FB Portal   Downoteka   "Nowe" forum   Użytkownicy   Statystyki   Profil Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Wada serca a typ porodu
Autor Wiadomość
kabatka 
admin
Założyciel forum i Stowarzyszenia "Zakątek 21"


Pomogła: 1 raz
Wiek: 47
Dołączyła: 28 Wrz 2006
Posty: 14639
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2007-02-22, 20:01   Wada serca a typ porodu

Dagmara napisał/a:
Jeżeli będę miała możliwość urodzenia dziecka, to przenigdy nie zdecyduję się na naturalny poród. Nie ze względu na ból, tylko na fakt, że Mikuś mimo tak rozległej wady serca musiał urodzić się siłami natury, bo żaden z rezolutnych lekarzy, robiących USG( zresztą nie raz ani dwa ), nie wpadł na to, że dziecko ma wadę serca. Kardiolodzy w Zabrzu złapali się za głowę, kiedy usłyszeli, że Mały musiał się tak wymęczyć.

:arrow: z tego wątku>>>

Czy słyszeliście o tym, aby wada serca była wskazaniem do cesarskiego cięcia? Dagmara, muszę Ci powiedzieć, że mnie opinia lekarzy w Twoim przypadku zdziwiła... My wiedzieliśmy o wadzie, ciężkiej wadzie serca, już przed porodem, ale nikt mi nie wspomniał o tym, że jest to wskazanie do CC (a byłam pod opieką bardzo dobrych lekarzy, którym zawsze będę dziękować za opiekę). Sam zespół Downa nie jest wskazaniem do CC - a wada serca :-?
Ja miałam CC, ale było ono ze względu na mnie, nie na Kubę. No i teraz z ciekawości się pytam - czy inni też słyszeli o takiej wskazówce do CC?
_________________
Monika, mama anielskiego Kubuli z zD (ur. 18.09.2005 - zm. 31.07.2006) , Ninki (ur. 16.02.2010 r.) i Lilki (ur. 4.02.2014 r.)
 
 
gagatek 
mruczek
mama Kevina


Wiek: 48
Dołączyła: 14 Kwi 2007
Posty: 69
Skąd: Niemcy
Wysłany: 2007-05-29, 13:43   

Mi lekarze przy kazdej kontroli w ciazy [odkad bylo wiadomo o wadzie serca] sprawdzali stan Kevina i informowali mnie, ze ciagle nie widza przeciwwskazan do porodu "naturalnego".

Kevin mial wspolny kanal przedsionkowo-komorowy.

Kevin dal rade. Ja nie dalam. Za bardzo bolalo. Mysle, ze nie wzieli tej opcji pod uwage - ze matka nie poradzi sobie z bolem i przedluzy porod, co moze jednak miec niedobry wplyw na chorego dzidziusia... Wyciagali mlodego "pompka" :evil:
 
 
Norelka 
nawijacz


Wiek: 54
Dołączyła: 06 Paź 2006
Posty: 1399
Skąd: Wrocław
Wysłany: 2007-05-29, 15:46   

U mnie też lekarz zadecydował, że poród powinien odbyć się przez CC ze względu na wadę serca Adasia (też wspólny kanał p.-k.). Mimo cesarki, Adaś urodził się niebieski jak smerfik.
_________________
Maja - mama Michała 18 l. i Adasia ur. 04.06.06 z zD www.adas.tomanik.eu
 
 
agamama123 
gaduła


Pomogła: 1 raz
Wiek: 45
Dołączyła: 04 Sty 2007
Posty: 522
Skąd: Radom
Wysłany: 2007-05-30, 09:40   

Kacper rodził się naturalnie - w ciązy nie wiedzieliśmy, ze ma kanał. Ja myślę, że o wadzie serca lekarze wiedzieli jak zrobili mi usg w trakcie porodu - nagle zebrał sie mały tłumek i zapadła decyzja o zzo - chyba przygotowywali sie "w razie czego" do cesarki.
_________________
Aga, potrójnie szczęśliwa mama:)
http://kacperek.starzomski.net/
Potworki trzy, czyli Kacper (12), Bartosz (9) i Kubutto (7)
 
 
łukewa 
gaduła


Wiek: 46
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 184
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2008-08-24, 00:05   

post przeniesiony :arrow: stąd

Cześć Smoczyco!Czy ta wada serca u twojego maluszka jest wskazaniem do cesarki?Jak zapatruje się na to Twój lekarz prowadzący?
 
 
smoczyca 
milczek

Dołączyła: 21 Sie 2008
Posty: 13
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2008-08-24, 12:58   

cześć łukewo,

chyba nie, tzn jak na razie mówią, że mogę go rodzić normalnie. W zasadzie ubytek w błonie jest na tyle mały, że ponoć ma nie mieć wpływu na pracę serca. Ciągle z nim chodzę na kolejne echa i zobaczymy co będzie.

Natomiast w przyszłym tyg mam kontrolę u okulisty i ma się rozstrzygnąć czy mój wzrok pozwala na poród sn. Więc jeszcze się okaże.

cc to chyba przy jakichs dużych wadach się stosuje?
_________________
smoczyca
 
 
łukewa 
gaduła


Wiek: 46
Dołączyła: 07 Sie 2008
Posty: 184
Skąd: lubuskie
Wysłany: 2008-08-24, 16:09   

Nie wiem, ale wydaje mi się, że gdybym miała cesarkę mój Szymonek byłby silniejszy. Co prawda poród miałam szybki, ale dla dziecka to chyba duży wysiłek. No i na echo serca czekałam w Zielonej Górze 5 dni. Dopiero wtedy dowiedziałam się, ze dziecko ma wadę serca. Cały czas myslę, że gdyby to wyszło wczesniej Szymon dałby radę!Pozdrawiam!
 
 
Iga 
złotousty
iga


Pomogła: 8 razy
Dołączyła: 29 Lis 2007
Posty: 9697
Skąd: Dębica
Wysłany: 2011-01-11, 20:37   

Justyna1972 napisał/a:
..czy mam rodzic naturalnie czy domagać się cesarki,bo nie wiem czy poród nie będzie zbyt dużym wysiłkiem dla dziecka,zwłaszcza jeśli wyjdzie jakaś wada serca?


Wade serca wydaje mi się, ze można w życiu prenatalnym wykryć. Ja bym rodziła naturalnie.
_________________
iga - mama Majowej z zD ur. 09.03.2007
www.gugaa.blog.onet.pl
www.najmajowniejsza.net
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-01-11, 20:55   

[quote="Iga] Wade serca wydaje mi się, ze można w życiu prenatalnym wykryć. Ja bym rodziła naturalnie.[/quote]
W życiu prenatalnym wykryć można szczególnie wady "typowe" dla zespołu - ubytki typu ASD, VSD, wszelkiego rodzaju kanały p-k, TOF, HLHS (to słowa znanej kardiolog, która robi usg prenatalne i diagnozuje wady serca u płodu). Problem tylko w tym, że wiekszość z nas chodziła do zwykłych ginekologów, którzy posiadają sprzęt USG i drastyczna większość z nich nie potrafi wykryć nawet najpoważniejszej wady :cry: Podam swój przykład - moja córka miała wspólny kanał p-k, obraz serca to jedna wielka dziura, zaś mój ginekolog dopatrzył się 2 przedsionków, 2 komór, pięknie działających zastawek...
Jeśli kardiolog od diagnostyki prenatalnej nie wykrył wady serca, nie ma innych obciążeń (typu niedorozwój płuc) to tak jak pisze Iga - spokojnie poród naturalny. W przypadku wad domagaj się cesarki.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
Maria 
mruczek

Wiek: 48
Dołączyła: 02 Sty 2011
Posty: 100
Skąd: Warszawa
Wysłany: 2011-01-11, 21:18   

wadę jak najbardziej można wykryć prenatalnie, sama jestem tego przykładem a raczej Emilka.
I pytałam trzech lekarzy, w tym kardiochirurga, na chwilę obecną żaden nie powiedział, że jest wskazanie do cesarki.
Trzeba pytać się lekarza prowadzącego, wiadomo, że każdy przypadek jest inny i indywidualny.
_________________
mama Emilki z ZD (3.V.2011-17.V.2011) i Janeczka (ur. 31.08.2012).
 
 
Daga
gaduła


Wiek: 46
Dołączył: 16 Kwi 2009
Posty: 436
Skąd: świętokrzyskie
Wysłany: 2011-01-11, 21:19   

Dokładnie tak jak pisze Ania, w przypadku wady lepsza cesarka. U mojego Filipa wada była wykryta prenatalnie i ginekolog sam zaproponował cięcie.
_________________
mama Filipka z zD (23.03.2009) i Tosi (15.07.2013)
---------------------------------------
Z chwilą gdy decydujesz się stawić czoło problemom, przekonujesz się, że możesz więcej niż ci się zdawało.(Paulo Coelho)
 
 
gosia196905 
trajkotek


Wiek: 54
Dołączyła: 28 Sie 2010
Posty: 1981
Skąd: Koszalin
Wysłany: 2011-01-11, 22:20   

Ja chodziłam do prywatnej kliniki w Bydgoszczy i regularnie co miesiąc słyszałam ,że dzidziuś rozwija się pięknie jest zdrowy(mimo że ciąża była zagrożona już od samego początku)Nikt nigdy wcześniej nie wykrył wady serca (ubytek przegrody międzykomorowej typu kanałowego,ubytek przegrody międzyprzedsionkowej i PDA)Kilka razy leżałam w oddziale i o wszystkim dowiedziałam się dopiero po porodzie
Jestem zwolenniczką cięcia cesarskiego uważam, że jest bezpieczniejsze dla malucha :-) (osobiście dwukrotnie rodziłam przez cięcie)
_________________
Mama Monisi z ZD (ur.27.08.1999r) i Miłosza
Fotki Moni
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-01-11, 22:27   

Hanka ma wspólny kanał p-k , wiedzieli o tym przed porodem i rodziłam naturalnie. Wszystkie badania robiłam w tym samym szpitalu, więc przepływ informacji był. To był raczej normalny poród z tym, że nie mogłam dostać żadnego znieczulenia, bo lekarze twierdzili, że może to małej zaszkodzić. Urodziła się bez cech niedotlenienia, później dopiero miała małe problemy.
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
anna30 
złotousty
członek Stowarzyszenia


Pomogła: 10 razy
Wiek: 44
Dołączyła: 01 Lip 2009
Posty: 5716
Skąd: dolnośląskie
Wysłany: 2011-01-11, 22:32   

W szkole rodzenia oglądałam film o porodzie, w sumie to przed porodem ogladałam wiele takich filmów, widziałam mojego chrześniaka niecałą minutę po urodzeniu i synka kuzynki tuż po "przeprawie" na tą stronę mocy, ale jak zobaczyłam moja Pyzatkę to mało nie umarłam, bo była po prostu sina :cry: W porównaniu z tymi dziećmi, które widziałam na filmach i w realu, była fioletowa! Położne musiały Ją szczypać żeby porządnie zapłakała, bo jedynie kwiliła. O mały włos Jej nie straciłam. Rodziłam Ją zaledwie 1,5 godz (w tym druga faza 15 min), a i tak była niedotleniona. Na tak poważną wadę serca, nawet ekspresowy poród jak u mnie, był dla dziecka potwornym wysiłkiem.
_________________
Ania-mama Madzi z zD-Pyzatego Aniołka, Paulinki z zD (13) i Jerzyka (9)
.............................................................................
"Gwiazdy są piękne, ponieważ na jednej z nich istnieje kwiat, którego nie widać. " A.de Saint-Exupery
 
 
martas 
złotousty
martas

Pomogła: 3 razy
Wiek: 34
Dołączyła: 24 Sie 2008
Posty: 3953
Skąd: Stargard
Wysłany: 2011-01-11, 22:38   

Widzisz Aniu tak sobie teraz myślę, że może rodziłam naturalnie, bo za dużo było tych cesarek wtedy u nas... Rodziłam 15 godzin. Tylko cały ten czas byłam podłączona pod ktg i wiedzieli co się z serduszkiem dzieję. Boże dobrze, że to już tak daleko za mną ;-)
_________________
moja ekipa:
Hania 6.05.2008
Ant 15.01.2013
Szympans 17.01.2017
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Theme xand created by spleen modified v0.4 by warna fixing Program do sklepu