To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Ubytek międzyprzedsionkowy ASD

kabatka - 2008-01-25, 21:27

Witaj Andziu :arrow: zapraszam do części Czas się przedstawić :-)
djulia - 2008-01-28, 12:08

O niewydolności krążeniowej świadczy (czytaj to co napisały dziewyczyny wyżej) oraz:
1. znacznie powiększona wątroba
2. chlodne stopy i dłonie
3. marmurkowa skóra

mamagugu - 2008-04-09, 15:30

ponad tydzień się zastanawiałam czy napisać...
ale może dam nadzieję komuś kto bardzo tego potrzebuje...
CUDA SIĘ ZDARZAJĄ! 6mm dziurka w serduszku Violi zarasta! 31 marca bylismy w klinice kardiologicznej i badania wykazały że teraz to juz tylko 2mm! Nawet o tym nie marzyłam, chciałam żeby tylko się nie powiększała... Nastepne badanie w lipcu i pan dr powiedział, że wszystko wskazuje na to że będzie to nasza ostatnia wizyta! Rozmazałam się aż pan dr trochę się wzruszył :oops: Teraz tylko kwestia czy ufać angielskim specjalistom, ale staram się nie szukać dziury w całym, he-he, dosłownie... ;-)
Życzę wszystkim mamom tylko takich serduchowych wieści!

kabatka - 2008-04-09, 18:33

mamogugu :-x tydzień :shock: Tylko takie wieści oby czytać :spoko:

Dla Violinkowego serduszka :jupi:

mamagugu - 2008-04-09, 18:39

tak, wiem, kabatko, ale jakoś tak niezręcznie jak tyle dzieciaków nadal walczy... no i Mundeczek, my cały czas o nim myślimy...
magura - 2008-04-09, 21:07

Ależ to są wspaniałe wieści!!! Tego tutaj trzeba, tak jak Monika napisała!
Violinko - :spoko: :okular: :jupi: :* Zuch dziewczynka!

karolina1 - 2008-04-09, 21:09

Bardzo się ciesze,Nicolka też należy do tych szczęśliwców.
Grażyna O. - 2008-04-09, 22:19

Gratuluję :spoko:
Tomek też należy do szczęśliwców, maleńki ubytek pozostał, ale nie przepływowy i jeździmy tylko raz w roku do kontroli.

kabatka - 2008-04-10, 10:40

mamagugu napisał/a:
tak, wiem, kabatko, ale jakoś tak niezręcznie jak tyle dzieciaków nadal walczy... no i Mundeczek, my cały czas o nim myślimy...


czyli jestem cyborgiem jednak :-?

mamagugu - 2008-04-10, 21:59

tak, kabatko, dla mnie jesteś siłaczką i cyborgiem. Kimś kto potrafił swój ból zamienić w dobrą energię. Chylę czoła!
widzisz, dla mnie to trochę dziwne podskakiwać kiedy inni płaczą...

mija - 2008-04-10, 22:15

Ale takie jest życie mamogugu.
Kiedy jest źle to się smucimy, ale kiedy jest powód
do radości to cieszymy się podwójnie !
I właśnie jest to taka okazja.
Mała Violinka jest szczęściarą :spoko:

mammamika - 2008-04-11, 00:56

Violinka jest szczęściarą i dziurawy Kajtek wcale się nie smuci z tego powodu - a jak się cieszy to nawet tak jakby słychać tańcowanie igły z nitką w okolicy klatki piersiowej:lol:
kacha_wawa - 2008-04-30, 16:27

My niestety nie mamy tego szczęścia :-( Jest cały czas dziurka 1mm, a dodatkowo VSD prawie 7mm :-( Niedługo nas operacja czeka, a ja powoli tracę swój optymizm... Że jest ciężko to mało powiedziane:-(
Emilia - 2008-05-01, 09:16

Będzie dobrze - musi być!!!! :* Bądzcie silni a my jak zawsze będziemy się modlić i Was wspierać.
Wielkie brawa dla Violi :brawo: i moc :*

Margola - 2008-05-01, 09:16

Kochana, wiem, ze słowa nic nie pomogą, ale pamiętaj, że optymizm jest sprawą niezwykle ważną - to z Ciebie maluszek będzie czerpał, kiedy mu będzie trudno i boleśnie.
Pamiętam, jak czytałam wspomnienia Poświatowskiej, która z uwagi na chorobę była bardzo mocno związana z matką - że zawsze przy bolesnych i trudnych zabiegach patrzyła w jej oczy, czerpiąc z nich energię.
I że po latach odkryła, jak bardzo matka potrafiła kłamać oczyma, kiedy było trudno i w sumie trochę beznadziejnie.

Trzymam kciuki, modlę się.



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group