To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Stowarzyszenia - Poradnie dla osób z zespołem Downa na świecie

kabatka - 2011-10-23, 21:46
Temat postu: Poradnie dla osób z zespołem Downa na świecie
Tak przy okazji :arrow: tego zagadnienia mnie zainteresowała pewna kwestia: mamagugu ten uniwersytet downowski, do którego jeździcie z Violą, przez kogo jest prowadzony, jakieś stowarzyszenie, organizację, grupę rodziców (bo chyba nie zakodowałam)? Tam są też jakieś konsultacje medyczne?

Macie może wiedzę, czy w innych krajach takie poradnie kompleksowo zajmujące się li tylko zespołowcami są prowadzone? Przez kogo? Jakie konsultacje wchodzą w skład takiej poradni?

Część z Was pamięta, część pewnie nie - jako Zakątek kiedyś (luty 2009 r.) zwracaliśmy się do CZD z prośbą, aby rozważyć powstanie takiej poradni. Zebraliśmy wtedy ok. 300 podpisów, w akcję zbierania podpisów włączyło się także Stowarzyszenie Janusza :prosze: Było to w momencie, kiedy dr Ganowicz dostała zakaz kierowania na badania diagnostyczne z poziomu Poradni Chirurgicznej, w której kiedyś pracowała. Dostaliśmy wtedy odpowiedź, że m.in. w NFZ został złożony projekt programu kompleksowej opieki nad pacjentami z zespołem Downa. Jak wiemy, nic nie wiemy o żadnym uruchomionym programie dla dzieci z zespołem Downa przy CZD.

vagabunda8 - 2011-10-23, 22:33

A nawet dr. Ganowicz już tam nie przyjmuje(?), Chyba cofnęli jej kasę. A przydałaby sie taka przychodnia, oj przydała.
bebe - 2011-10-24, 09:55

Nigdy takiej nie było.Dr Ganowicz walczyła ale poległa
kabatka - 2011-10-24, 10:41

Tak, tak, bebe ma rację - takiej Poradni nigdy nie było. Był kiedyś taki twór w 2005 r., który się nazywał Poradnia Rehabilitacyjna dla dzieci z zespołem Downa i tam dr Ganowicz przyjmowała samodzielnie jakiś czas.

Ale nie o tym chciałam tutaj rozmawiać: magdalenka, monniks, mamagugu i inni, którzy coś mogą wiedzieć w temacie, jak to jest w innych krajach :-) ?

Alicja - 2011-10-24, 10:55

GRAAL myśli o czymś takim od dłuższego czasu klik .
Może z myślenia coś powstanie :-)

kabatka - 2011-10-24, 11:22

A fakt, pod opieką Instytutu w Paryżu jest Dawid Ewy (rycherty5) :-)
groszek - 2011-10-24, 12:24

I( trigo coś pisała o poradni w Austrii jak były tam w zeszłym roku...
monniks - 2011-10-24, 12:53

Wiem o jednym szpitalu w Amsterdamie, gdzie raz w tygodniu (o ile sie nie mylę) zbiera się grupa lekarzy zajmująca sie dziećmi z zD i można się u nich skonsultować, zlecają badania itp. Wiem, ponieważ mieliśmy znajomych Holendrów, mieszkających przez jakiś czas w Warszawie, którym urodziła się tutaj córeczka z zD. Generalnie wszystkie badania robili małej tutaj, chodzili z nia na Pilicką a z wynikami pojechali właśnie do tego szpitala w Amsterdamie.

Postaram się oczywiście dowiedzieć więcej i jak dokładnie to funkcjonuje.

Marta Witecka - 2011-10-24, 14:13

To ciekawe Moniko!
Pamiętam tę kobietę, przegadałyśmy trochę w polsko-niemiecko-angielskiej wersji. :lol:

angelika kuspa - 2011-10-24, 15:09

Muszę wysłać męża na "przeszpiegi " w Austrii, bo ma tam znajomą które ma 3 zespołowców w domu.Jednego najstarszego swojego chłopca i dwójkę z RZ. Wiem tyle, że te dzieci (najmłodszy w wieku Ady 3-4latka) są zabierane o 7rano spod domu i popołudniu odwożone do domu, ale jak wygląda opieka lekarska to się nie dowiadywał.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group