To jest tylko wersja do druku, aby zobaczyć pełną wersję tematu, kliknij TUTAJ
Zakątek 21
Forum rodziców i przyjaciół dzieci z zespołem Downa. Porady, wsparcie, wymiana poglądów... Zespół Downa to nie koniec świata. Zajrzyj do nas - zobaczysz, że świat ma wesołe pomarańczowe barwy, a zupełnie blisko są ludzie gotowi Cię wesprzeć.

Zakątek edukacyjny - Czytanie dziecku a jego rozwoj

marsjanka7 - 2015-06-19, 09:22

Dla Kamy książka jest na 1 miejscu potem jej ukochana lalka...
Czytamy do upadłego, uwielbia to, rozwija jej mowę. Od małego czytamy, teraz pochłania Bajki Świata, Wiersze Brzechwy...historie o zwierzątkach i przygodach świnki Peppy :-D
Z mową idzie jak burza, codziennie pojawia się nowe słowo, zdania są coraz bardziej rozbudowane...do tego ciągle zasypuje mnie pytaniami: A co to? Co mama robi? Co tata robi?
I tłumaczymy...czytamy, opowiadamy...sumując książki to podstawa, nawet jak je dzieci nie lubią to czytać!

ranliburg - 2015-09-18, 11:42

Czytam moim córeczkom polskie klasyki: Trylogię i Lalkę. Są trochę za młode na takie lektury, ale wierzę, że nie ma co upupiać dziewczynek banalną literatura lub bajkami.
Iga - 2015-09-18, 12:07

ranliburg napisał/a:
że nie ma co upupiać dziewczynek banalną literatura lub bajkami.


:nglupek: :nglupek: i :nglupek:

Roksanka - 2015-09-18, 13:55

Iga napisał/a:
ranliburg napisał/a:
że nie ma co upupiać dziewczynek banalną literatura lub bajkami.


:nglupek: :nglupek: i :nglupek:



Iga :spoko: :spoko:

gosik2 - 2015-09-18, 13:56

Iga napisał/a:
ranliburg napisał/a:
że nie ma co upupiać dziewczynek banalną literatura lub bajkami.


:nglupek: :nglupek: i :nglupek:


Iga nic dodać nic ująć :spoko:

plaza - 2015-09-21, 15:54

Cytat:
Są trochę za młode na takie lektury, ale wierzę, że nie ma co upupiać dziewczynek banalną literatura lub bajkami.


Nie wiem w jakim wieku masz dzieci ale literaturę raczej dostosowuje się do ich wieku i możliwości intelektualnych, jeśli masz inne zdanie to po co "Lalka" zbyt głębokich treści tam nie ma moze od razu traktaty Kotarbińskiego, skutek będzie mniej więcej taki sam ;-) . Bajek też Twoje dzieci nie oglają od razu ambitne kino francuskie?

Iga - 2015-09-21, 16:02

A moze tu chodzie o melodyjnosc glosu? Ja, to bym sie jednak Majce nie odwazyla z moim melodyjnym glosem zapelniac wieczorkow literackich.


Chociaz tak naparwde to chyba Lalke jestem teraz w stanie dopiero zrozumiec. W szkole sredniej nie kumalam co temu Wokulskiemu sie dzieje i co tak przezywa.

Anonymous - 2016-11-24, 12:04

Czytanie uczy dziecko ćwiczy pamięć i można fajnie coś dołączać do czytania, dźwięki, muzykę, ruch. bardzo fajna sprawa, żeby wszystkie rodzinki miały czas poczytać dziecku


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group