To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Wady serca - Wada serca a typ porodu

Maria - 2011-01-11, 23:12

anna30, ja na pewno zweryfikuję zdanie po echo serca w 30 tygodniu, ale mam teraz mętlik w głowie, bo specjalnie pytałam się dwoje specjalistów, w tym kardiochirurga, który wcale nie sugerował cesarki.
Ja akurat i tak muszę zyskać opinię okulisty, bo mam taką wadę wzroku, że kto wie, czy to już samo wskazaniem nie będzie.

anna30 - 2011-01-11, 23:16

Pewnie, że tak, jeśli lekarze Ci powiedzą, że naturalny poród będzie lepszy :-) Widzisz, ja miałam takie przejścia, podczas gdy np. martas rodziła Hankę znacznie dłużej i było ok, mimo, że Hanusza też bardzo powazną wadę serduszka ma. Nie ma regóły, a kto jak kto - kardiolog czy kardiochirurg to już powinni wiedzieć najlepiej :spoko:
Wojtala - 2011-01-11, 23:23

Wojtek miał prenatalnie zdiagnozowane ASD i VSD. Kardiolog nie widział przeciwskazań do porodu naturalnego, tak jak i inni lekarze. Wyszło jednak inaczej, urodził się przez CC - ze względu na zanikające tętno.
Edith - 2011-01-15, 19:13

A ja zafiksowałam się, ze nie chcę rodzić naturalnie, że pewnie będzie ciężko, że nie chcę by małemu coś się stało podczas porodu. Za długo o Jasia walczyłam , by teraz, przy porodzie się coś stało. I lekarz 'naciągnął' trochę tą cesarkę. O wadzie serca ani ZD nic wcześniej nie widziałam. Jak zaczęła się akcja porodowa to zanim zrobili cięcie, od 23 do 9 rana były regularne skurcze co 5 min , a rozwarcie 1,5 cm. Masakra. Jasia wyciągnęli w bardzo dobrej kondycji - był dzieckiem donoszonym ( 39 tc) i dostał 10 pkt w skali Apgar. Zaraz potem okazało się, ze jest poważna wada serduszka i zapalenie płuc.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group