To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek medyczny - Apteka w domu.

sobalinka - 2011-07-20, 09:15

vagabunda8 napisał/a:
Agnieszka, nie trzymaj leków nad okapem, tam za wysoka temperatura. Leki mogą zmienić działanie pod wpływem wyżej temperatury niż pokojowa.

dzieki za podpowiedź ;-)
o ważność się nie martwię, bo okapu nie używam :lol: :lol: :lol:

dagi - 2011-07-22, 11:14

U nas też pełno leków ;-)
Ania-wiosna08 - 2011-07-22, 12:13

dziewczyny - jak długo może stać otwarty Aerius (butelka)?
pytam bo lek nie za tani a z kolei Szymek nie pije tego codziennie ale tylko jak coś wysypie go po jedzeniu itp czyli no raz -dwa w mieś

i drugie pytanie: syropy typu Panadol Nurofen Ibufen - ile mogą stac otwarte?

kupowanie do każdorazowej temperatury tez bez sensu szczególnie jak ma np czasami tak ze ma temp a na drugi dzień juz nie ma i następny taki wyskok np za 3-6 mieś i co z takim syropem? do kosza?

na Aerius musze mieć recepte więc kaszana kupowac tak za każdym razem nową butelkę po to by dac raz w mieś - panadole itp mogę kupować za każdym razem to żadna kasa...

Iga - 2011-07-22, 12:23

Na ulotce nie pisze?

Ja te na gorączkę daję do kiedy mi się nie skończy.

martas - 2011-07-22, 13:50

Rozmawiałam kiedyś z aptekarzem i powiedział, że leki to nie kosmetyki i mogą stać otwarte do końca terminu ważności.
vagabunda8 - 2011-07-22, 13:54

martas, nie każdy, a-cerumen nie. :nie: Myślę że kilka by się znalazło.
julkakulka - 2011-07-22, 14:57

jak macie problem z lekami na recepte, i lekarza domowego dobrego ugadajcie się że na każdy taki lek wystawi recepty oddzielnie i nie wpisuje dat, a przed wizyta w aptece same ja wpiszcię. mi sama doktorka tak poradziła, bo byłam u niej 2 razy w mies tylko po recepte. teraz jestem raz na 3 jak robie wyniki sobie na krew, lub gdy potrzebne mi skierowanie na szpital.
martas - 2011-07-22, 15:45

No tak, do tej grupy należą jeszcze np. antybiotyki. Na ulotce jeśli nie jest napisane, że mamy przechowywać załóżmy tylko miesiąc to trzymamy do końca terminu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group