iga - 2011-07-06, 07:38

Thar tak na poważnie, nie serwuj dziecku takich nowinek. Z tych opisów rzekomego uzdrowienia nic nie wynika, nie ma podanych żadnych konkretów. Jakby to było takie proste, że dajemy aminokwasy i mamy zdrowe dziecko, to już dawno jakiś prawdziwy ośrodek badawczo-naukowy by to wykorzystał.
Artur21 - 2011-07-06, 08:00

Co chwila pojawiają się na rynku takie cud- nowości. Ostatnie były węgierskie preparaty Flavon czy jakoś. Oczywiście wielokrotnie nagradzane polecane przez profesorów.
Ciekawe co będzie następne...

vagabunda8 - 2011-07-06, 08:27

Artur21 napisał/a:
Kiedyś byłem inteligentny, czarny i grałem w kosza a teraz, szkoda gadać.


:lol: :lol: Pewno oglądałeś ostatnio "Misia"


Byłam tez na etapie cudownego leku na chorobę Alzheimera , która miała uleczyć zD. Swego czasu jako "ciekawostka" wisiał artykuł o tym na Pilickiej. 99% w tym personel, rżało, ale 1% bardzo poważnie uwierzył.

mamagugu - 2011-07-07, 01:12

Podoba mi się tekst że większość dzieci z zD jest emocjonalnie zacofanych :spoko: :w00t:
Thar - 2011-07-11, 14:08

Dzięki za odpowiedzi, wszystkie,

Mamy w rodzinie o wiele większe zaufanie do mądrości plemiennej (czyt. Zakątka) niż do pseudo portali medycznych/nowinek/newsów itp, dlatego moje pytanie na forum.

Sporo tego cholerstwa wyszukuje sam no i rodzina/znajomi/nieznajomi co tak naprawdę chcą pomóc i człowiek czasem w coś uwierzy, no może nie uwierzy tylko zawaha się przez chwilę i wiecie jak to jest.... zanim się obejrzycie będziemy Karolcię 3 godziny dziennie zmuszać do patrzenia na słońce bo UV dobre do stymulacji.

No nic dzięki.

PS. o leku na Alzhaimera czytałem też dużo, nie zdecydowaliśmy się na nic.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group