To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

"Bardziej Kochani" - Warsztaty dotyczące seksualności

Artur21 - 2011-02-04, 17:19

Proszę, nie i wszystkich głowa boli :lol: :lol:
emka205 - 2011-02-04, 17:27

ty Artur sie nie smiej tylko wpadnij, po wszystkim pójdziemy na pomidorówkę ;-)
Artur21 - 2011-02-04, 18:01

Nie mam z kim dziecka zostawić a z nim nie przyjadę... ;/ :-( :nie: :-?
groszek - 2011-02-23, 21:08

Pamiętacie, że w sobotę od 10 mamy warsztaty z Panią Izabelą?
boszka59 - 2011-02-23, 21:18

Ja pamiętam. Magda przyjeżdża z Warszawy do Adama na turnus a ja jadę na ten sex.Aniu a nie wiesz o której koniec?
groszek - 2011-02-24, 09:07

Podobno o 18 :papa:
emka205 - 2011-02-25, 20:48

ja niestety musiałam odwołać swój udział :-(
wstyd mi bardzo, bo pewnie zajęłam komuś miejsce kto może chciał wziąć w nich udział i się nie dostał, ale ja do końca myślałam, że pojadę, a tu się rozłożyłam i odezwał mi się uraz mojego kręgosłupa, 15h na dupsku nie usiedziałabym, a i mój gorset nawet by mi nie pomógł :oops: bardzo żałuję i mam nadzieję, że te warsztaty jeszcze kiedyś powtórzą.

a już miałam spakowaną dla Ciebie groszku herbatkę kwiatową, ciut inną niż pokazywałaś w innym wątku, ale równie smaczną

dziewczyny napiszecie później jak było?

groszek - 2011-02-26, 21:47

Emko bardzo Ci współczuję.Sama kiedyś też miałam to bolesne doświadczenie, choć może mniej bo obyło się bez gorsetu! Pozdrawiam i życzę zdrowia i ulgi w bólu! :*

Warsztaty, były bardzo udane. Ci co byli w Czachówce i słuchali Pani Izy to wiedzą, że jest doskonale przygotowana, ma duże wyczucie tematu i praktykę w postaci zajęć- warsztatów z niepełnosprawną młodzieżą i dorosłymi.

Dla nas rodziców małych dzieci chciałabym zacytować takie zdanie:" Dzieci niepełnosprawne int. nie przyswajają tak wielu - jak ich sprawni rówieśnicy- informacji o sobie i o świecie "przy okazji" . Musimy więc w sposób świadomy stworzyć różne sytuacje, które pozwolą dziecku opanować wiedzę na temat siebie jako osoby określonej płci"

Podaje rady jak wspierać tożsamość płciową naszych dzieci, a więc ubiór , zabawki i zabawy " stosowne" do płci. Nazywanie prawidłowe intymnych części ciała dziecka.
Są lalki z genitaliami, na ich przykładzie można omawiać różnice w budowie anatomicznej chłopców i dziewczynek, Zwracać uwagę dziecka na to jak wyglądają chłopcy jak dziewczynki i nie omijać ról jakie pełnią w dorosłości. Kobieta jest Mamą , mężczyzna -Tatą

Polecam poradnik dla rodziców. Kosztuje 18 zł i ma wiele praktycznych uwag.

emka205 - 2011-02-27, 14:46

tak się spodziewałam, że wiele stracę :-( :-(
bardzo chciałam być na tych warsztatach
groszku czy poradnik o którym mówisz to ten: poradnik dla rodziców "Dojrzewanie, miłość, seks" autorstwa pani Izy Fornalik, czy tam będzie wszystko to o czym w skrócie napisałaś?

Iga - 2011-02-27, 17:42

Ania masz ten poradnik? Wart kupienia. Czy przyda mi się dopiero za 10 lat?
groszek - 2011-02-27, 22:45

Warsztaty będa jeszcze więc spokojnie chętni będą mieli jeszcze nie jedną szansę ;-)
Dla dzieci w wieku do 8 lat , czyli tych które jeszcze nie dojrzewają płciowo wystarczają działania mające na celu nauczenie ich identyfikowania się z własną płcią. Nauka dzieci odpowiedniego nazywania intymnych części ciała, Świadomość, że jest coś takiego jak masturbacja wczesnodziecięca, która wynika zwykle z ciekawości i zainteresowania swoim ciałem i która może się jakiemuś dziecku przytrafić i żeby wtedy nie panikować i właściwie się zachować, czyli spokojnie - odwrócić uwagę, ale zwiększyć czujność, czy będzie się takie zachowanie powtarzać i jak często..

za kilka lat to powinnyśmy nabyć dla naszych dzieci te poradniki, które pokazywała Pani Iza na Zlocie tzn

dla dziewczynek

dla chłopców

W poradniku Pani Izy jest to o czym pisałam, bo z niego to przepisałam ;-)

aniak - 2011-02-27, 23:02

Aniu, A czy jeśli chodzi o dzieci, to to przygotowanie i wprowadzenie różni się czymś od tego, jak rozmawiamy z "normalnymi" dziećmi ? Czy nasze dzieci jakoś inaczej wprowadza się w świat intymności ?
Ja ze spotkania na zlocie pamiętam bardziej o starszych "dzieciakach"

Iga - 2011-02-28, 07:25

Ja to w ogóle jestem zielona z tematu wprowadzania we własną seksualność, bo starszych nie mam.

A kiedy się zaczyna takie tematy? Tłumaczenie, że to chłopczyk, a to dziewczynka?

aniak - 2011-02-28, 10:21

Iga, od kiedy tylko jest okazja. Tylko w zależności od wieku dobierasz sposób tłumaczenia i ilość informacji. I najlepiej, jak to się dzieje właśnie "przy okazji". Krótkie informacje, bez rozbudzania zbędnej ciekawości u dziecka. Normalnie, naturalnie.

Ja tylko nie zgadzam się z panią Fornalik, co do słownictwa. Ona uważa, że należy od samego początku używać fachowego. Ja jednak jestem zwolennikiem opowiadania chłopcu o siusiaku niż o penisie. I jakoś jej argumentacja do mnie nie przemawia.

Iga - 2011-02-28, 11:16

Czytałam na ten temat artykuł w necie. Na temat nazewnictwa. Nie wiem, czy nie był zalinkowany na Zakątku. Że od małego ma być pochwa, wagina. Też mi się to nie podoba.

Tylko cały czas mi się wydaje, że Majka jednak za mała. Do tego jeszcze jej opóźnienie umysłowe. No i czy już teraz w tym momencie mam wziąć książkę i jej opowiadać?



Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group